Тема: Як правильно вирівняти "півня"?  (Прочитано 4348 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« : 30.11.2014, 22:08:20 »
Зачепив корягу якусь в лісі і попала лапа перекидки під шприхи. В результаті лапа погнута, півня викрутило решта ніби ціле, але дасться чутись.
Наразі питання стоїть як вирівняти півня. Ситуація така:






по нету вже порився. пишуть що дюраль потрібно нагріти градусів до 300, дати охолонути, після того почнеться процес старіння металу, який при кімнатній температурі триває кілька днів, відповідн в перший день метал досить мякий, і півень легко рівняється. Міцності він набуде днів через 4, після того його гнути вже не можна.

Звідси власнне і виникло питання - те, як зараз викрутило того півня, і при цьому він не зламався говорить про те, що метал чи сплав, з якого він виготовлений - досить пластичний - то чи потрібно його отак гріти, чи рівняти холодним?

Фотки навів спеціально, щоб було видно "маштаб" викривлення, тобто це не відхилення від осі на пару міліметрів, його добре крутануло...

Півень від Трека 4900, старого, 2002 року десь рама.

Пост з х-байкерс, в якому описувалась методика вирівнювання:
Цитувати
натираешь его хоз мылом и греешь на огне пока все мыло не почернеет (это значит что температура около 300 градусов), окунаешь в воду, спокойно ровняешь чем надо. 3-4 дня обязательно нужно подержать без нагрузок ,т.е. положил на полку и пусть лежит, ибо первые дни онбудет мягкий и легко сломается совсем. через 4 дня он станет тверже и можно катать.ИМхо, если просто нагреть металл скорее всего отожгется и будет гнутся постоянно.

если ровнять совсем без нагева он треснет.
пізніше ще в кількох місцях читав аналогічну методику.

словом цікавить питання: гріти чи не гріти :)
« Останнє редагування: 30.11.2014, 22:27:27 від switch »

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 30.11.2014, 22:19:21 »
З власного досвіду можу сказати, що ідеально вирівняти півень не вдасться. В мене півень був вигнутий, візуально навіть не скажеш що кривий, але коли положити на рівну поверхню, то видно що погнутий буквально чуть-чуть. Рівняв, довго мучився, проте переключатель вже чітко не перекидав ланцюг. В результаті замовив новий, обійшлось в 120 гривень разом з доставкою. Але можливо тобі вдасться добитись кращих результатів  :)

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 30.11.2014, 22:31:00 »
Рівняв на око чи осями? мені здається що якщо рівняти осями то можна вирівняти досить точно. Бо так  - то окомір в кожного свій, в мене братєц будівельник по васервазі перекос не бачить, який мені неозброєним оком видно :)))

Що-до кпівлі нового - поки не спішу, бо не ясно як там ще перекидка себе почуває. А на нову я зараз витрачатись щось не горю бажанням (як це не печально - але цього деор-шедова я взяв буквально місяця 2 тому, пройшов від сили 2 сотні), тому поки розглядаю варіант вирівняти цю.
« Останнє редагування: 30.11.2014, 22:35:04 від switch »

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 01.12.2014, 13:36:07 »
upd: роздивлявся сьоня при світлі - побачив кілька косих мікротріщин на внутрішньому радіусі (де вісь колеса входить) - видно не такий і пластичний цей сплав...

Offline org100h

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 820
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Mondraker Dune R
    • Перегляд профілю
    • board.te.ua
« Reply #4 : 01.12.2014, 14:13:41 »
Спробуй новий пошукати купити.
Нашо тобі той гемор з рівнянням
Озеро суспеншн http://board.te.ua

Offline дихлофос

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 837
  • Карма: +16/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 01.12.2014, 14:22:13 »
я не можу сказати , що я робив правильно, та вже, що було-то було.
клав  кривого гака на металічну рівну  плиту (не тонку) і легенькими ударами, маленьким молоточком,
поступово простукував площину гака  до вирівнювання.
Ідеально не виходило, але  на "4" було.
сонце  в долонях...

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 01.12.2014, 15:29:59 »
Спробуй новий пошукати купити.
Нашо тобі той гемор з рівнянням
хм... та я от поглядую, але їх таке "вєлікоє множество" що аж стрьомно якось купувтаи через нет. а в нас десь є трохи вибір? смахує що такий клюк як в мене ще ішов на деяких Fuji і, як не смішно, Азимутах :)

клав  кривого гака на металічну рівну  плиту (не тонку) і легенькими ударами, маленьким молоточком,
поступово простукував площину гака  до вирівнювання.
на холодну я так розумію? а викривлення велике було? бо основна проблема - не знаю гріти чи рівняти так....

Offline Terrorist

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 326
  • Карма: +13/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 01.12.2014, 16:01:54 »
Я свого рівняв куском цегли на бордюрі і норм, досі їжджу
Погода не перешкода

Offline дихлофос

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 837
  • Карма: +16/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 01.12.2014, 16:07:29 »

на холодну я так розумію? а викривлення велике було? бо основна проблема - не знаю гріти чи рівняти так....

я нічо не грів , а так , як  було відстукав-склав-поїхав.
викривлення  було  чимале, діти ж вони не дбають за наслідки... :)
сонце  в долонях...

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 01.12.2014, 19:35:26 »
м-дя... поражаюсь від різноманіття цих півнів.
тут от перші 2 найбільш близькі до того, як виглядає мій:

спершу вже був практично впевнений що 7816 то власне моє, але потім трапився 10343, почав порівнювати - аж тоді помітив що в одного кінчик гострий, в іншого зрізаний.
цікаво, є десь каталоги, які півні на які рами ставились? в переліку до 10343 ідуть в принципі  моделі Треків від 4100 і вище якраз тих років, але конкретно 4900-ї немає.

Offline i1mudryk

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 39
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 01.12.2014, 23:05:03 »
Колись ламав свого півня. Знайти тут важко було.Знайшов на e-bay. Там досить великий вибір для всіх моделей. Але не замовляв. Тому получилося так, що пішов з своїм старим (зламаним) до Андрія з майстерні MasterBike. Він вже займався подальшою долею півня. Так як півні чи то дюралеві, чи соломінові, то відновленню не підлягають. Тому він виточив з сталі (скоріш за все якоїсь досить м'якої).
Однак тепер виточка також коштує недешево - гривень 100-150 в залежності від складності робіт. Тому можливо в даному випадку доцільніше купити новий "оригінальний".

Offline bahja

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 313
  • Карма: +4/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 01.12.2014, 23:38:39 »
Півень зі сталі  :o . Півень має ламатись і для того зроблений, щоб не пошкодити раму, а якщо півень за міцний то є ймовірність покоцати раму.