Тема: Корисна справа  (Прочитано 7547 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline 2day

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 124
  • Карма: +102/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • 2day
« : 25.05.2010, 15:18:07 »
Є така ідея для шприхалів.
Суміщення приємного з корисним.
В лісі за с. Острів є старий невідомо ким посаджений і запущений сад.
Його фотографії можна побачити тут
http://picasaweb.google.com/romankrykh/UqPqmJ#
Сад дуже гарний під час цвітіння яблунь. Яблука там також бувають :)
Останніми роками більшість нижніх гілок посохнули, покрились лишайниками
http://picasaweb.google.com/romankrykh/UqPqmJ#5199204909325444226
Якщо порівняти фото 2007 року http://picasaweb.google.com/romankrykh/UqPqmJ#5199205261512762562
і 2010 http://picasaweb.google.com/romankrykh/UqPqmJ#5468130753708164498 то зразу видно зменшення кількості живих гілок.
Пропоную зібратись кільком велосипедистам з пилками для обрізки дерева, поїхати в той садок і зробити там чистку дерев від сухих гілляк.
Цим збережеться унікальне місце, яке зможе не один рік радувати людей.
Обрізку сухого гілля можна проводити не тільки осінню і весною, а в будь-яку пору.

Якщо моя ідея зацікавила, прошу відгукнутись охочих, заплануємо на якийсь день.
Оптимально 10 чоловік, можна більше.
1 людина - 1 пилка (сокирка)

Детальне місце на малюнку.

Дорога туди і назад за мною.

[вкладення вилучене Адміністратором]
« Останнє редагування: 25.05.2010, 15:33:34 від 2day »

Offline GreenFox

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 126
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 25.05.2010, 15:42:47 »
Підтримую, можу в будь-який час окрім вихідних. На вихідні свій сад-город ))))

Offline malecha

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 133
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Жіноча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 25.05.2010, 16:37:49 »
Я не вмію пилкою користуватися:(
Але якщо на тих гілках жарити ковбаски потім, то я за.
Проте сад - нічий, поки його ніхто не чіпає. Як тільки хтось його починає робити намйенші натяки на захват кусочка гілочк, знаходиться власник. Він міг бути колгоспний.
Крім того, на такі роботи (обрізання гілок) потрібно дозвіл органу місцевого самоврядування. Так як кожне дерево мало б бути паспортиризоване та стояти на обліку.

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 25.05.2010, 16:39:26 »
жостко... :)

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #4 : 25.05.2010, 16:46:27 »
Крім того, на такі роботи (обрізання гілок) потрібно дозвіл органу місцевого самоврядування. Так як кожне дерево мало б бути паспортиризоване та стояти на обліку.

Ти точно нічого не плутаєш? Для такого треба інвентаризацію робити і новмера деревам роздавати. Може не кожне дерево паспортизоване, а наприклад на кшталт "ліс березовий - 1 штука"

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 25.05.2010, 17:38:29 »
Ти точно нічого не плутаєш? Для такого треба інвентаризацію робити і новмера деревам роздавати. Може не кожне дерево паспортизоване, а наприклад на кшталт "ліс березовий - 1 штука"
не, якшо то якето лісництво то поштучно... якшо приватний садок то не факт... алеж правду пишете шо господар таки найдеться, як тіко так сразу...

Offline 2day

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 124
  • Карма: +102/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • 2day
« Reply #6 : 25.05.2010, 18:17:46 »
не, якшо то якето лісництво то поштучно... якшо приватний садок то не факт... алеж правду пишете шо господар таки найдеться, як тіко так сразу...
Питав в різних людей, ніхто про господаря не чув нічого, кому належить невідомо, може й лісництву. Місце просто гарне, пропаде...
тим більше там така глуш, що за 2-3 години роботи там можна все впорядкувати, і нікого не зустріти. Осінню за яблуками їхати. А весною чистим цвітом милуватись

Offline skeleton13

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 989
  • Карма: +11/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 25.05.2010, 18:21:24 »
а шо на рахунок доріг туда?...в якому стані?..я туда на шосейнику доїду живим?  :D
Via est Vita

Offline 2day

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 124
  • Карма: +102/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • 2day
« Reply #8 : 25.05.2010, 18:22:58 »
Я не вмію пилкою користуватися:(
Але якщо на тих гілках жарити ковбаски потім, то я за.
Проте сад - нічий, поки його ніхто не чіпає. Як тільки хтось його починає робити намйенші натяки на захват кусочка гілочк, знаходиться власник. Він міг бути колгоспний.
Крім того, на такі роботи (обрізання гілок) потрібно дозвіл органу місцевого самоврядування. Так як кожне дерево мало б бути паспортиризоване та стояти на обліку.
Ковбаски жарити обов'язково

Дописано : 25.05.2010, 18:40:17
а шо на рахунок доріг туда?...в якому стані?..я туда на шосейнику доїду живим?  :D
Я там тільки шосейником їзджу, так що без проблем. Лісом десь 2 км всього. Але дорога гарна
« Останнє редагування: 25.05.2010, 18:40:17 від 2day »

Offline skeleton13

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 989
  • Карма: +11/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 25.05.2010, 19:00:44 »
тоді кажіть дату...там вже подивимся...
Via est Vita

Offline Yanek

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 588
  • Карма: +112/-0
    • Перегляд профілю
    • Серце Азії
« Reply #10 : 25.05.2010, 20:05:01 »
Щодо власності садка моя думка така: колись такі сади рахувалися за колгоспами (за лісництвами рідко).
В 90-і роки з колгоспів поробилися спілки, потім то розпайовували (ділилили на кавалки і давали кожному хто колись числився в колгоспі по кавалку). На практиці вся інфраструктура збереглася в тих рідких випадках, де один башковитий чувак позкуповував всі паї - і зайнявся фермерським господарством.
На практиці все воно за кимісь числится. Але ті за ким воно числиться вже за нього могли забути. То може бути ще навіть обша власність спілки селян, може бути розпайоване і записане за однією, або кількома сім’ями. Може бути навіть емлею запасу сільради. Поки нікому не розходиться - всім пох.
Думаю якщо почнете там сухі гілки пиляти - ніхто ніц мати проти не буде.
Питання тілки нафіга їх пиляти?
По моїх скромних знаннях садоведення плодові дерева мають свій певний вік життя. Типу яблунька може продуктивно існувати 40 років (цифру придумав чисто приблизну) - потім починає трухлявіти, розсихатися і капздєц їй. Варіант - викорчувати і насадити нове дерево.
Чи поможе обрізання сухих гіляк?-не думаю що тут варто тішити себе ілюзією самоствердження рятівника живої природи.
Проте зашкодити ви тому саду точно не зашкодите. Від прогулянки наберетеся здоров’я а від спілкування файного настрою..так що поїздка полюбе в плюсі..
Тіко беріть качествені ковбаски, аби потім зле не було:)

п.с
Ніхто не бачив спиздженого в мене лосипеда?


Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 25.05.2010, 20:15:12 »
Можу приєднатись, я туда з собаками люблю ходити гуляти. Сад дійсно нічий, в серпні-вересні селяне хто на мотоциклах з калясками, хто на "Жигулях" деруть плоди природи безбожно. Тільки одною обрізкою гілок не обійдешся, на багатьйох беревах лишайник, його тільки кропити хімією. Але почати можна і з обрізки.
Одне но 4,5,6,7 червня я в Карпатах.

[вкладення вилучене Адміністратором]

Offline 2day

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 124
  • Карма: +102/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • 2day
« Reply #12 : 25.05.2010, 20:23:30 »
Щодо власності садка моя думка така: колись такі сади рахувалися за колгоспами (за лісництвами рідко).
В 90-і роки з колгоспів поробилися спілки, потім то розпайовували (ділилили на кавалки і давали кожному хто колись числився в колгоспі по кавалку). На практиці вся інфраструктура збереглася в тих рідких випадках, де один башковитий чувак позкуповував всі паї - і зайнявся фермерським господарством.
На практиці все воно за кимісь числится. Але ті за ким воно числиться вже за нього могли забути. То може бути ще навіть обша власність спілки селян, може бути розпайоване і записане за однією, або кількома сім’ями. Може бути навіть емлею запасу сільради. Поки нікому не розходиться - всім пох.
Думаю якщо почнете там сухі гілки пиляти - ніхто ніц мати проти не буде.
Питання тілки нафіга їх пиляти?
По моїх скромних знаннях садоведення плодові дерева мають свій певний вік життя. Типу яблунька може продуктивно існувати 40 років (цифру придумав чисто приблизну) - потім починає трухлявіти, розсихатися і капздєц їй. Варіант - викорчувати і насадити нове дерево.
Чи поможе обрізання сухих гіляк?-не думаю що тут варто тішити себе ілюзією самоствердження рятівника живої природи.
Проте зашкодити ви тому саду точно не зашкодите. Від прогулянки наберетеся здоров’я а від спілкування файного настрою..так що поїздка полюбе в плюсі..
Тіко беріть качествені ковбаски, аби потім зле не було:)

п.с
Ніхто не бачив спиздженого в мене лосипеда?


Я в тому садку час від часу буваю
Дуже не подобається, що він сохне на очах.
Тому придумав таке. Тут і користь для людей, і для природи буде.
Побачимо, що з того вийде.

Offline Vintage

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1131
  • Карма: +26/-5
  • Стать: Чоловіча
  • Ardis Slavytich - звірюка, Giant Yukon Disc
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 25.05.2010, 20:50:12 »
У цю Сб можу з 16:00 бути готовим бути корисним, но з інстпументом треба щось придумати, хто приєднується і в якому місці збираємось???

Offline 2day

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 124
  • Карма: +102/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • 2day
« Reply #14 : 25.05.2010, 20:55:28 »
У цю Сб можу з 16:00 бути готовим бути корисним, но з інстпументом треба щось придумати, хто приєднується і в якому місці збираємось???
В цю суботу навряд чи вийде. Точно зможу сказати в четвер-п'ятницю.
Краще планувати на наступну суботу.