Тема: Довідка - Історія Велофірм (помогайте)  (Прочитано 5721 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 25.03.2010, 16:35:29 »
Fox Racing Shox

Компанія Fox Racing Shox - одна з небагатьох компаній - виробників систем гоночної амортизації, котра звернула увагу на ринок велосипедних компонентів. Основана в 1974 році, на момент виходу на ринок велокомпонентів, компанія вже була широко відома серед виробників комплектуючих для мотоциклів і чотириколісних гоночних апаратів - баггі та ATV. Саме поява на ринку задніх амортизаторів Fox Racing Shox відкрила епоху велосипедів з задньою підвіскою. На сьогодні рідко який виробник високоякісних байків обходиться без використання амортизаторів і вилок Fox Racing Shox, котрі давно стали гоночним стандартом на змаганнях по всьому світу.

Truvativ

Говорячи про компанію Truvativ, хотілося б для початку згадати розвиток і розробки копманії до 2004 року. Року, можливо самого знаменної в історії компанії Truvativ що має дуже велике значення для компанії SRAM.

Проте, не будемо поспішати. Зануримося для початку в дев'яності роки, а точніше, у 1996 рік. Саме в цьому році і була заснована компанія - виробник компонентів для велосипедів Truvativ. Варто зазначити, що цій компанії не був властивий довгий і поступовий розвиток. Можна сказати, що фахівці Truvativ відразу ж взяли високий старт і достатньо високо підняли планку якості виробленого ними товару. І ця планка піднімається з кожним роком роботи.
Так, наприклад, після однозначного успіху вже випробуваною технології Trushift (система, зачепів в зірках для легкого і точного перемикання) Truvativ розширює Trushift на всю продукцію, щоб включити до цієї лінійки чудовий ланцюг.

Співробітники фірми прагнули дотримуватися філософії засновників компанії, основна концепція якої полягала у визначенні прямої залежності компанії від бажань і можливостей споживачів. Відповідно до цієї філософії, чим більше компанія цим переймається, тим більші її можливості надати клієнту можливість отримати те, що він хоче - найкращі велосипедні компоненти. У зв'язку з цим, працівники фірми вважали своєю основною місією можливість гарантувати прекрасне поєднання ходових характеристик з механічною ефективністю і зносостійкістю, уникаючи закусування ланцюга, а, відповідно, і всіляких розчаруваннь.

Варто сказати, що серйозним кроком для компанії було об'єднання Truvativ з компанією SRAM. Як відомо, спочатку в розпорядження компанії SRAM перейшла компанія Sachs, незабаром, після цього компанією SRAM була викуплена розорена компанія Rockshox, а пізніше - і Avid. 4 жовтня 2004 компанією SRAM було офіційно підписана остаточна угода щодо купівлі Truvativ. Знавці називають це злиття стратегічним.

А що ж думають представники найбільших компаній? Як відомо, президент компанії SRAM Стен Дей (Sran Day), ще тоді висловлював з цього приводу таку думку: «Truvativ - це чудова компанія з чудовою динамікою росту і великою кількістю власних унікальних розробок. Ми з радістю приєднуємо команду розробників Truvativ і готові розробки до свого модельного ряду. Системи і картриджі будуть завершальною ланкою в трансмісії SRAM ». Відповіддю на його промову можна вважати такі слова президента Truvativ Мікі Козушека (Micky Kozuschek): «Наша компанія стояла перед вибором: починати робити трансмісію самостійно або об'єднати зусилля з SRAM. Тепер, ми разом маємо і готову трансмісію, і фінансові ресурси зробити її кращою у галузі ».

Однак, не дивлячись на такі оптимістичні відгуки про покупку SRAMом компанії Truvativ, остаточна інтеграція останньої відбулася лише через 3 роки, в 2007 році. А перші зміни в модельному ряді, представленому компанією SRAM, були помітні лише до середини 2005 року, коли на виставці в Тайпеї замовлення на механіку і компоненти SRAM і Truvativ можна було робити вже на одному стенді.

Avid
 
Кожен власник велосипеда, не залежно від його цінової категорії або приналежності до якого-небудь виду, бажає бути власником унікального і неповторного транспортного засобу. Однак, крім зовнішнього вигляду, безпека та зручність велосипеда мають неабияке значення для будь-якого любителя кататися на ньому. І в даному контексті хотілося б згадати про один з найважливіших компонентів велосипеда - про його гальма, а, відповідно, і про компанію - виробника, що випускає їх. Мова йде про Американську компанію Avid, що визнана найкращою компанією з виробництва якісних гальм для всього модельного ряду велосипедів (від дорожніх до гірських їх різновидів).

Загалом, можна сказати, що гальма компанії Avid підкорюють серця багатьох прихильників спортивного способу життя. На це свого часу і звернули увагу і представники компанії SRAM.
Тут варто нагадати, що спочатку компанія Avid створювалася як самостійна фірма з спрямованим спектром послуг на ринку створення велосипеда. Проте, вже в 2004 році було підписано якийсь контракт, згідно з яким компанія SRAM набувала компанію Avid, світового лідера у виробництві гідравлічних та механічних гальмівних систем і, відповідно, всі права на неї. З того часу центральний офіс Avid переїздить з Чикаго на вотчину Rock Shox, містечко Колорадо Спрінгс. З того часу починається тісна співпраця таких яскравих представників на ринку велосипедів та компонентів до них, як компанії SRAM, RockShox, Truvativ і Avid, під керівництвом та керівництвом SRAM - американської компанії, одного з найбільших у світі виробників обладнання для велосипедів. На сьогоднішній день випускається повний спектр обладнання для гірських та шосейних велосипедів (вилки та амортизатори, обладнання перемикання передач, гальмівні системи тощо) саме під торговими марками SRAM, RockShox, Truvativ і Avid.

Цікаво, що компоненти фірми Avid використовуються і при створенні велосипеда для команди Fidea Team, яка виступає в велокросі з відмінними результатами.
Говорячи про компанію Avid, можна сказати, що зробити гальмо, яке буде гальмувати, взагалі-то неважко. Але щоб зробити гальмо легким, потужним, ефективним, що настроюється і ідеальним з точки зору ергономіки, треба мати чималий досвід. Продукція Avid виглядає досить просто, але при цьому фахівцям даної компанії вдається створювати такі гальма, які залишаються завжди на найвищому рівні.

Срам

Ще 15 років тому американська компанія SRAM зуміла зацікавити потенційних покупців створенням перекючателів швидкостей в вигляді одягненої на кермо ручки що обертається (гріпшіфти).

Ця продукція дуже швидко стала популярною і вивела компанію SRAM на новий рівень, більш того, незабаром компанія SRAM доганала, здавалося, монополіста на ринку велосипедних компонентів - японську компанію Shimano. Звичайно, слова про конструкцію, що провірена часом звучать переконливо, але не настільки переконливо. як надійність, травмобезпечність і ідеальна робота нових манеток.
Першими оцінили новинку, звичайно ж, спортсмени. У тому числі і провідні гонщики світу, що, в свою чергу дало поштовх для провідних компаній-виробників велосипедів співпрацювати саме з компанією SRAM і комплектувати велосипеди саме компонентами SRAM.
Не дивлячись на те, що обидві компанії, як SRAM так і Shimano є провідними в області розробки і виробництва копонентов для велосипедів і продукція їх схожа, тим не менш помітні серйозні відмінності. Такі як, наприклад, якщо говорити про перемикачах і манетки, продукції Shimano властива складна система важелів і шестерень, не зовсім зручна для використання. На відміну від даної продукції компанії Shimano, аналогічна продукція компанії SRAM відрізняється лаконічною конструкцією, що має до того ж максимально зручний хват, що в підсумку веде до легкості використання. Це не єдиний плюс для компанії SRAM. Якщо говорити, наприклад про шифтери, то можна сказати, що шифтери SRAM працюють більш чітко, хід однієї передачі у правого (заднього) шифтера дуже короткий, через фірмове срамівске співвідношення довжини троса до ходу перемикача 1:1, а не 2:1 як у Шимано.
Крім того, все більше, і більше виробників велосипедів використовують у своїх виробах ланцюги і касети виробництва SRAM. це відбувається тому, що ланцюги SRAM відмінно зарекомендували себе підвищеною зносостійкістю при дещо нижчій вартості, більш тихою і м'якою роботою і корозійною стійкістю. Про подібності і розходження ще багато можна було б говорити, але, напевно, краще перевірити це на практиці ...
Ну а якщо продовжити розмову саме про компанію SRAM, то не можна не згадати момент стратегічного злиття SRAM і Truvativ. А почалася ця історія просто і банально, як це часто буває і в бізнесі, компанія SRAM поглинула Sachs, потім викупила розорившуся Rock Shox, а після - придбала Avid з усіма їх «гальмівними потрохами». як відомо, на даний момент компанією SRAM підписано офіційну угоду щодо купівлі Truvativ. За існуючою інформацією, остаточний перехід компанії відбудеться вже до середини жовтня 2007 року

шимано

Японська компанія Shimano, на сьогоднішній день є лідером у виробництві велосипедних компонентів в усьому світі. Більше того, крім товарів для велоспорту, компанія займається виробництвом продукції для риболовлі та сноубордингу. Проте, справи цієї компанії не завжди були такими вдалими.

Невдовзі після першої світової війни, коли компанія Shimano тільки створювалася, робота велася лише на одному токарному верстаті. До речі, створювалася компанія для "механічної обробки металу". Але незабаром справи пішли ще гірше. Настали часи великої депресії, в результаті чого виробництво довелося і зовсім зупинити. Назад до попереднього графіку роботи і навіть набрати деякі оберти виробництва Компанія змогла тільки в середині 30х років .. У цей же період будується перший великий завод компанії Shimano. З часом компанія «набирає обертів» і розширюється виробництво. На сьогоднішній день Shimano - це велика компанія, в якій працюють понад 700 співробітників, і річний оборот якої складає більше 1,5 млрд доларів.

Якщо згадати історію компанії більш детально, то варто виділити основні моменти, які зіграли не останню роль в розвитку компанії. Так, наприклад, у зв'язку із зростанням і розширенням компанії, в 1941 році назва зазнає деяких змін. Нова назва звучить як Shimano Iron Works Co., Ltd. Щоправда вже в 1951 році вона (назва) знову змінюється, цього разу вже назва компанії змінюється на Shimano Industrial Co., Ltd. Важливою подією для компанії став початок виробництва перемикача швидкостей, а незабаром і втулки з планетарної системою перемикання швидкостей на 3 швидкості, яка була створена в 1957 році. А вже в 1961 році, на виставці International Toy and Cycle show у Нью-Йорку дана деталь стає справжньою сенсацією. Вже через рік компанія розширює територію продажів, охоплюючи північну америку, а пізніше і західну Німеччину.

Трохи пізніше, в 1973 році, у зв'язку з новими потребами покупців, компанія починає випуск шосейних велосипедів, а з 1982 року у світ виходять нові компоненти, призначені для гірських велосипедів. 1988 ознаменований початком випуску велотуфель.
З 2003 року компанія Shimano активно співпрацює з російськими компаніями. Більше того, саме в 2003 році було відкрито представництво Shimano Eurasia в Росії.
Якщо ж повернутися до технічних даних, то не можна не згадати недавніх досягнень компанії Shimano, таких як випуск оновленої серії XTR і поява серії DXR, призначеної для BMX (2007 рік), а також повне оновлення серії компонентів Deore XT (2008 рік).


Дописано : 25.03.2010, 16:39:31
Marzocchi

Marzocchi - італійський виробник, заснований в 1949 році двома братами Стефана і Гульельмо Marzocchi. Компанія виробляє промислові гідравлічні насоси і компоненти підвіски для мотоциклів та велосипедів.

Історія італійського мотоспорту сповнена таких імен, як Ferrari, Lamborghini, Ducati, і саме основне - Marzocchi. Це було більше 60-ти років тому, в 1949 році, коли Стефано (Stefano Marzocchi) і Джільельмо Марзокі (Guglielmo Marzocchi) Заснували компанію Marzocchi Spa, яка сьогодні виробляє найкращі, найнадійніші амортизатори для гірських велосипедів і мотоциклів у світі.

Два брати почали свою кар'єру дизайнерами в престижній компанії Ducati, але незабаром зрозуміли, що побудова своєї власної імперії було тим напрямком, за яким вони завжди хотіли рухатися. Після кількох вдалих років розробки і виробництва повністю зібраних мотоциклів, брати вирішили, що гідравлічна система амортизації буде майбутнім Marzocchi.

До кінця 50-х Marzocchi стали відомі як OEM і тюнінговий постачальник для таких брендів, як Ducati, BMW, Cagiva, KTM і Aprillia. Стефано і Джільельмо завжди приділяли підвищену увагу якості і надійності компонентів без компромісів. Продукція Marzocchi завжди була і до цих пір відома як найефективніша й сама надійна система амортизації у світі.

До кінця 1980-х, індустрія гірських велосипедів почала розвиватися, і Marzocchi негайно відреагували. У байкерів виникла потреба в амортизації переднього колеса. У результаті в 1989 році Marzocchi представили свій перший прототип амортизаційної вилки.

З розвитком ринку розвивалися і Marzocchi, і в 1995 році з'явилася відома серія Bomber. Амортизаційні вилки Marzocchi розроблені для різних стилів катання. Деякі з них призначені тільки для поглинання дрібних нерівностей дороги для того, щоб поліпшити контроль над велосипедом; інші розроблені для екстремальних стрибків і швидкісного спуску.

Specialized
один з найбільш іменитих брендів в області виробництва велосипедів hi-end класу, а що стосується велосипедних технологій, то навряд чи знайдеться інша компанія з такою кількістю революційних ідей. Компанія Specialized Bicycles розташована в маленькому каліфорнійському містечку Морган Хилл. На сьогоднішній день це один з найбільш впливових виробників велосипедів hi-end класу, а що стосується велосипедних технологій, то навряд чи знайдеться інша компанія з такою кількістю революційних ідей.

Заснована в 1974 році Майком Синьярдом (беззмінним президентом компанії), за тридцять років з маленької команди ентузіастів, що спеціалізується на виробництві велосипедних компонентів для шосейних велосипедів, компанія виросла в найбільшого виробника велосипедів всіх типів і напрямів.
На рахунку компанії Specialized немало досягнень.

Specialized постійно випробує і доводить до досконалості нові і єдині у своєму роді ідеї, головною метою яких є постачання на ринок продукції найвищої якості, і Specialized знає, як це зробити. Specialized проводить велосипеди практично всіх типів, що існують на сучасному ринку велопродукції.

Specialized виготовляє велосипеди для трьох категорій велосипедистів: тих, хто сідає на велосипед час від часу; тих, хто використовує його для активного відпочинку; і тих, кому він потрібний для змагань. А усередині кожної категорії є широкий вибір варіантів. Якими б не були Ваші побажання, у Specialized завжди є модель, яка здатна задовольнити вимоги і до характеристик, і до ціни.
« Останнє редагування: 25.03.2010, 16:39:33 від teodor4ik »