Тема: Здоров'я - Як починати кататись.  (Прочитано 5480 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 25.03.2010, 17:08:19 »
Невелика і "дуже нова" (всього лише за 1972 рік) стаття з приводу дітей їзди на велосипеді - але поради в загальному слушні, особливо з урахуванням часу публікації. Стаття з книги "Тато, Мама, Я", Фізкультура і спорт, Москва, 1972р.Їзда на велосипеді виховує у хлопців багато цінних фізичних і вольових якостей.

Не можна допускати, щоб діти каталися на велосипеді по місцях з великим транспортним та пішохідним рухом: по вулицях великих міст, по жвавих шосе і т. д.

Початківцю велосипедистові слід дати кілька корисних порад:
- Під час їзди на велосипеді дивись метрів на 5-10 поперед себе;
- Тримай кермо вільно, без напруги;
- Ступні і коліна тримай паралельно рамі велосипеда;
- Педалюй плавно, без поштовхів, не відриваючи ніг від педалей;
- Зберігаючи рівновагу, повертай кермо в сторону нахилу машини;
- Пам'ятай, що чим швидше їзда, тим стійкіша рівновага;
- Тормози плавно, без різких поштовхів.

Дозволяйте велосипедні прогулянки, починаючи з 30-40-хвилинних поїздок. Надалі їх тривалість можна збільшити. Попереджайте хлопців, щоб вони на своїх перших прогулянках не "ганяли", не захоплювалися їздою наввипередки з товаришами. Задоволення, випробовуване ними від їзди на велосипеді, може призвести до переоцінки сил, перевтоми.

Бажано, щоб хто-небудь із старших супроводжував на своєму велосипеді новачків у їх поїздках. Під час таких прогулянок можна дати починаючому чимало практичних порад. Слідкуйте за правильною поставою юного велосипедиста. Нагадуйте йому про рівному, без затримки, диханні (через ніс).

Не дозволяйте кататися на велосипеді відразу після обіду.

Якщо дитина приїхала спітніла, то треба змінити натільну сорочку. У жаркі сонячні дні він повинен надягати білий головний убір.

Брати участь у кросах, змагання діти можуть з 14 років після одного сезону прогулянкової їзди і після тримісячного систематичного тренування в спортивній секції.

Юні велосипедисти не повинні забувати і про інші заняття (гімнастика, легка атлетика, ігри, плавання та ін.)

Орієнтовні норми прогулянок на велосипеді для хлопців 12-15 років (по путівцях, стежками, в умовах помірно пересіченій місцевості) можуть служити наступні: для 12-13-літніх найбільша дистанція-15 км, найбільша швидкість пересування - 10-15 км на годину, для 14-15-річних - відповідно 15 - 20 км і 20 км на годину.