Тема: Шипування покришок в домашніх умовах  (Прочитано 14923 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline avalanche

 • Старожил
 • ****
 • Повідомлень: 445
 • Карма: +7/-3
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
« : 08.12.2010, 18:47:46 »
Ознайомившись із звітами 5-6 авторів статей по і-нету по шипуванню покришок, вибрав метод і спосіб виготовлення. Все ж, ніяка гума не може гарантувати їзду по льоду, а шипи це роблять легко і надовго. Варіанти покупки готових рішень розглядалися, але вони програвали не тільки в ціні, але і в можливості доведення результату до необхідної якості. Відразу скажу, що результати власного шипування по результату сподобалися, у тому числі і тому, що вибрані саморізи не створювали дряпаючих загострень на шині. Їх можна брати в руки, ковзати по ним руками, доторкатися до одягу без побоювання подряпати або розірвати.
Далі, шипи виступають дещо вище, ніж фірмового виробництва, але в той же час 50-75% площі шини стикається гумою із землею. Товщина шипів дозволяє розраховувати, що служити вони будуть у декілька разів довше фірмових. Спосіб кріплення - тим більше.

.

 Для виготовлення вибраний спосіб використання саморіезів з широким капелюшком завдовжки 14 мм - не гострі на кінці, а затуплені, з ріжучим шліцом (для вкручування в отвори в металі). Були на вибір і такі ж завдовжки 13 мм, але із загостренням на кінці, але відмовився з міркувань, що діаметр наконечника малий, стиратися буде швидше, а в процесі виготовлення дряпатиме руки. Щодо останнього розрахунок повністю виправдався, ставити їх було не тільки зручно, але і приємно - просто руками вдавлюються в просвердлений в гумі отвір при наживленні, а при вкручуванні намацуються всліпу на зворотному боці покришки без побоювання поранитися об них.

Технологія послідовно.
Вибирається покришка з гумою якомога товщою, щоб уникнути ручного відкусування кінчиків саморезов. Коротші з такими ж широкими капелюшками не продаються, але і гума не відшукується дуже товстою в шпильках, не дивлячись на те, що в Сокільниках вибір великий. Одноч0асно шукається гума для снігу, з шпильками, що рідко стоять, щоб результат вийшов для універсального використання - снег-лед-асфальт. Загалом, на ринку зустрілися ще на міліметр вищі, ніж куплені, але за ціною 1200 р. Вибрані були SwampThing SuperTacky 26?2. 5 (maxxis. com) для переднього колеса (у асортименті бажаних вужчих коліс бідний вибір протектора) і просто SwampThing 26?2.
35 (тонша гума в підставі і на боків) для заднього. Малюнок шин у них однаковий і має 6 рядів рівновіддалених виступів. Гума м'яка, якісна. (Ціни - 650 і 550 р. ) Були в наявності відносні відповідні з гумою пожорсткіше і рельєфом нижче за 420. Був варіант зовсім бюджетний за 250, але з гіршою якістю (растягиваємостью) гуми. Головне, вибрати є з чого для виготовлення універсальних шин з ручною шиповкой. Далі, купуються саморезы, «для металу», тверді, перекушувані з дуже великою працею.
Оскільки вони не схожі на дрібні фірмові шпильки, де, мабуть, завдання ставилося так, щоб працювала і шпилька, і гума одного і того ж виступу, то їх, на мій погляд, ставити дуже багато не треба. Потрібно забезпечити зіткнення із землею і гуми, і шпильок, при цьому не забивати шпильками всі виступи. Всього їх на колесі 6?40=240. І в кращих моделях, начебто, видима шпилька на кожному виступі (з ціною 2400-1700 р., 4 ряди). Але пишуть, що шини, що стоять тільки на шпильках, не тримають на гладкому вологому камені. З іншого боку, якщо шпилька не потрапляє в кожен момент в зіткнення з льодом, ковзає гума. Потрібно дотримувати баланс з вибором частоти установки і висоти шпильки.
Тому достатньо заповнення на 30-60%, при цьому ретельно стежити за малюнком установки, думаючи про те, як він працюватиме в різних умовах - на схилі, повороті, на асфальті. В результаті, виходить, що на колесо саморезов потрібно не більш близько 140. Для вибраної покришки я прийшов до висновку, що шпильок потрібно більше ставити по краях, але менше в середині поверхні колеса. Краї, як виявилося пізніше, на рівній дорозі не працюють взагалі, але видно, що почнуть працювати на схилі, при нерівному обмерзанні і нахилах (пробувати по погоді не доводилося). На заднє збираюся на краї ставити ще менше, оскільки що управляє і відповідальне - переднє.
Практика показала, що навіть 2 неповних середніх ряду (31 штука) шпильок переднього колеса добре тримають і гальмують. (У зв'язку з погодою - рідкісний лід - поки не ставлю шпильки на заднє. )

.

Метод установки саморезов - укручувати в гуму виступів з внутрішньої сторони покришки, щоб зовні вони виступали на 2 мм. Зайве відкушується. Виключення зроблене для крайніх рядів - вони при накачаній шині дивляться під кутом 40-45 град. до площини колеса, не стикаються з дорогою і не заважають їзді. Залишені завдовжки 4 мм.

Щоб зручно і точно укручувати, гума свердлиться електродрилем із зовнішнього боку, укладена на дерев'яну підкладку. Дотримується малюнок розстановки. Для зручності операцій вся покришка вивертається навиворіт. Процедура свердлення досить швидка і технологічна і створює напрям для самореза і отвір для його наживлення (втискування) руками. Не виявив переваг згадуваною в інших місцях «високооборотності» дриля. Важливо лише, щоб вона була автоматичною, щоб однією рукою тримати покришку, іншій свердлити. Не дивлячись на створення що направляє, при укручуванні саморез легко може піти неправильно і вийти не по центру виступу, а збоку.
Слід виправити положення, тому що критичне положення кожного самореза, тому що саме він може бути головним працюючим елементом при одному екстреному гальмуванні.

.

Після наживлення 2-3, а то і 20 саморезов беремо автоматичний шуруповерт і так же комфортно і технологічно укручуємо їх, перевіряючи виходи посередині гумових острівців. Краще не деформувати гуму, щоб по ній потім відмірювати висоту зовнішньої частини, що залишається. Надмірне закручування виправляємо ручною викруткою в положенні шини лежачи після установки всіх рядів.


 Вже після виготовлення 1 колеса з'явилася думка: якщо під саморезы підкладати текстолітовиє шайби потрібної товщини (1.5-2 мм), круглі або квадратні, то операції відкусування саморезов можна повністю уникнути і заразом збільшити площу упору для капелюшка. Треба буде спробувати нарізувати їх лобзиком, зібрати, сточити краї. Можна і нарубати кільцевим інструментом, якщо такий по ходу справи винайдеться (загострений шматок труби). Текстоліт легше за метал і потрібний тільки для уникнення нетехнологічного відкусування кінців.
На фото видно малюнок розташування саморезов по покришці.

 Далі від зібраної, красиво виглядаючої з обох боків покришки рекомендують захистити камеру. Старою камерою, старою шосейною покришкою або щільною стрічкою, використовуваною для виготовлення ручок спортивних сумок. Не годяться м'які на вигин або матеріали, що деформуються, в яких саморезы, що рухаються, з часом можуть зробити отвір. Вибрана стрічка шириною 5 см, але ширина її опинилося недостатньо для покриття широко розставлених крайніх капелюшків шпильок. Треба така ж шириною 8 див. 5-самнтиметровую уклав в 2 що частково перекриваються шаруючи.
Щоб це вдалося, використовував новий (у справі шипованія) технологічний прийом - приклеював її двостороннім ськотчем до слабо накачаної камери, щоб потім всю конструкцію акуратно і без складок укласти в покришку. Камера була завтовшки 2. 2 мм (200-250 крб. ), тому проблем з розширенням її діаметру при слабкому накачуванні практично не було. Зсередини приклеїти стрічки не вийшло б, тому що вони лежать не на осі і їх краї утворюють складки. Інший прийом, описаний в і-нете, - приклеювати стрічку гумовим клеєм до покришки; авторові при цьому не було необхідності робити 2 обороти стрічки, ширина 5 см влаштовувала. Можливо, із-за меншої ширини покришки.
У моєму випадку з гумовим клеєм були б значно більше проблем. Установка камери зайняла 15-20 хвилин.

.

 Шину ставимо в обід колеса, потім у вилку, накачуємо. Перевіряємо обертання, регулюємо крило. Слідує остання неприємна операція по відкусуванню зайвої довжини саморезов. Якщо цього не робити, буде зайве невиправдане навантаження на обволікаючу гуму при коченні по асфальту. Для цього наперед куплені кусачки з правильної твердої сталі (Sturm, 160 р), вони показали себе нормально. Притуплялися вельми трохи. Треба було обкусить всього лише 31 саморез; з деякою працею хвилини за 40 з цим завданням справився.
Особливість така, що вони легко відкушуються, якщо схопити упоперек площини шліца, але вони норовлять обернутися, а в цьому положенні передавлюються при вже дуже великому зусиллі. Після такої установки переднього колеса апарат для руху по не сильно обледененій місцевості готовий (з урахуванням того, що ззаду SwampThing 26?2. 35). Витрачений час на роботи при установці 107 шпильок 2. 5 ч. .

.

Виявив у продажу стрічку для прив'язки корів - 4 м, 50 р., ширина 65 мм, товщина 2-3 мм, х/б, брезентового типу. Для підкладки на широкі шини вона краще підійде.Дійсно, при укладанні в широкі покришки вона займає своє місце, закриваючи саморезы і не рухаючись в сторони. Місце розрізу отриманого кільця небагато перекривають і закріплюють двостороннім ськотчем для зручності процесу монтажу. Перевірка катання.
Перевірка працездатності показала нормальні результати на льоду і на утоптаному снігу. На льоду заднє колесо ковзає, переднє відносно нормально тримає, якщо враховувати, що працює всього 27 саморезов. Бічні не працюють - їх роль може виявитися на нерівному замерзлому снігу. Поки погода без снігу, нові саморезы по повній екіпіровці не встановлюємо.По тому, що обважнює руху можна сказати, що їздити доводиться на 1 передачу нижче. Це пов'язано з великою вагою і з погіршенням накату широкої шини з грубим протектором в порівнянні з літнім варіантом.

 Завершення шипованія.
Погода стала зимовою - стало можливим закінчити шипованіє і подивитися на результати майже місячного катання в основному по асфальту з шпильками на передньому колесі. Їзда була щоденною в середньому по 10 км. в день. Випробування старої конфігурації коліс на новому снігу показали пристойні результати - заднє добре схоплює рихлий сніг, переднє ще краще. Вони для такої погоди (і для грязі) зроблені. Але поки немає льоду. Прийшла пора зробити шини універсальними - і для льоду, і для снігу. Головні результати перевірки катання в тому, що саморезы при такому навантаженні майже стерлися. Не дивлячись на те, що вибрані з тердих, для металу (для прикручення листового металу).
Можливо такі ж із загостреними кінцями краще загартовані, тому що, по відгуках склалося враження, що вони служать всю зиму. Питання - з якою інтенсивністю і на чому? Якщо ж вони істіраются аналогічно, то вони стерлися б швидше, оскільки вістря їх вже.

 .

Дивитеся на стан шпильок переднього колеса до і після цих 20 днів. На фото від 2 листопада шпильки виступають на 15. -2 мм, а зараз -0. 2-0. 5 мм для 27 шпильок в середині профілю прокришки. Факт за швидкістю стирання в наявності. Звичайно, їх було мало і на них лягало все навантаження. Але досвід загалом показує, що вони надовго не вистачає. На цій же фотографії видимий, яке якість гуми мазкі SwampThing SuperTacky 26?2. 5 ghb використанні на асфальті. Результат гірший, ніж у просто SwampThing 26?2. 35 на задньому колесі, яке майже не постраждало від їзди. На передньому бачимо, що гума не тільки стирається (0.
7-1 мм), але і в нього в'їдаються піщинки, вона має властивість їх утримувати в собі, що говорить про якусь рихлість і не особливу придатність її для міста. На місяців 6-9, звичайно, досить, особливо, якщо шпильки її захищатимуть.
Отже, відповідно до плану «апгрейда», на переднє колесо встановлюємо додаткові саморезы в рамках вже зробленого розташування. На заднє неошипованное ставимо теж 2 ряди саморезов.

Огляд покришки зсередини показав хороший стан тримання стрічки. На ній видавилися виразні форми головок саморезов, і їх потертість показує, що стрічка тут не зайва. Цікаво, що двосторонній ськотч продовжував добре тримати стрічку на товстій гумі камери, тому, аккурантно вийнявши стрічку з камерою, її вдалося переставити в іншу покришку без чергового приклеювання. На фото видно камера із стрічкою на ній і слідами саморезов на стрічці.
Установка нових рядів саморезов пройшла без особливостей, хіба що, гума заднього колеса показала властивості еластичності і не могла довго тримати наживлені в неї саморезы - виштовхувала, доводилося тут же загвинчувати їх.
Установкою 66 додаткових саморезов (всього 173) на передньому колесі отримали такий ось хитромудрий малюнок розташування (щоб не ставити їх дуже багато).Додаткові ряди стали розташовуватися під нахилом, тому не сильно упираються в площину кочення, що видно на фото, якщо в думках провести горизонтальну лінію над протектором. Аналогічна картина - для заднього колеса (справа), хоча дещо гірше. Зроблено без заглиблення саморезов і без відкусування, з розрахунком, що такий нахил забезпечить нормальне кочення колеса.
Видно, що середній ряд переднього колеса не працює на зчеплення з льодом своїми саморезами. Але і викручувати їх великій потребі немає. Якщо ставити нові, то їх доведеться відкушувати. Тому запланував поставити в середину в майбутньому напівстерті природним чином саморезы. Відбуватиметься своєрідна черга заміни із стиранням. Укрутити їх і викрутити зайвий раз виявляється аніскільки не складно, лише небагато псується корд.
Крайні ряди виявилися сильно крайніми. Треба було їх укрутити в ближчу до центру групу гумових шпильок, тоді б вони працювали. А зараз край виглядають красиво і охайно, на чому достоїнства його майже закінчуються.
На задньому колесі картина розташування шпильок (80 шт.) показана на малюнку зліва (покришка зсередини). Вважаю, що для заднього це буде досить. Без саморезов, що обкушують, якщо їздити на нім по асфальту, відчуватиметься деяка незручність - шпильки досить сильно виступають - але через деякий час вони природним чином коротшатимуть.
Їзда по не сильно утоптаному снігу для таких шпильок, як показала перевірка, оптимальна. Вони дістають до землі, якщо сніг глубоковат, тримають колесо додатково до гумових шпильок. Їзда по асфальту, що не дивно, важче «на 2 передачі» в порівнянні з літом, але теж цілком можлива.

Джерело: llifeonroad.ru
Взято з www.altgroup.com.ua

поправ переклад, бо сльози на очі навертаються... 2 абзаца виправив, далі нервів не стало
« Останнє редагування: 13.01.2011, 10:29:52 від teodor4ik »
Нас невозможно сбить с пути, нам пофигу куда идти:)

Offline Erazel I-st

 • Головний модератор
 • Ветеран
 • *
 • Повідомлень: 6615
 • Карма: +63/-18
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
  • Erazelium
« Reply #1 : 08.12.2010, 19:07:36 »
Tема досить цікава. Звісно якщо катати тільки в ліс і назад то тема несильно актуальна, але от якщо повноцінно катати зимовими парками і вуличками то питання хорошого зчіплення з дорогою досить актуальне. Сам задумувався про шиповану гуму, на щастя старі покришки є, а отже є над чим експериментувати.
« Останнє редагування: 13.01.2011, 10:19:01 від teodor4ik »
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

CoRacK

 • Гість
« Reply #2 : 08.12.2010, 20:32:11 »
Я беру коротші 9,5 мм, навіть вони трохи задовгі. 2 повних зимових сезони витримали спокійно, стерлися десь до 1,5 мм, але я замінив чорні, всеодно ціна шурупів смішна (біля 5-6 грн 152 штуки), крім того вони більш гартовані, ніж ці сріблясті. Загалом в мене 304 шурупи в передній покришці. Задня саморобна себе не оправдовує, дуже швидко стираються шурупи, (правда катаюсь кожен день) заокруглюються - виходить заднє колесо як на ковзанах, взагалі на льоду не тримає. Тому задню "шиповку" купив фірмову - швальбе айс спайкер, за 1 сезон на шипах не помітив слідів від зношування.

Offline avalanche

 • Старожил
 • ****
 • Повідомлень: 445
 • Карма: +7/-3
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
« Reply #3 : 08.12.2010, 20:45:48 »
і скільки таке задоволення як фірмова шиповка коштує?
Нас невозможно сбить с пути, нам пофигу куда идти:)

CoRacK

 • Гість
« Reply #4 : 08.12.2010, 20:54:38 »
Рік тому, по знижці, взяв за 425 грн.

CoRacK

 • Гість
« Reply #5 : 08.12.2010, 21:01:35 »
Це ще дуже дешево для нової, ось, для прикладу ціна минулорічних нормальних, не шипованих покришок:
можна порівняти з однією ноббі нік http://velosiped.com/Pokryshka_Schwalbe_Nobby_Nic__26x2_25__Evo_TL__Folding.html
або парою смарт семів http://velosiped.com/product_info.php/info/p8626_Pokryshka-Schwalbe-Smart-Sam-09--26x2-10--KevlarGuard.html

Offline Стечкин

 • Ветеран
 • *****
 • Повідомлень: 3762
 • Карма: +105/-54
 • Стать: Чоловіча
  • Перегляд профілю
« Reply #6 : 08.12.2010, 21:16:38 »
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити