Купив я в одного форумчанина фонарик-"сову". Живиться від по USB(От таке от збочення
). Ну і так як вечором мені не було чим зайнятися то вирішив я порівняти новопридбаний ліхтарик з китайцем на діоді Cree T6(прибаному за 120 гривень кілька років назад)
Як бачимо діоди у "сови" дещо менші, але їх два. Чи допоможе це покаже тест. Провіряти вирішив фотоапаратом на зафіксованих ІСО, діафрагмі та витримці(експотрійка була незмінна для усіх фото тесту). Тому по фото можна судити про різницю яскравостей між ліхтариками, але реальну картину фото всеодно не покаже(фотографи розуміють чому)
Т6 - максимальна потужність
Т6-середня потужність
Т6 - мінімальна потужність
Як бачимо яскравість суттєво відрізняється.
Сова, максимальна потужність
Сова, середня потужність
Сова, мінімальна потужність
Тут ж ми бачимо що яскравість ніби й міняється але не так щоб аж суттєво.
Ну і третій кандидат, кастомний ліхтарик на діодах з коліматорами.
Максимальна потужність
Середня
мінімальна
І знову ж таки , різниця досить відчутна між режимами.
Ну режими можна називати по різному, але наскільки вони відрізняються по навантаженні на батарею в реальності. У мене під рукою виявився USB-тестер та блок живлення на 2А(від планшета НР). Проганяв кожен режим хвилину. засікав скільки ампергодин спожиє за відведений час
Як бачимо ампераж відрізняється в два рази між сусідніми режимами. На мінімалці їсть десь 0,35А, на максималці 1,5А. Тобто їсть в 4 рази більше, а світить не так щоб сильніше. Тому напевне включати на максималку нема великого резону.
Також вирішив порівняти Т6 і сову одночасно на середніх потужностях
Як бачимо лінзовий Т6 дає більш рівномірне освітлення, а от рефлекторна сова дає слабше освітлення по периферіі але сильніший світловий потік по центру. У кожного типу є свої переваги, оптимально взагалалі використовувати їх разом, як ближнє і дальнє світло