Тема: побудова приладу для визначення рівномірності натяжки шприх..  (Прочитано 6153 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 19.06.2009, 14:00:47 »
я шо подумав.. так як і гітарні струни, шприхи при різній натяжці мають різний звук, тобто залежно від натяжки міняється частота звуку при ударі по ній...

Тобто теоретично можливо збудувати шото типу дитячої тріщотки з мікрофоном і записати звук на комп...
правда я троха не сільон в подробицях вав формату, но то можна рішити і накидати софт, який візуалізує натяжку(напр. норма-зелений перетяг-черв. недотяг-синій)... тобто кожну шприху покрасити(на моніторі) в свій колір залежно від частоти.
Для спрощення 1шу шприху перед початком помітити маркером, прогнати раз 7-10, відкинути крайні значення з решти вивіши середнє...
Для більшої точності колесо можна прокручувати якимто електроінструментом зі сталою швидкістю...

правда є пара питань... 1. чи воно варто тої бавленки? 2. чи готовий хтось помагати? 3. може я погано курив матчасть і шось не врахував?

для початку мені тра в формі спонсорської допомоги якута непотрібну (бажано стальну) вилку пофіг від чого аби колесо на 28 влізло, і бажано але не обовязково якесь колесо...
« Останнє редагування: 19.06.2009, 14:04:09 від teodor4ik »

Offline Andrizzio

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1912
  • Карма: +54/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 19.06.2009, 14:17:12 »
фантазьор ? то при умові шо обід рівний (новий) і шприхи початково затягнуті до одинакової довжини.

і чого то виробники роверів до такого не додумалися  :D
" ВАЖАЙ, БО ЇДУТ ТИМИ РОВЕРАМИ !!! "

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 19.06.2009, 14:23:14 »
Ти спробуй склади і подивишся які вони рівні ;)

По темі - не варто, легше купити якшо вже так треба шоб шприхи дзвеніли одинаково :)

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 19.06.2009, 15:10:43 »
Ти спробуй склади і подивишся які вони рівні ;)

По темі - не варто, легше купити якшо вже так треба шоб шприхи дзвеніли одинаково :)

КУПИТИ шо?

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #4 : 19.06.2009, 15:34:31 »
ПРИЛАД ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ РІВНОМІРНОСТІ НЯТАГУ ШПРИХ.
Я вже десь такий постив. Шприхи з одинаковим натягом не тільки звенять одинаково, а й мають одинакову пружгість на вигин в сторону. За цим принципом і побудований даний прилад. На ділі він виглядає як плоскогубці з шкалою між ручками, яка й показує силу натягу. Щас пошукаю.


.. В дополнение к этому полезно иметь приспособление для измерения натяжения спиц (tensiometer) и электрическую отвертку с подходящей насадкой. (Я предпочитаю изношенную крестовую отвертку, у которой спилены две грани из четырех). Таким образом, получается плоская отвертка с центрирующим выступом. Этот выступ входит в отверстие ниппеля и препятствует соскальзыванию отвертки во время работы.....

Взято з http://caravan.hobby.ru/materiel/wheelbuild-ru.html
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 19.06.2009, 16:12:49 »
ПРИЛАД ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ РІВНОМІРНОСТІ НЯТАГУ ШПРИХ.

він міряє опір вигинанню 2х сусідніх шприх... і шо 32 раза клацати з записом результатів, шо тупо на автоматі контрольнути

так ладно... поняв... тут одні лентяї, матрасники і песимісти зібрались... не буду більше такого постити...

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 19.06.2009, 16:22:33 »
Нє ну ти хочеш шоб сказав приладу, він встав, поміряв всі шприхи і сказав результат? І це все зробит самому?

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 19.06.2009, 16:44:48 »
Нє ну ти хочеш шоб сказав приладу, він встав, поміряв всі шприхи і сказав результат? І це все зробит самому?

ну да... і ше сам попідтягугав... :D

Offline wuwuzange

  • Контр-Адмірал
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 644
  • Карма: +26/-14
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 19.06.2009, 16:53:42 »
ну да... і ше сам попідтягугав... :D

коли будеш робити собі ту штуку, зроби ше мені таку шоб сама шприхувала...

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 19.06.2009, 17:01:06 »
Такі штуки є на заводах доречі ;)

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 19.06.2009, 17:09:43 »
Такі штуки є на заводах доречі ;)

вот біда... то шо прийдеться ше завод робити? *dontknow*

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #11 : 19.06.2009, 23:05:27 »
Чисто теоретично я розумію про шо мова... але навіть той тензометр, шо еразел запостив - навіть він, маю думку, тупий, бо шприхи накладаються одна на одну і кожна шприха буде ше затиснута сусідньою навхрест (при такому самому популярному методі шприхування). і шо він тоді покаже?

а дзвонити як вони будуть - так взагалі не розумію *dontknow*

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #12 : 23.09.2009, 20:41:39 »
Чисто теоретично я розумію про шо мова... але навіть той тензометр, шо еразел запостив - навіть він, маю думку, тупий, бо шприхи накладаються одна на одну і кожна шприха буде ше затиснута сусідньою навхрест (при такому самому популярному методі шприхування). і шо він тоді покаже?
Стоп, ти нічого не путаєш? Шприха затянута іншою шприхою в площині перпендикулярній площині ободу колеса(F1), в площині ж ободу(F2) шприху ніщо не обмежує окрім її натягу(ну і сили тертя з сусідньою шприхою, але нею можна знехтувати), тому вона буде вигинатися рівно настільки наскільки вона натянута.

[вкладення вилучене Адміністратором]
« Останнє редагування: 23.09.2009, 20:45:18 від erazel »
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 23.09.2009, 21:30:25 »
в площині ж ободу(F2) шприху ніщо не обмежує окрім її натягу(ну і сили тертя з сусідньою шприхою, але нею можна знехтувати), тому вона буде вигинатися рівно настільки наскільки вона натянута.
в тому то і трабла шо не можна нехтувати... таяк натяжка шприхи залежить також від натяжки тої шприхи з якою вона перехрещена...

а в випадку з акустичним заміром, звучати бде тільки та частина яка йде вже після перехрещення (приймем за константу шо шприхи складені правильно і відстані від перехрещень до обода рівні), але ж нас цікавить відносна натяжка, тому цей факт нас не хвилює...
гірше з яйцями, бо тоді реально довжина бде різна... але ж то і є 1 з факів які тра замітити...

тобто аналіз бде такий....
1. всі звучать однаково... ГУД
2. декілька через одну нижче... локальний недотяг(скривлено)...
3. декілька через одну вище... локальний перетяг(скривлено)...
4. декілька підряд вище/нижче... яйце
5. всі через 1 вище/нижче... зонт(різна довжина правих і лівих шприх)

одна біда... то тіко для рівних дисків, якшо диск кривий і шрпихами рівняється, то тоді реально ніц не вийде доброго.

кароче прохання ше в силі... хто подарить стару жорстку вилку на 28? (від україни, крокодила і т.д.)