Тема: Складаю колеса. Спицовка коліс  (Прочитано 5721 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 12.09.2014, 16:49:13 »


Складаю колеса точніше вже зібрав. Але виникло питання .Внутрішні спиці та зовнішні їхній напрямок.  Помоніторивши інтернет  видно що є різні методи спицовки коліс.
Я вибрав колесо 29 на 32 спиці. Три хрести .  Виникає запитання. Внутрішній наклон спиць, одні ставлять за напрямком руху велосипеда , інші проти. Та відповідно зовнішні також .
На фото поданому ми бачимо шо внутрішня сторона проти руху,  зовнішня  за рухом. Я зібрав по інструкції у мене всі спиці що шляпками назовні  за рухом  всі шо шляпками всиредину проти.

Пишуть що всі методи є спорні і кожен може збирати як хоче чи як вийшло. Тому запитання до місцевих профі про їхню думку.

Гальма дискові на колесах які я зібрав. Порівнюючи з фото у мене внутрішні спиці та  зовнішні мають протилежний напрямок .


як на даному фото  . маю на увазі напрямок спиць ззовні втулки. ( те що інший метод спицовки незвертаємо уваги )



та так

« Останнє редагування: 12.09.2014, 18:14:47 від vitkov »
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 12.09.2014, 16:57:07 »
якась на фото втулка не кошерна...
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 12.09.2014, 17:00:22 »
втулка не моя то приклад .Якщо треба виставлю фото те що зібрав пізніше

У мене Diore XT 756  обода MACH 1  29 та спиці MACH 1  32 спиці
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 12.09.2014, 17:04:50 »
Напишіть чи мають право на життя  два методи . Бо маю сумніви на рахунок того що гальма дискові і чи в процесі це не буде впливати на тормозіння відповідно життя спиць .дякую

Хоча вже  дивлюсь на різні вілсети і всі по своєму зібрані. Навіть перд та зад відрізняється
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 12.09.2014, 17:07:45 »
а для чого некошерною втулкою народ страшиш ?

за таке і побити можуть...

Прошу пана не тролити кошерністю втулок то питання інше , а відповісти як спеціалісту в даному ділі . дякую
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 12.09.2014, 17:22:43 »
http://caravan.hobby.ru/materiel/wheelbuild-ru.html

це зі сторони зірок   По цьому   методу ія збрав колеса перед-зад ( 32 спиці чи 36 різниці немає )

Важливо. Починаємо збирати з правої сторони зі сторони зірок .Ключову спицю виставляємо зправа від золотніка. Якщо після золотніка  йде ніпель на ліву сторону то один пропускаємо і ставимо на слідуючий

Потім коли будемо заповнювати лівий фланець то першу спицю  будемо ставити у ніпель (пропущений ) між золотніком та початковою спицею.
Якщо після золотніка правий  ніпель то першу на лівому фланці спицю ставимо перед нею

Це робиться для того шоб був простір для накачування колеса. (Якщо на втулці є надпис то він має читатися крізь  отвір золотніка а з іншої сторони буде попадати  прямо над стиком обода . ( на ходові властивості це невпливає,але є показником професійної зборки та майстерності механіка)
Спочатку по надписах на втулці та  початкової спиці задаємо місце та напрямок втулки.
Закріпивши першу ключову спицю проходимо всю сторону пропускаючи між спицями три отвори на четверти вставляемо. потім зворотню сторону .





4 групи спиць  перші два (хвостові спиці ) йдуть з обох сторін шляпками назовні паралельні, ( втулка розвернута вперед  за напрямком руху велосипеда , збираемо колеса зі сторони зірок )
спиці виставляємо від початкової через кожні три отвори. Всі спиці з лівого фланця та  правого мають бути у тих отворах які на диску відповідно зміщені у ліву та праву сторону .(ліві до лівих ,праві до правих)



 дві інші групи шляпками з середини. Спиця заходить назовні шляпки внутрі . (напрямок за годинниковою стрілкою)
Вставивши одну сторону так само виставляемо з іншої .


http://caravan.hobby.ru/materiel/wheelbuild-ru.html[/url

Получимо результат

Відповідно таким методом збираємо переднє колесо





цитата до фото

"Ключевая"(key) спица. Это первая спица, которая устанавливается при сборке колеса. Ее положение определяет положение всех остальных спиц.
"Хвостовая"(trailing) спица. В заднем колесе "хвостовые" спицы - это те спицы, натяжение, которых увеличивается при нажатии на педали. Они называются "хвостовыми" потому, что они направлены в сторону противоположную вращению втулки. На иллюстрациях к этой статье "хвостовые" спицы показаны желтым и красным цветом.
"Лидирующая"(leading) спица. Это те спицы, которые направлены в сторону вращения. На иллюстрациях они показаны оттенками голубого цвета.


Хто самостійно збирав колеса ,прошу відписатись у темі та поділитись досвідом .
« Останнє редагування: 13.09.2014, 10:21:40 від vitkov »
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 12.09.2014, 17:23:18 »
Напишіть чи мають право на життя  два методи . Бо маю сумніви на рахунок того що гальма дискові і чи в процесі це не буде впливати на тормозіння відповідно життя спиць .дякую

ну я не знаю шо то за два методи *dontknow*

в загальному випадку для дискових гальм потрібні кращі шприхи, бо на них згідно об"єктивних законів механіки більше навантаження, ніж при використанні дискових гальм

це типа якщо єден райдер має диски, а інший ві-брейки і райдери важать однаково

ну а як я важу 60, а мый друг 140 мабуть в нас таки повинны бути рызны колеса...


розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 12.09.2014, 18:02:01 »
Ніби знайшов відповідь. Цитата

С какой стороны фланца?

Задние колеса с переключением передач следует набивать так, чтобы "хвостовые" спицы проходили по внутренней стороне фланца. Для этого существует три причины:

В месте ближнего к ободу пересечения спицы изогнуты относительно друг друга. Под действием момента вращения, особенно на пониженных передачах, "хвостовые" спицы немного выпрямляются, а лидирующие спицы изгибаются еще больше. Когда колесо собрано так, что "хвостовые" спицы проходят по наружной стороне фланца, место пересечения спиц приближается к переключателю сильнее, и в некоторых случаях спицы могут задевать за переключатель только под нагрузкой.

В случае, если из-за плохой регулировки переключателя цепь соскочит с большой звездочки, то, вероятно, цепь будет защемлена сильнее между кассетой и спицами, если спицы наклонены так, что стремятся заклинить цепь под нагрузкой.*

Если цепь соскочит с большой звездочки, то она может повредить и ослабить спицы, с которыми цепь войдет в контакт. Так как "хвостовые" спицы натянуты под нагрузкой сильнее, чем "лидирующие", лучше защитить их, разместив их с внутренней стороны фланца.

Как спицевать колесо с левой стороны не имеет значения, но если Вы размещаете "хвостовые" спицы с внутренней стороны фланца, то набивать колесо становиться чуть-чуть легче.

Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline Terrorist

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 326
  • Карма: +13/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 12.09.2014, 21:07:15 »
на першій фотці колеса зашприховані навиворіт
Погода не перешкода

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 12.09.2014, 21:24:39 »
на першій фотці колеса зашприховані навиворіт

Якраз у цьому питання, чому я відкрив цю тему. Звернув увагу, шо таких коліс дуже  багато, навіть пошукавши в інтернеті. Тому зібравши  так

(так само, фото не моє як і колеса на ньому, але ідентично, буде можливість виставлю свої )



У мене виникли сумніви у правильності зборки .Так як  Перший раз в житті  зібрав  колесо по інструкції з інтернету описаній вище ,переднє та заднє .

« Останнє редагування: 12.09.2014, 21:33:57 від vitkov »
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 13.09.2014, 10:28:14 »
Як бачимо збирати колеса вже не є така важка та незрозуміла справа. Тому кожен велосипедист повинен  знати як та вміти це робити.

Тим більше коли ти ідеш на велосипеді і розумієш що все  на ньому зробив самостійно приносить тройну віддачу .
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline vit

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1154
  • Карма: +25/-0
  • Стать: Чоловіча
  • TREK 3900 (рама)
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 13.09.2014, 19:04:21 »
Ну так, давайте зара всі будем шприхували колеса, а Стечкін буде сидіти без роботи.
 А якщо серйозно, то колесам за 1.5 ~ 2 тис. грн. не пасує натягуватись на ровері.
Ти шо, з Тернополя приїхав???

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 13.09.2014, 20:10:17 »
та най сі збирає
може почне бабло грести нємєряно ))
а то мені навіть на тролейбус не виходить...

тут потрібна певна практика і звичайно не дуже мудро починати с ходу збирати дорогі колеса

+ є великі сумніви шо без станка і хорошого ключа вийде нормально
« Останнє редагування: 13.09.2014, 20:19:41 від Стечкин »
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 13.09.2014, 20:16:19 »
так звичайно. колеса зібрав як має бути ,але це тільки  25 відсотків результату того, що має бути.

Далі дотягування спиць та боротьба з вісімками ,яйцями і так далі..  :( :( :(

Ключ не проблема , Маю в планах купити . має бути такий (брендовий, он же  кошерний ), що  хапає ніпель з чотирьох сторін . Єдиний ключ який не нищить ніпель спиці .

мій результат :




« Останнє редагування: 14.09.2014, 18:13:43 від vitkov »
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.