Тема: Вирівнювання ротору  (Прочитано 7417 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 03.12.2011, 21:17:26 »
http://www.pinkbike.com/news/Tech-Tuesday-Rotor-Straightening-2011.html

Вирівнювання ротору
Майк Леві
27 вересня 2011
 
 Аргумент проти використання інструментів: Є кілька різних компаній, які роблять інструменти, створені спеціально для вирівнювання роторів, щоб позволити вам легше зігнути його просто затискаючи і виступаючи в якості важеля. Деяких треба два або три одночасно, з одною або двома затискаючими секціями, а решта інструменту діє як важіль. Існує навіть щуп, який дозволяє побачити, наскільки далеко вигнутий ротор, але нічого не працює так добре, як голі руки.

Є декілька проблем з використанням металевих важелів для виправлення ротору, але, по-перше, як насправді легко гнеться ротор при використанні цих інструментів. Це добре? Ні, особливо для домашнього механіка, який не часто робить такі ремонти і не чує сили в руках. Додаткові важелі дозволяють дуже легко зігнути ротор занадто сильно, що буде ще гірше ніж до того. Хоча було б легше списати все на механіка, а не на інструмент, деяким зігнутим роторам потрібно тільки найменше зусилля, щоб випрямити їх, а деякі вимагають набагато більше, але з інструментом важче відчути силу, яку ви приклали . Використання рук позволить вам набагато краще зрозуміти, що ви робите, що, в свою чергу, дозволяє зробити менші коригування за раз.

Інструменти для випрямлення ротору часто роблять досить тонкими, і  тиснучи на дуже обмежену поверхню ротора, можуть принести більше шкоди, ніж користі. Набагато ефективніше використовувати великі пальці для розсіювання тиску на більшу площу, коли ви вирівнюєте ротор. В гіршому випадку, надавивши засильно, можна зробити на роторі перегин в місці контакту з інструментом, миттєво перетворивши його на металобрухт.

Ваші руки жирні постійно, навіть якщо ви тільки що прокинулася і не торкнулися ще нічого, тому треба помити їх, перш ніж робити цю роботу. Попадання масла або бруду з рук на ротор буде мати згубні наслідки для продуктивності тормозів.  Якщо ви збираєтеся спробувати випрямити зігнутий ротора за допомогою рук, переконайтеся, що вони чисті. Дуже чисті. Вимийте їх ретельно, впевнившись, що змили мило, яке ви використовували, а потім висушіть їх чистим рушником. Повторяти процедуру кожні 15-20 хв. Крім того, можна просто вдіти пару нових гумових рукавичок.

Деякі корисні моменти:
• Так само, як центрування колеса, це одна з тих, ремонтних робіт, де буде тільки гірше, якщо ви поспішаєте. Не поспішайте, знайдіть точне місце, де ротор треба випрямити і зробіть все поволі і потоху. Ви повинні уникнути вигину ротора занадто далеко або не в тому місці, обидва ці моменти можуть викликати вигин ротора хвилею, коли він кривий на обидва боки. Ось тоді вже буде складно отримети правильний результат...
• Малі та середні плавні вигини ротора зазвичай можуть бути виправлені на глянц, а от більш чіткі злами то вже халепа, але то не означає шо нема чого і пробувати.
• ротор може бути гнутий в кількох місцях, але робити треба тільки по одному за раз, щоб не ускладнювати собі життя.
• краї ротора, як правило, дуже гострі. Будьте обережні, щоб не порізатися!

Що для цього потрібно:
• Ваші чисті руки (гумові рукавички)
• Чиста ганчірка
• Маркер
• Очищуюча рідинаКрок 1. Спочатку ви повинні визначити точне місце, де ротор гнутий. Легше за все дати ротору розповісти - замість того, щоб дивитися в проміжок між колодок і ротора, слухати звук. Можливо, вам доведеться уважно слухати, але повільно обертаючи колесо супорт скаже вам точно, де проходить контакт з колодками


Крок 2. Використовуйте чорний маркер для позначення точного положення і довжини вигину. Тільки маркуйте верхній край ротора, а не гальмівну поверхню. Це дозволить відстежувати ваші успіхи, особливо якщо э кілька місць на роторі, які знаходяться поза нормою. Якщо є кілька місць, які потребують уваги, зосередьтесь на одному за раз.


Крок 3. Якщо потрібно рівняти в сторону ровера, натисніть на нього у бік велосипеда, взявшись вказівними пальцями за шприхи і обережно тисніть великими пальцями. Акуратно! Ви помітите, що не так багато сил необхідно для внесення суттєвих змін. Якщо уражена ділянка довга, поставте пальці досить далеко один від одного, щоб випрямити її. Потисніть, а потім покрутіть колесо, щоб дізнатися що у вас вийшло. Якщо треба повторіть.


Крок 4. Якщо ротор треба відтягти від велосипеда, поставте одну руку на шину зверху шоби тримати ровер, і використовуючи два чи три пальці, акуратно потягніть ротор на себе. Знову ж таки, починайте не сильно, щоби не перестаратись.


Крок 5. Навіть якщо ви мили руки перед тим як торкатись ротора, ви все одно повинні обробити його чистячим спреєм, щоб змити будь-який жир і бруд. Дайте висохнути на повітрі.