Тема: Задні перекидки SRAM vs. Shimano.  (Прочитано 14747 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 09.06.2008, 15:58:59 »
Хотів би замінити задню перекидку на SRAM x-5 та обидві манетки на SRAM х-5 - набридло постійне налаштування прекидки.
У SRAM більш точне позиціювання задніх перекидок, відповідно і перемикання передач стає точнішим, оскільки "передаточне "співвідношення манетка-перекидка - 1:1. Тоді як у Шімани 1:2.
Цікавлять відгуки тих хто використовував SRAM перекидки, а також порівняння їх у роботі із Шіманами. Бо читав багато а відгуів малувато, чи варто переходити із системи Deore на SRAM X-5?
« Останнє редагування: 09.06.2008, 16:48:48 від Dreamland »

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #1 : 10.06.2008, 09:28:18 »
Бедеш міняти - гукни - я тоже хочу :)
Осрамимся по самі вуха :)

Offline Andy

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1067
  • Карма: +69/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Magellan Polaris
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 10.06.2008, 09:40:16 »
Про шрам пишуть досить багато. Основне - що при їзді перкидкою не так мотиляє в сторону зірок, але про переключення передач - трошки гірші відгуки, Шрам, все-таки, не так чітко перекидає між зірками... Є багато нарікань.

П.С. Зараз прийде Еразель, і трошки детальніше пояснить (Я теж мав намір переходити на Шрам, але залишив свій вибір на Алівіо(в мене ж 7 зірок  :-[))
Хто в пробці постояв, з велосипеда не сміється.

Offline Cyrax

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 184
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • 1001001
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 10.06.2008, 09:55:41 »
Їздив на Срам пів року. Перекидка SX-4, манетка SX-5.

В перший день, тільки поставив манетку на руль, перекидку на "півника", провів трос, прикрутив.... і все, ніц настявляти не треба було. Тільки злехка стрімких рухів пальцем на регуляторі манетки для чіткішої роботи.
Я був приємно здивований такою легкістю в настройці :)

Перекидки надзвичайно живучі, моя стара, котру продав уже, SX-4, у мене витримала 2 м'ясних зажовування під шпиці внаслідок виривання крюка, + ще 2 у теперішнього власника.

Робота манетки просто ідеальна, чітко, різко слухається на твої команди від руки. Перекидка також, без єдиного промаху.
Не тарахкотить і нерозгулює вверх-вниз від найменшого горбочка. Короче, в плані роботи Срам - неперевершена. Те що звиздять що погано перекидає - це повязано із ресурсом ланцюга. Чим він зношеніший, тим гірше робота механізму. Плюс у мене ще була касета срамовська. Так що якщо у вас Шімановська, то хз, всяке може бути.

А от досить вагомий недостаток, це- надзвичайна неприязнь до "півників". Тоді як у шімано перекидка нагадує спінінг(гнеться у всі боки куда їй заманеться), то Срами сидять мертво на крюці, від того страждає він у першу чергу.

Вкручування на великих передачах, удари об перекидку, найменше послаблення в кріпленні перекидки до рами і ви влетіли на 40 грн.за півника в кращому випадку. :D
« Останнє редагування: 10.06.2008, 09:57:58 від Cyrax »
Безневинних не існує, є лише різні ступені провини. (c) Warhammer 40k

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 11.06.2008, 10:19:13 »
Роблю на днях апгрейд. Ставлю манетки SRAM X-7 і задній переклюк SRAM X-7. Передня перекидка залишу наразі Діору - вона сумісна з манетками срам - тай нарікань на передню немає.
Вже не можу дочекатися посилки ))) дуже хочеться потестувати перекиди

Offline Cyrax

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 184
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • 1001001
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 11.06.2008, 10:24:04 »
Я думаю ти не розчаруєшся. Спочатку можливий дискомфорт через манетку, так-як переключення передач відбувається за допомогою лише одного пальця. :)
Безневинних не існує, є лише різні ступені провини. (c) Warhammer 40k

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 11.06.2008, 10:46:35 »
А от досить вагомий недостаток, це- надзвичайна неприязнь до "півників". Тоді як у шімано перекидка нагадує спінінг(гнеться у всі боки куда їй заманеться), то Срами сидять мертво на крюці, від того страждає він у першу чергу.
Вкручування на великих передачах, удари об перекидку, найменше послаблення в кріпленні перекидки до рами і ви влетіли на 40 грн.за півника в кращому випадку. :D
:) потрібно ще купити півника запасного і возити з собою на всякий пожарний.

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #7 : 11.06.2008, 11:21:56 »
Ага купи си когутика на паличці.

Можливо колись би теж спробував.
От вгроблю весь комплєкт: ланцюг, касету, троси то можу поміняти і на SRAM.
Якщо будуть хороші відгуки від колег і надалі.

В мене на купленому комплекті вже поза 3000 км пішло.
До 4000 певно ще дотягну, от вже тоді недоцільно мабуть буде міняти щось одне окремо.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Cyrax

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 184
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • 1001001
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 11.06.2008, 11:34:23 »
Бійтесь-бійтесь гніву Срамовського!! Тут не до сміху, бо як поломиш півника, а в Тернополі такого небуде, от і будеш ламати собі голову як то зробити новий.

Славнозвісний "Огурєц" умудрився поламати свого пітуха за 2 тижні!!! От тепер ходить пішки >:D
« Останнє редагування: 11.06.2008, 11:37:02 від Cyrax »
Безневинних не існує, є лише різні ступені провини. (c) Warhammer 40k

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #9 : 11.06.2008, 14:44:30 »
Та як, йдеш в РБ, купуєш більш-менш підходящого і обточуєш щоб він добре сів на раму. Хіба що у вас пітухи оригінальні(нестандартні), тоді геморно.
 Що до чіткості переключення то моя Ацера перший рік теж не вийожувлась. Зараз перебило кожух в одному місці і ще виліз кожух з кріплення перекидки то переключення СИЛЬНО збоїть. Так що переходити на Срам якось нехочу, бо міняти пітуха , якщо щось станеться (тьфу-тьфу-тьфу, Славка по голові тук-тук-тук) наломно.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 13.06.2008, 11:55:12 »
Вчора встановив манетки та задній дерайлер SRAM X-7. Із налаштувань, що я провів під час встановлення - лише регуляція болтиків L та H - для задання чіткої позиції над 1 та 9 зіркою, та декілька витків-крутків на манетці для точної позиції перекидки. І все запрацювало зразу - ніяких потріскувань і зачіпання сусідніх зірок.
Згадував скільки часу я проводим над налаштуванням свої Деори. Сьогодні зранку вже навіть протестував :). Спочатку було важко дихати, оскільки позитивні емоції просто розпирали мене зсередини. Дуже чітке та легке перемикання передач - так як книжка пише. Порівнював з роботою прекидки XT - працює так само ідеально, але XT в мене з часом "розналаштувалася" і більше я вже не міг її налаштувати на таку ідеальну роботу - тай часу на налаштування завжди тратив багато.
Дерайлер - має дуже сильну пружину всередині - натяг ланцюга більший ніж в шімани - при їзді по вибоїнах не так сильно товче ланцом об раму.
На манетках перемикання передач вгору та вниз здійснюється великим пальцем. нижній важель перемикає вниз і верхній трігер - вверх. Дуже цікава та непривична конструкція - мені зразу сподобалася. Цікавим є те що можна одразу скинути на 5 передач. Я від непривички при перемиканні скидав одразу на 2 передачі, оскільки перемикання потребує меншого руху пальцем.
Ну взагальному я очікував покращення роботи системи перемикання передач - но отримав більше на що я сподівався. Цікаво як воно далі буде себе поводити :)

Offline rozdobko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 119
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 13.06.2008, 13:05:06 »
вітаю з обновкою  :) o^-o

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #12 : 13.06.2008, 15:29:50 »
А далі буде ще більше :)
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Віталько

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 13.06.2008, 16:16:43 »
Дрім захворів хворобою однією,
На щастя ще не вигадали від неї панацею
На голову мов злива впала ця вразлива манія
Діагноз - апгрейдоманія, в нас з вами - апгрейдоманія :))



П.С. Дрім, а ти провір чи на твому ровері часом не діорка в оранж соді  ::)


« Останнє редагування: 13.06.2008, 16:40:17 від David Blaine »

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #14 : 14.06.2008, 11:37:42 »
Дрім, а ти буржуй. Срам х7 350 грн коштує, манетки певно десь 200. НЕжалко 100 уе було кидати на це?
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.