Тема: Заміна ланцюга  (Прочитано 24213 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #45 : 13.03.2015, 08:57:25 »
по ідеї між центрами. ланцюг при цьому має бути натянутим. по памяті пишу, тому 100% не гарантую. Сам користуюсь індикатором.

А не, не прав:
[youtube]MWUxSZXvh_Q[/youtube]
« Останнє редагування: 13.03.2015, 09:00:51 від switch »

Offline Light

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 33
  • Карма: +1/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #46 : 13.03.2015, 09:57:03 »
Думаю можем обєднатись на доставці, все рівно буду купувати. З понеділка. Не памятаю точно, який зараз стоїть, мушу глянути.

А які в тебе шатуни і касета стоять до речі? Бо ланцюг непоганий як для 8-ступінчатих, один з кращих. Якщо касета теж 50-ї серії - то та трансмісія мала б ще ходити і ходити. Може і в 3 ланцюга катати ще зможеш.
Можем замовити разом, мені чим швидше тим краще (зараз вел без ланцюга, чекає на новий)
Касета Shimano HG31 11-32 , по зовнішньому вигляду зношення не помітно, шатуни Shimano M171, 42/34/24
На рахунок вимірювань, ще одне відео:
[youtube]Mb9j_tEvpuk[/youtube]

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #47 : 13.03.2015, 11:14:31 »
Ну ти дивись там. Якщо спішно - то замовляй, а захоч - то можна в понеділок-вівторок замовти два. там в принципі доставка не настільки вже й відчувається на ціні. :)

Offline Light

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 33
  • Карма: +1/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #48 : 13.03.2015, 13:38:26 »
Забіг в Ровербайк, ціни нормальні, тому вирішив купити там. CN-HG50 - 360грн, CN-HG40 - 290. Взяв 50-й. Скоро випробую.

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #49 : 13.03.2015, 13:41:09 »
дякую за інфу :)

кстаті про розтяг ланцюга - побічний ефект роботи ростянутого ланцюга - специфічний звук, дрібне постукування чи хрумтіння, коли ланки не лягають добре на зуби зірки. Це правда вже добрячий розтяг має бути, в мому випадку індикатор на "1.0" вільно лягав вже, при том що касета і система були практично нові. При цьому він не проскакував (!) Це я за той якраз дешевий ланцюг пишу (КМС Z вроді). Власне і увагу звернув якраз через той звук, бо так це був початок літа, ще мало що накатано було від початку сезону. На щастя ланцюг був настільки ніяким, що зуби зірок не постраждали :)
Читав в неті такий вислів "ланцюг заспівав" - відімо якраз про цей ефект мова.
« Останнє редагування: 13.03.2015, 13:49:59 від switch »

Offline Light

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 33
  • Карма: +1/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #50 : 14.03.2015, 00:02:36 »
Появилася проблемка, не защолкується замок, який раніше без проблем використовувався на старому ланцюгу.
[spoiler]Такий[/spoiler]
Новий ланц ширший за попередній на долі міліметра  :(
« Останнє редагування: 14.03.2015, 00:20:04 від Light »

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #51 : 14.03.2015, 08:58:57 »
бери новий замок, або запресуй вижимкою без замка.

Offline Light

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 33
  • Карма: +1/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #52 : 30.03.2015, 23:51:34 »
І знов виникли питання :(
Після покупки нового ланцюга відкатав сотню км і сьогодні вперше він почав проскакувати. Не можу зрозуміти, чому це проявилося аж через пів місяця користування? Писали ж що спочатку може проскакувати, потім притреться, чому в мене навпаки? Що порадите в такому випадку робити, ставити старий і вбивати разом з касетою?

Offline YxTu

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 459
  • Карма: +5/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #53 : 31.03.2015, 08:33:03 »
І знов виникли питання :(
Після покупки нового ланцюга відкатав сотню км і сьогодні вперше він почав проскакувати. Не можу зрозуміти, чому це проявилося аж через пів місяця користування? Писали ж що спочатку може проскакувати, потім притреться, чому в мене навпаки? Що порадите в такому випадку робити, ставити старий і вбивати разом з касетою?

може ланцюг задовгий або закороткий ? кількість ланок одинакова ?   
Сложно объяснить - просто, а просто объяснить - сложно.

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #54 : 31.03.2015, 08:34:58 »
Ну якщо ти добре заміряв тоді - то проскакувати причин жодних, бо твій старий ланцюг від нового мало що відрізнявся.
Для початку постарайся розібратись, проскакує спереду чи ззаду, щоб визначитись як далі діяти.
касета і система в тебе початкового рівня.
Касета Shimano HG31 11-32 , по зовнішньому вигляду зношення не помітно, шатуни Shimano M171, 42/34/24
якщо фінанси позволяють - визначай на чому стрибає (скоріш за все на касеті) і міняй. Якщо не позволяють - став назад старий і добивай, а новий можу в тебе відкупити.
з моєї точки зору - я би визначив, чи це касета проскакує (а скоріш за все вона) і міняв би її на щось рівня алівіо. Але це зараз потяне яких 400 грн (Shimano CS-HG50 8sp.(11-30). Ціна 400грн). Система взагалі 800-900 грн. З іншого боку це все рівно робити прийдеться пізніше. Хіба би ти захотів перейти на інший рівень, типу там Деора чи ХТ, на 9-10 передач, то тоді так - нема сенсу зараз купувати нові комплектуючі на 8 передач.
Але при нинішніх цінах не сильно є сенс мабуть і в тому переході.

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #55 : 31.03.2015, 08:42:23 »
може ланцюг задовгий або закороткий ? кількість ланок одинакова ?
ну кстаті да - кількість ланок в першу чергу підігнати треба було б. Бо буває що ставлять як з коробки, всі 114 ланок.
він взагалі в тебе при яких умовах проскакує: під більшою нагрузкою чи на швидкості? на яких зірках? На зношеній трансмісії проблеми як правило виникають на "улюблених" передачах, зазвичай середня зірка спереду і середні ззаду, крайні як правило остаються живі.

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #56 : 31.03.2015, 08:52:49 »
І знов виникли питання :(
Після покупки нового ланцюга відкатав сотню км і сьогодні вперше він почав проскакувати. Не можу зрозуміти, чому це проявилося аж через пів місяця користування? Писали ж що спочатку може проскакувати, потім притреться, чому в мене навпаки? Що порадите в такому випадку робити, ставити старий і вбивати разом з касетою?
Може у тебе перемикач задній збився трохи. Стоїть не рівно навпроти зірок. от і скаче. Перевір його, якщо треба то крутилкою біля манетки більш чітко вистав положення коліщатка відносно зірок касети.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Light

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 33
  • Карма: +1/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #57 : 31.03.2015, 11:28:59 »
кількість ланок така ж як в попереднього (після покупки вкоротив), тобто з довжиною все добре. Зараз знойшов одне місце, в якому ланц дуже туго провертається на одному з роліків (зєднання ланок), цє блокує нормальному згинанню ланцюга, думаю в цьому й причина.................

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #58 : 31.03.2015, 11:47:38 »
Ну то попробуй погни його руками в тому місці в різні сторони(не вверх вниз, а вперед назад). зазвичай помагає розклинити
« Останнє редагування: 31.03.2015, 12:43:19 від Erazel I-st »
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #59 : 31.03.2015, 12:26:31 »
Зараз знойшов одне місце, в якому ланц дуже туго провертається на одному з роліків (зєднання ланок), цє блокує нормальному згинанню ланцюга
На новому ланцюзі??? шо за прикол?
Може у тебе перемикач задній збився трохи. Стоїть не рівно навпроти зірок. от і скаче.
ну це трохи різні речі, коли ланцюг стрибає по зірках, через погану роботу переклюка, і коли він проскакує через знос.
через знос ланцюг проскакує під нагрузкою (я коли визначав на яких зірках проскакує - зажимав гальмо і тис на педалі з відчутним зусиллям), і це добре так відчувається, коли він проскочив з характерним звуком. коли не добре настроєний переклюк - це явно інакше по відчуттям.
« Останнє редагування: 31.03.2015, 12:29:45 від switch »