Тема: вибір аксесуарів - Велокомпьютер  (Прочитано 6993 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 22.06.2010, 14:49:24 »
Ваш велокомп'ютер

Сучасну людину, що займається велосипедним спортом, вже важко уявити без такого необхідного аксесуара, як велокомп'ютер. Велокомп'ютер - пристрій, схожий на годинник, що кріпиться на руку або кермо. Він використовується для вимірювання різних показників руху: часу, швидкості, пройденої відстані, пульсу велосипедиста і багатьох інших параметрів. Чим складніша і, відповідно, дорожча модель велокомп'ютера, тим більшу кількість функцій він має. Передові моделі можуть визначати висоту над рівнем моря (альтиметр), температуру повітря, робити складні операції вираховування середньої швидкості за день або середньої частоти пульсу, інформувати Вас про проходження заздалегідь заданої відстані.

Принцип роботи велокомп'ютерів наступний: на вилку велосипеда кріпиться датчик, а на спицю переднього колеса магніт. Під час руху утворюється послідовність електричних імпульсів, частота яких безпосередньо залежить від швидкості обертання колеса. Обробляючи ці імпульси, велокомп'ютер вираховує всі інші дані, використовуючи при цьому також довжину кола колеса, яку необхідно буде ввести користувачеві самому. Деякі моделі дозволяють зчитувати швидкість обертання педалей, для цього використовується додатковий магніт на шатуні.

Одне з найбільш слабких місць в велокомп'ютера - це дроти. При установці велокомп'ютера ретельно стежите за ними, а ще краще - обмотайте навколо гальмівного троса - під час їзди, дроти не будуть таліпатися, і чіплятися за кущі і гілки дерев. Ця проблема була рішена з винаходом бездротових систем. Однак і тут є ряд недоліків - бездротовим датчикам потрібно в кілька разів більше енергії, що не може не позначитися на часі роботи, та й ціна таких пристроїв досить висока. В умовах міста, бездротові системи мають невисоку перешкодостійкість: на роботу можуть вплинути стільникові телефони, радіо, лінії електропередач, у результаті покази можуть бути абсолютно нереальними і довільними.

Корпус велокомп'ютера повинен спокійно витримувати вібрацію і удари при їзді, бути стійким до впливу прямих сонячних променів, дощу, снігу, вітру, високих і низьких температур. Важливим для споживача є і дизайн пристрою - на ринку велосипедних аксесуарів є величезний вибір велокомп'ютерів різної форми і кольору. Але вважається, що для плавних, шосейних гонок краще підходять плоскі, гладкі моделі, а для екстремального катання - невеликі пристрої, з більш міцним корпусом і маленьким дисплеєм, що зменшує ймовірність його деформації. Велокомп'ютери з великими дисплеями підійдуть тим, хто не зовсім добре бачить.

Вибираючи велокомп'ютер, чітко визначте для себе, навіщо він Вам потрібен. Для поїздок в ліс на вихідні цілком підійде дешева модель з мінімальним набором функцій. Купуючи дорогі і багатофункціональні моделі, Ви ризикуєте заплатити за те, чим ніколи не будете користуватися.

http://traveller.com.ua/travels/velopohod.htm