Тема: розібрати каретку... як не треба...  (Прочитано 8795 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 10.07.2009, 00:24:10 »
сьоня пробував помогти єдному шприхалю розкрутити каретку...

базова ідея була в тому шоби закріпити гайку/кришку каретки в тиски і ровером, як ричагом зірвати її.
сказано, сделано... лещата прикручені до лавки ровер в тисках... від лавки летять куски на всі боки, лещатам губки гнуться... гайка стоїть... добрі люди радять різати раму, а потім варити... брат як на зло сварочний апарат зранку забрав(я думав приварити арматурину до гайки і так скрутити).. то з тої біди болгаркою підпиляли гайку шоб хоть не прокручувалась... махались довго... дойшли до пошуків ключа на 27(ми до такого гайку спиляли), нема і всьо... маю на 24 і розвідний до 25... підїхав сосед... виявилось інсталює опалення(сантехнік) і має при собі багато корисного(якраз з обєкта), дето ключа єдак з 6-го і поливання того всього тормозною рідиною, матюгів і фраз типу "яка ***ть так затягнула" стало ясно шо шото тут не то..

а всьо було просто, я рішив шо там було би логічно скористати ліву різьбу(педалі по годинниковій, то гайка проти щоб на ходу не розкрутити, на україні колись було саме так.)... а виробник так не рішив :) .. вот і я обманув всіх.. в опшем любу гайку можна розкрутити якшо знаєш куда крутити треба...

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #1 : 10.07.2009, 08:24:40 »
Тед, ти ідійоть, ти довбаний ідійоть  :D :D :D . У тебе ж інтернет є дома. Ну що тобі мішало перед відкручуванням погуглити яка різьба на каретках? Блін, є ж хороши вислів-  "Не впевнений - не обганяй", не знаєш - не відкручуй  :D.
 Ви хоч рамі нічого не зробили?
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 10.07.2009, 08:27:34 »
Тед, ти ідійоть, ти довбаний ідійоть  :D :D :D . У тебе ж інтернет є дома. Ну що тобі мішало перед відкручуванням погуглити яка різьба на каретках? Блін, є ж хороши вислів-  "Не впевнений - не обганяй", не знаєш - не відкручуй  :D.
 Ви хоч рамі нічого не зробили?

троха болгаркою попиляв... але не сильно бо там стальна рама... руля ледь не вломили... сідло поцарапали...

http://tourist.kharkov.ua/phpbb/viewtopic.php?f=19&t=8594&view=next тут радять робити таяк не треба  8)
« Останнє редагування: 10.07.2009, 09:44:36 від teodor4ik »

Offline Yanek

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 588
  • Карма: +112/-0
    • Перегляд профілю
    • Серце Азії
« Reply #3 : 10.07.2009, 16:23:29 »
Ну Тед делеко не всьо описав.
В лещатах то ми пробували дьоргати ровер в обидві сторони.
Дьоргали в одну, а то вже той автослюсар бухий, що перший підійшов - порадив в іншу сторону крутити, аргументуючи то тим що він автослюсар.

Але той мужик з зеленого москвіча - то прям як спасіння було.




Дописано : 10.07.2009, 16:28:49
а та ідея автослюсара з сваркою то взагалі ульот
Каже типу відріж всю каретку з трубкою нахер автогеном. потім підеш до слюсар він тобі виточить нормальну, наточить різьбу, то привариш і будеш мав.
На той час, поки каретка буде відрізана, автослюсар радив приварити раму до стояка підсідлового металічною планкою, з обох боків, щоб нічо не позміщувалося...

Короче, як то кажуться:
-чо не можна тра... кобіту на Красній площі
-Бо радників багато.

Тед! Дякую за поміч.!
Мужику з Зеленого москвіча з трубним ключом і тормозною рідиною - велореспект!
« Останнє редагування: 10.07.2009, 16:28:49 від Yanek »

Offline Сім самураїв

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1097
  • Карма: +76/-2
  • міністр пропаганди
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 10.07.2009, 22:24:11 »
 :D :D :D

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 13.07.2009, 12:07:02 »
Я теж троха мучився з своєю кареткою коли перебирав перший раз. Ну ви мене переплюнули. Я просто малюк :laugh:

Offline Romko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 102
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • ...тойво!
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 14.07.2009, 23:58:49 »
Янек як розказав, то я ще дві години катався з гарним настроєм :D
ото вже подумую, щоб свого старого роверка таки спробувати розкрутити, але треба ту лавку, лещата і мужика :)
..я буду довго гнати велика...

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 15.07.2009, 09:13:22 »
Янек як розказав, то я ще дві години катався з гарним настроєм :D
ото вже подумую, щоб свого старого роверка таки спробувати розкрутити, але треба ту лавку, лещата і мужика :)

заходь... організую...

Offline Yanek

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 588
  • Карма: +112/-0
    • Перегляд профілю
    • Серце Азії
« Reply #8 : 16.07.2009, 00:35:52 »
Підводжу підсумки!
Десь майже тиждень з тим всім потроху трах..ся, і накінець кінчив:))

Підсумок - ровер то не секс - тут таки краще все робити самому.
По каретці - вона була запакована так, що я реально переживав. Дядя Володя, в якого я вел брав - сказав що може зянатися нею...взимку. Дядя Гена, помахавшись та добряче поматюкавшись в сторону дяді Володі вообше порадив, щоб я ровер продавав, поки ще їздить, бо хрен хтось її викрутить..
І що б ви думали..з допомогою Бхагаванових інструментів, Тедової допомоги, дядька з Зеленого москвіча із мощним ключом і тормозною рідиною, - то всьо таки вдалося розкрутити. З мінімальною поміччу хлопак з РОверБайку я поставив нову каретку.
Поміняв підшипники в задньому колесі, зірочку ( з допомогою швагра - якому, щоб зрушити різьбу довелося стрибати на ключі, поки я тримав колесо) ланцюг.
Потім ще вдуплив, що тормоза типу вібрейк, тре змазувати (не колодки :D :D а той ричаг на якому вони крутяться)..короче привів то всьо до пуття і аж тішуся, що взявся за то, а не віддавав якомусь майстру.
Так що висновок один:
Краще довше помудохатись самому - чим то зробить хтось, а ти не буш знати як
висновок два:
Шприхарі -файні хлопці, всі до кого звертався за допомогою - помогали.
Швагро тож не підкачав :D

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #9 : 16.07.2009, 13:44:46 »
шо ти там казав про мої інструменти? :)
Дядьку, віддайте, га? :'(

Offline sanlexik

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 421
  • Карма: +24/-3
  • Стать: Чоловіча
  • hybrid style
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 31.07.2009, 23:10:58 »
о це я розумію специ!  Не перевелися в наших краях ще нормаліны люди...
Читаєш і радуєшся, що все ж при "біді" хтось та й допоможе. МОЛОДЦІ !!! :P
Fuji Nevada Cross

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 17.09.2009, 17:54:16 »
продовжу тему... нарешті добрався до своєї каретки і шатунів. рішив поміняти все разом... пишу шоб ніхто не напорювався на мої граблі, з тих хто ше їх не найшов.

взяв в янека бхагавнівські зйомники(каретка, шатуни), як на диво все підійшло, але от не догадався понабирати плоских ключів, мав тіко всілякі головки і розвідний, тутже виявив шо витискати шатуни маленьким розвідним ключиком досить незручно, але можливо... дурна справа не хитра, зняв...

далі дойшла черга до каретки, знялась як ніби 3+ роки й не стояла там... нашо я відкручував пласмаску зі сторони шатуна без зірок досі не знаю, але ключ підійшов, то чого би не відкрутити?

довго думав, бо деоровська каретка значно коротша ніж рідна, але ж стару вже викрутив? значить тра пробувати... вкрутив, навішав шатуни, вроде ніде нічо не тре... затягнув... подумав... поматюкався... зняв назад... поставив ту пласмаску шо перед тим зняв... вчепив шатуни, затягнув... подумав... поматюкався... зняв назад шатуни і каретку... промазав все, вчепив каретку, перекрутив педалі, вчепив шатуни... шось не то... точно, лівий шатун черкає раму, з чого б то?... подумав... поматюкався... зняв назад лівій шатун, відкрутив педаль, взяв той шатун шо треба (вбийте не знаю, як так сталось, але я прикрутив педаль назад туда звідки зняв), прикрутив педаль, прикрутив шатун...

таяк зірки були48-38-28, а стали 42-32-22 глибше посажені і під вужчу цепку, то виявилось шо треба ше опускати нижче і перенастроювати передню перекидку і манєтку...

вже домовився за вижимку.... тепер тра цепку вкоротити, бо реально стала задовга...

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 17.09.2009, 20:11:37 »
Ну так в тебе просто вісь закоротка під нові шатуни - чеше раму, де ж тут граблі? :)

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 17.09.2009, 20:37:22 »
Ну так в тебе просто вісь закоротка під нові шатуни - чеше раму, де ж тут граблі? :)

граблі в тому шо 3 раза збирав-розбирав, а про закоротку вісь тут прикол єсть:
деоровскі сл шатуни хитро вигнуті, тому якраз і не труть, а вот старий на кортшій осі тер...

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 17.09.2009, 20:44:55 »
Пойнятно - мораль в тому шоб 5 раз прикинути чи підійде всьо :)