Тема: Встановлення велосипедного ланцюга  (Прочитано 6824 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 26.02.2010, 17:55:54 »
На вітчизняних дорожніх велосипедах ланцюги робляться роз'ємними, один сегмент такого ланцюга має спеціальний замок. На спортивних велосипедах зробити ланцюг розємним не виходить, тому що цей замок заважає перемиканню передач.

При покупці нового ланцюга треба дізнатися, які ланцюги підходять до системи і касети, встановленої на Вашому велосипеді.
Для 9-швидкісних касет потрібно використовувати ланцюг шириною 6.5мм, наприклад, SHIMANO CN-7701 або CN-HG93.
Для 6 - 8 швидкісних касет потрібно використовувати ланцюг шириною 7.1мм, наприклад, SHIMANO CN-HG50 або CN-IG51.

Ланцюги продаються в двох видах - коробковому і стандартному (майже як комп'ютерні комплектуючі в Retail і OEM поставках). Зазвичай в коробці є змінна вісь, призначена для з'єднання сегментів ланцюга. Один кінець такий осі загострений, що полегшує її установку.

Після того, як ось буде запресована, цей загострений кінець треба обломити плоскогубцями.
  
Якщо ланцюг не укомплектований спеціальною віссю з загостреним кінцем (як багато які ланцюги, що продаються без коробки), то вісь повинна бути вставлена в одну з пластин сегмента.

Визначення довжини ланцюга

Установка ланцюга
Перед установкою ланцюга треба поставити передній і задній перемикач в положення, що відповідають самим маленьким зірочкам.

Надягаємо ланцюг на велосипед. Важливо правильно одягти ланцюг на ролики натяжителя. Нижній ролик ланцюг обходить зліва, а верхній - справа.
Поєднуємо розімкнені ланки ланцюга. Якщо використовуємо змінну ось, то вставляємо її загостреним кінцем в отвори сегмента.
Заправляємо ланцюг на вижимку, і фіксуємо її притижимним гвинтом (на фото-зліва).Важливо: - Багато вижимок мають два посадочні місця для ланцюга. Тобто ланцюг можна вставити в вижимати двома способами. Посадочне місце, розташоване ближче до фіксуючого гвинта, призначене для випресовування і запресовування осі. Саме туди і треба заправляти ланцюг для зняття і установки. (Як показано на фотографії)

Інше посадочне місце використовується тільки для регулювання положення осі усередині втулки. Якщо спробувати запресувати вісь, коли ланцюг заправлений в цьому посадочному місці, то можна пошкодити вижимку або ланцюг.
  
Запресовувати вісь в ланцюг, обертаючи рукоятку вижимки. Зупиняємося, коли ось зайде в отвір майже повністю (порівнюємо з сусідніми ланками).


Виймаємо ланцюг з вижимки.

Якщо використовуємо змінну ось, то загострений кінець обломлюємо плоскогубцями.

  
Перевіряємо, чи ланцюг на тільки що з'єднаному сегменті згинається вільно, без заїдань. Якщо це не так, то перевіряємо, наскільки виступають кінці осі з різних сторін ланцюга.
При необхідності вісь треба просунути вижимкою в потрібну сторону. Для цього слід заправити ланцюг на інше посадочне місце вижимки (те, що ближче до рукоятки витискання). Тоді обидва кінці осі буде видно, і її положення можна легко контролювати візуально.

Після збірки ланцюг треба трохи позгинати в поперечному напрямку, щоб забезпечити кращу рухливість ланок. Готово.
  
  
veloclub.ru
« Останнє редагування: 25.03.2010, 10:52:30 від Erazel I-st »