Тема: як навчити дорослу людину (дівчину) кататися на ровері  (Прочитано 7353 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline peppermint

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 222
  • Карма: +53/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Перцева м’ята
    • Перегляд профілю
« : 03.06.2012, 18:23:30 »
Питання  вроді банальне, але !!!!
Жінчина сестра з"явила бажання освоїти велик. Я вважав що то буде просто. Я сильно помилився. Вона ніколи не мала ровера. Навіть ровера "зайчика" в дитинстві. В мій час такі були. Ну  може якогось роваера-китайця.. коротше ніколи ніколи не їздила. Тут захотіла навчитися. Спробувала. Я збоку тримав за сідло і за руль щоб вона не впала....але результати не дуже Ніяк не виходило. То педалі круте назад, сама дуже зажата. Рівновагу не тримає зовсім. З мене вчитель певно теж ніякий. хоча в якості першого ровера я надав свій - і він їй точно завеликий. Бо ростовка 20. А ріст жінчиної сестри  взагалі 167 сантиметрів. Ламаю собі голову як її навчити кататися. Хоча бажання в неї вроді після першої  спроби поубавилося. Але ж не святі горшки ліплять. Я не спец вчити. За життя мав коло 5-6 роверів. Сам  їзжу - когось навчити не знаю як. Хто чим підсобить ????
Як варіант думав їй придбати щось типу аіста. На одну передачу і припасувати по боках 2 невеличкі колеса. Може це навчить її трімати рівновагу. Але це поки що лише версії. Буду радий якщо допоможете мені порадою.

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 03.06.2012, 22:12:53 »
1ше і основне.. людина яка вчиться має мати землю під ногами...тобто вона МАЄ мати можливість з сідла обома ногами діставати землі, це дуже важливо психологічно... хай покатається як на самокаті, далі основне шо треба пояснити якшо ровер кудась клонить, то тра в ту ж сторону повертати руль, тоді система вирівнюється... з часом навчиться вже і їхати не куда несе, а куда треба...

Offline degrol

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 174
  • Карма: +55/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 03.06.2012, 22:43:33 »
мав нагоду потрапити у вищеописану ситуацію, дівчина не могла попрощатися із впевненою ходою по асфальту.
рекомендую опустити сідло до самого низу і дати можливість самій пробувати невеликі ділянки просто котитись..
краще знайти малий ровер хай спробує..

до речі та дівчина, яку я вчив вийшла заміж за велосипедиста і той її навчив  :)

Offline Vintage

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1131
  • Карма: +26/-5
  • Стать: Чоловіча
  • Ardis Slavytich - звірюка, Giant Yukon Disc
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 04.06.2012, 07:45:40 »
...до речі та дівчина, яку я вчив вийшла заміж за велосипедиста і той її навчив  :)

  Яка гарна романтична історія!  :angel:

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 04.06.2012, 12:30:36 »
я навчився іздити в 16 років і колись навчив іздити 10-річну дитину
1. вел для навчання має бути з низькою рамою, щоб легше було зіскакувати
2. бажано використовувати наколінники, налокотники і рукавиці. або можна обмотати локті і коліна еластичними бінтами. без падінь точно не обійдеться
3. власне процес навчання:
3.1. повозити на велі, тримаючи за седло
3.2. штовхнути і відпустити, нехай проїде хоч метр, натискаючи на педалі. кожен наступний раз буде проїзжати хоч ненабагато, але довше

треба усвідомлювати, шо само по собі нічого не вийде, відповідно треба бути готовим затратити час і зусилля, а не кричати при першому падінні АЙ,МАМО і бігти додому серіал дивитися
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline kvas8

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 140
  • Карма: +12/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 04.06.2012, 14:12:44 »
Діти найшвидше вчаться кататись на велосипеді пройшовши стадію біговела (велокат, безпедалний велосипед): https://www.google.com.ua/search?q=%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BB&hl=ru&sa=G&qscrl=1&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=YZbMT8OjM4iXOvLakf0P&ved=0CGoQsAQ&biw=999&bih=542

Основне - навчитись тримати баланс, а вже потім - крутити педалі.
Думаю, корисно буде зняти педалі із велосипеда та опустити сідло так, щоб сидячи людина впиралась обома ногами в землю і коліна були дещо зігнуті.  Таким чином вчитись котитись на велоспеді почергово відштовхуючись ногами.  На освоєння балансування піде всього 1-3 години. Потім це повторити з педалями набагато простіше.

Offline Антон Одобецький

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 742
  • Карма: +105/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Jeunet "Captivante"
    • Перегляд профілю
    • Швидка комп'ютерна допомога в Тернополі
« Reply #6 : 04.06.2012, 14:14:17 »
До речі, бажано, щоб рама була "жіноча", тобто сильно скошена, або взагалі, щось типу аїста із низькою одинарною рамою.
Люди крутят педали. Эти люди вращают мир!

Offline peppermint

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 222
  • Карма: +53/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Перцева м’ята
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 04.06.2012, 14:18:57 »
Залишилось тільки знайти велика типу аіст б/у щоб не шкода було його.

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 04.06.2012, 14:34:52 »
спіріта найди, вроде в нього такий був

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 04.06.2012, 22:37:53 »
Залишилось тільки знайти велика типу аіст б/у щоб не шкода було його.

я хоч написав шо має бути низька рама - це не необхідна, а бажана умова.
необхідною умовою є бажання навчитися і здатність прикласти відповідні зусилля.
останнє поясню на прикладі - я навчився плавати в бассейні в віці 38 років. крім мене в групі було кілька осіб віком 20-25 років. з них не навчився плавати ніхто, але ж умови навчання в мене і в них були однакові.
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Антон Одобецький

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 742
  • Карма: +105/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Jeunet "Captivante"
    • Перегляд профілю
    • Швидка комп'ютерна допомога в Тернополі
« Reply #10 : 04.06.2012, 22:51:24 »
Бажана то бажана, але якщо рама висока, то дывчины буде просто незручно.
Люди крутят педали. Эти люди вращают мир!

Offline Andrizzio

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1912
  • Карма: +54/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 04.06.2012, 23:36:15 »
основна маса населення СРСР після трьохколісних вчилася кататися на ровері типу "україна", так шо аїсти і жіночі можна сміло відкинути.
" ВАЖАЙ, БО ЇДУТ ТИМИ РОВЕРАМИ !!! "

Offline Антон Одобецький

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 742
  • Карма: +105/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Jeunet "Captivante"
    • Перегляд профілю
    • Швидка комп'ютерна допомога в Тернополі
« Reply #12 : 05.06.2012, 00:06:41 »
Ну з трьохколысного на Україну... попід раму. Ну це іздіватєльство. А у темі все ж обговорюється як найкраще і найлегше (якщо це слово у даному випадку допустиме) навчити дівчину кататися. Просто кілька падінь із великої рами і все, бажання зникне назавжди. Свіжий приклад, у друга син вчився кататися минулого літа. Хлопцю 10 років, але їздити не вмів. Спочатку все виходило нормально, але, одного разу він завалився на бік. Навіть не впав, але того хватило, щоб злякатися і відбити бажання до велосипеду.
Але повернемося до дівчини. після того, як вона навчиться мінімальнотриматися у сідлі, виникне нова проблема - гальмувати і не кидати педалі, а то у дівчат часто буває - перешкода, ноги з педалей і кричати, замість того, щоб загальмувати або виконати маневр.
Люди крутят педали. Эти люди вращают мир!

Offline Mr. D

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 44
  • Карма: +2/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 05.06.2012, 09:53:34 »
Можливо допоможе такий варіант: однією ногою хай стає на педаль  а іншою відштовхується як на самокаті. Само собою що сідло має бути посаджене мінімально щоб не заважало ну і рама невисока. Таким чином людина почне вчитись тримати рівновагу на велику і буде певна впевненість що не впаде, бо одна нога буде недалеко від землі. Потім по-черзі міняти ноги.
Ну і ше один чисто моральний момент. Дівчат треба постійно хвалити за те що вони зробили добре чи правильно, тоді все йде значно швидше ;) =)

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #14 : 05.06.2012, 10:10:13 »
Я вперше освоїв ровер в 15 років. І то вчився на дідовій Україні. Імхо ровер їде сам, головне йому не мішати. Тому вигнати дівчину на траву(футбольне поле і т.д.) і хай крутить педалі. У мене дівчина навчилась їздити на моїй РокМашині. Вона хоч і важка але устойчива. Тому найкраще все ж вчитися на великих роверах. Вони здатні самі підтримувати потрібну рівновагу. Тому найкраще дати змогу їй самій крутити педалі. Коли ви її тримаєте за сідло то ровер немає достатньої швидкості щоб тримати рівновагу і, ясен фраг, що завалюється. Для нормальної стабільності треба швидкість як мінімум 7-8 км/год.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.