Тема: Еволюція діоднизх ліхтариків за 5 років.  (Прочитано 8612 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« : 28.01.2019, 12:48:32 »
За роки велосипедного життя у мене назбиралось кілька різних китайських фар на діодах Cree(ну чи підробок під них, але якісних).Вчора вирішив провести тестування їх сумісне.

ось так воно приблизно виглядає.Так як №2 і №3 вилетіли по освітленості в білу пляму на максимальному режимі то вирішив зменшити яскравість фотографії , получилась ось така от картина


Що дивно, фонарик на одному новішому діоді світить не гірши чим сова на двох старіших. Напевне таки або потужніші драйвери почали ставити, або діоди кращі стали робити.
Для порівняння малюнок діода для вказаних фонариків.
Чорний(Cree XML T2)


Сова


Сірий на новому діоді

Як бачимо сова на тому ж типі діода що й старий чорний фонарик.  А от діод сірого фонаріка має свій власний малюнок. Але у товаришів є сови що світять по різному, різний колір, різна сила освітлення. Тому перед тим як брати "китайську" сову варто добряче її перевірити, бо та сама модель може бути на різних діодах.
 А короткий висновок з цього всього простий - не варто гнатися зараз за багатодіодними фонаріками. Нові і з одним діодом вже світять не гірше прожектора.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 28.01.2019, 17:23:11 »
чото дивно якось з тим сірим.
на максимальній яскравості заливка світлом досить широка, певно найкраща з тесту, а на мінімальній - якась маленька плямка по центру.
я щось не зрозумів чесно кажучи як він світить - вузьким пучком чи широким.
собі теж би вже щось новіше взяв...

Сова мені здається по яскравості не сильно програє, але заливка ширша. мене просто в цих ліхтариках напрягає, що бачиш лише перед собою, почуваєшся ніби в шорах. В місті чи на дорозі пофігу, в лісі досить неприємно :)

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #2 : 29.01.2019, 12:44:16 »
чото дивно якось з тим сірим.
на максимальній яскравості заливка світлом досить широка, певно найкраща з тесту, а на мінімальній - якась маленька плямка по центру.
Ну так драйвер у нього налаштований, походу на мінімалці він світить десь на 25% потужності, на середній на 60-70%, на максималці на 110%(гріється як дурний).
я щось не зрозумів чесно кажучи як він світить - вузьким пучком чи широким.
Досить широким, але неоднорідним. по центру потужна пляма, периферія слабше освітлена. Той чорний з лінзою світить сильно рівномірніше, але край плями різко закінчується(я  так зрозумів корпус відсікає промені).

Сова мені здається по яскравості не сильно програє, але заливка ширша. мене просто в цих ліхтариках напрягає, що бачиш лише перед собою, почуваєшся ніби в шорах. В місті чи на дорозі пофігу, в лісі досить неприємно :)
Ну у сови два діоди, як не як, от і ширше. Але китайці трохи затупили. Треба було бо різні коліматори ставити на сову(коліматорів взагалі нема), або трішки під кутом розвернути діоди. Щоб вони світили трішки в сторони, так пляма освітлення була б куди ширша.
Ну і подумую чому досі не роблять козирьки на фонаріки. Їдеш в місті -видвинув верхній козирьок і вже не сліпиш людям по очах. Так можна добитися широкого і водночас не високого променя. Адже основна проблема в місті що ти або сліпиш людей попереду, або мусиш світити собі перед колесом, сильно вперед не посвітиш.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline dolan-uk

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 2
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 05.01.2021, 16:06:55 »
не дуже свiтить)