Тема: Ремонт - Зняття велосипедного ланцюга  (Прочитано 6455 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 25.03.2010, 15:27:55 »
Зняття велосипедного ланцюга
На вітчизняних дорожніх велосипедах ланцюги робляться роз'ємними, один сегмент такого ланцюга має спеціальний замок. На спортивних велосипедах зробити ланцюг рознімним не виходить, тому що цей замок заважає перемиканню передач. Хоча останнім часом з'явилися роз'ємні ланцюги і для спортивних велосипедів.

Необхідність знімати ланцюг виникає досить часто - наприклад, для його заміни, або для повного очищення. Якщо в результаті заміни касети або системи змінилися числа зубів на них, то ланцюг доведеться вкоротити, (знявши зайві ланки) або наростити, (встановивши додаткові). У будь-якому разі для цього доведеться випрессовувати ось з ланок ланцюга.

Для того, щоб зняти нероз'ємний ланцюг, потрібно випресовати одну вісь з втулки. Для цього потрібен спеціальний інструмент - вижимка ланцюга. Для зняття роз'ємного ланцюга ніяких спеціальних інструментів не потрібно.

Вибираємо сегмент ланцюга, що підлягає розбиранню. Треба врахувати, що при повторному розбиранні ланцюга краще використовувати інший сегмент, тому що кожна операція розбирання / зборки трохи розхитує ланку ланцюга, зменшуючи його міцність.
 
Вставляємо ланцюг на вижимний пристрій, фіксуємо його гвинтом з рифленою поверхнею. (на фотографії фіксує гвинт зображений праворуч).
Важливо: - Багато вижимок мають два посадочні місця для ланцюга. Тобто ланцюг можна вставити в видавлювати двома способами. Посадочное місце, розташоване ближче до фіксуючого гвинта, призначене для випресовування і запресовування осі. Саме туди і треба заправляти ланцюг для зняття і установки. (Як показано на фотографії)

Інше посадочне місце використовується тільки для регулювання положення осі усередині втулки. Якщо спробувати випресовати ось, коли ланцюг заправлений в цьому посадковому місці, то можна пошкодити вижимку або ланцюг.
  
Починаємо завертати гвинт вижимки за допомогою рукоятки, вижимаючи ось всередину фіксуючого гвинта.
  
Якщо потім планується збирати ланку з цією ж віссю, то крутим рукоятку не поспішаючи, щоб не видавити ось зовсім. Інакше її важко потім буде вставити. Якщо у Вас відсутній досвід розбирання та збирання ланцюгів, то слід періодично витягувати ланцюг з вижимного пристрою та оглядати вісь.

Розімкнена ланка має виглядати так, як показано на фотографії. Ланцюг знятий.
  
  
veloclub.ru
« Останнє редагування: 25.03.2010, 16:33:32 від teodor4ik »