Стилі велотуризму
Велотуризм - один з найбільш екологічних і корисних для здоров'я видів туризму. В даний час існує декілька основних напрямків у велотуризмі: цивілізований, екстремальний, гонщицький, класичний та інші.
Класичний велотуризм
Ось це туризм в найпотаємніше сенсі цього слова. Намети, багаття, гітари, тільки маршрут не піший, а велосипедний. Темп проходження дистанції залежить від зібралася групи. Класичний велотуризм підходить як для походів вихідного дня (з одного ночівлею), так і для тижневих турів. А ось варіанти класичних велопоходів і велотурів.
Цивілізований велотуризм
Бажання спати в наметах і готувати собі їжу на багаттях є далеко не у всіх. Для таких велосипедистів і існує цивілізований велотуризм. Проїхавши 50-70 кілометрів, Ви зупиняєтеся в якому-небудь містечку, знімаєте номер в готелі і вечір присвячуєте культурній програмі. Зараз таких походів дуже багато, особливо за кордоном - можна підібрати будь-який маршрут за бажанням. Якщо не хочете переплачувати - можна відправитися в таку подорож на свій страх і ризик, але в такій поїздці гарантій, що будуть, наприклад, вільні місця готелі немає.
Зимовий велотуризм
Цей вид велотуризму також буває класичним і цивілізованим.
Гонщицький велотуризм
Цей напрямок у велотуризмі точно підходить не всім. Він сподобається професіоналам, які звикли постійно відчувати своє тіло. Суть його в тому, що велосипедист, не обтяжуючи себе вантажем речей, проходить в день сотні кілометрів, а на ніч зупиняється в готелях. Головне для гонщика - подолання відстаней. Для такого походу характерні спеціальні шосейні велосипеди і дійсно величезні відстані.
Екстремальний велотуризм
У першу чергу екстремальний велотуризм пов'язаний з появою MTB (mountain bike). Маршрут для такого туризму вибирається позаковирістіший. Ідеальним варіантом будуть гори, болота, важкопрохідні ліси. Поєднання бездоріжжя, рівних доріг і визначних пам'яток - ось основа екстремального туризму. Безумовно, ночують такі велосипедисти в наметах на природі.
Інші екстремали цікавляться не визначними пам'ятками, а, виключно, дорогою. Ночувати воліють у готелях, адже головне для них - видавити з байка і з себе максимум. Мабуть, краще за всіх володіють велосипедом і знають його можливості.
http://traveller.com.ua/travels/velopohod.htm