Тема: Вибір велосипеда - Педалі  (Прочитано 5635 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 25.03.2010, 17:12:08 »
Вибір велосипеда - Педалі.

Існують декілька різновидів педалей, і кожна різновид має свої плюси і мінуси.

Прогулянкові педалі

Коли ви купуєте велосипед в магазині, він, швидше за все, буде укомплектований саме прогуляновими педалями. Це - найпростіший і найпоширеніший тип педалей, він ідеально підходить для тих велосипедистів, які не ставлять за мету досягати високих швидкостей, долати перешкоди, і т.д. Тобто ви просто катаєтеся, натискаючи по черзі на педалі.

Педалі з тукліпсами.

У прогулянкових педалей є один недолік, який іноді виявляється істотним - в кожен момент часу працює тільки одна нога. Тобто на педаль можна тільки натискати. На спортивні велосипеди часто встановлюються т.зв. тукліпси, (ремінці, якими нога пристібається до педалі). У цьому випадку на педаль можна не тільки натискати, а й підтягувати її вгору. На таких педалях значно легше забиратися в круті гірки, долати ділянки в'язкого грунту, тому що можна працювати одночасно обома ногами. Але у тукліпси є один досить серйозний недолік - з ними не завжди можна швидко зняти ногу з педалі, що може привести до падіння. Цей недолік особливо відчувається при їзді по дорогах з автомобільним рухом. Наприклад, з тукліпсами не виходить зупинитися перед світлофором.

Контактні педалі.

Цей тип педалей набуває популярності в останні роки. На таких педалях можна жорстко зафіксувати ногу, але при необхідності її можна швидко з педалі зняти. Зазвичай для цього потрібно зробити рух ногою в бік. У контактних педалей є два недоліки - відносно висока ціна, і необхідність використання спеціального взуття (теж не завжди дешевого).

Є універсальні педалі, які можуть працювати як прогулянкові, так і як контактні.

Рекомендації покупцеві.
Щоб звикнути до контактних педалей, впевнено пристібати і відстібати ногу, потрібен деякий час. Протягом цього часу можливі/гарантовані падіння, через те, що ви не зможете вчасно відстебнути і зняти ногу з педалі. Тому, поки звичка не буде досягнута, краще уникати доріг з інтенсивним автомобільним рухом.

Якщо ви купуєте старий велосипед.
При покупці велосипеда з контактними педалями вивчіть можливість придбання спеціального взуття для них.