Тема: Як правильно обрати задню перекидку?  (Прочитано 12789 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« : 26.05.2015, 11:54:06 »
Підкажіть як правильно обрати заміну старій перекидці для шосейного вела. Стара перекидка Shimano RD-A050 люфтить і, як мені здається, погано вибирає провис ланцюга (можливо пружини зносились); як наслідок:
1) люфт - нечітке переключення передач;
2) провис - на 2-х найменших зірках касети ланцюг просто проскакує (при чому зірки касети і системи в нормі + новий ланцюг).
Касета (7 зірок) - 28-14, система - 52-39, відповідно ємність перекидки - 27; коротка лапа; кріплення на "пєтух".
Відповідь типу "купи таку ж" не підходить, оскільки неможливо її ніде знайти в Україні, а з-за кордону пересилка = вартості самої перекидки.
Шосер не топовий але і не "дно", хотілось би щось адекватне і за помірну ціну!
« Останнє редагування: 26.05.2015, 12:01:40 від Robin van Kristy »

Offline Terrorist

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 326
  • Карма: +13/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 26.05.2015, 12:56:01 »
Швидше всього, у всіх проблемах винен ланцюг. Проскакує, тому що ланц новий, а провисає, бо задовгий
Погода не перешкода

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 26.05.2015, 13:19:07 »
А в чому проблема то?
Якщо ж так "на вскидку" - то може такий? http://bikeshop.com.ua/product_info.php?products_id=6307
рівень наче вже вище RD-A050
правда 9-ступінчата, але на 7-ці мала би працювати без проблем - за позиціювання манетка відповідає.
на рахунок провису - дійсно варто перевірити правильність довжини ланцюга, але якщо замітно люфтить - то мабуть таки проситься на заміну.

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 26.05.2015, 14:10:32 »
Швидше всього, у всіх проблемах винен ланцюг. Проскакує, тому що ланц новий, а провисає, бо задовгий

Можливо погано виразився: ланцюг не провисає на найменших зірках (кількість ланок така ж як і на попередньому ланцюгу). Думав можливо вже сама перекидка на натягує як слід

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 26.05.2015, 14:19:48 »
А в чому проблема то?
Якщо ж так "на вскидку" - то може такий? http://bikeshop.com.ua/product_info.php?products_id=6307
рівень наче вже вище RD-A050
правда 9-ступінчата, але на 7-ці мала би працювати без проблем - за позиціювання манетка відповідає.
на рахунок провису - дійсно варто перевірити правильність довжини ланцюга, але якщо замітно люфтить - то мабуть таки проситься на заміну.

В плані ремонту і заміни деталей я новачок; не хочеться купити і отримати ще одну проблему. Стосовно манеток то вони такі:

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 26.05.2015, 14:53:25 »
Хай мене поправить хто, якщо я не правий, бо как би не вважаю себе гуру, але наче як всі перекидки шимановські в плані перемикання швидкостей - по великому рахунку сумісні. Різниця з'явилась лише в останнії 10-ступінчатих перемикачах. Там інше передаточне число між ходом манетки і перемикача. А в решті випадків якщо ставити наприклад 9 ступінчатий перемикач на 7-ступінчату манетку - то він буде перемикати 7 передач. Якщо навпаки - то теж працювати буде, але не вистачить діапазону і перемикач не зможе покрити весь діапазон манетки.
Тобто фактично в цьому випадку можна вибирати щось на 7-8 чи 9 передач, не забуваючи про ємкість перемикача і допустиму максимальну/мінімальну зірочку касети. Ну ця Сора ніби підходить. Бачив там ще дешевшу серію, але з середньою лапою. Для такої доведеться ланцюг нарощувати, да і після мого гіркого досвіду заміни Діора з середньою лапою на Діор Шедов з довгою я зробив висновок, що чим коротша лапа - тим краще :)
Ну ця Сора ніби підходить.
правда є в мене сумніви що ціна на неї в байшопі вірна. мабуть стара ще. :(
« Останнє редагування: 26.05.2015, 15:02:52 від switch »

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 26.05.2015, 15:03:39 »
в тебе на задньому колесі касета чи накрутка?

розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 26.05.2015, 15:08:29 »
в тебе на задньому колесі касета чи накрутка?

по-ходу накрутка
« Останнє редагування: 26.05.2015, 15:11:30 від Robin van Kristy »

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 26.05.2015, 15:11:44 »
А то на шось впливає?
з сайта Шимани - сама дешева перекидка для дорожника - це серія 2300, но касета для неї завелика. Наступна за нею серія Кларіс, ну і далі вже Сора і все що вище.
А простий МТБ-шний Торней з короткою лапою на таке не підпишеться?

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 26.05.2015, 15:13:03 »
2) провис - на 2-х найменших зірках касети ланцюг просто проскакує (при чому зірки касети і системи в нормі + новий ланцюг).
Касета (7 зірок) - 28-14, система - 52-39, відповідно ємність перекидки - 27; коротка лапа; кріплення на "пєтух".
Відповідь типу "купи таку ж" не підходить, оскільки неможливо її ніде знайти в Україні, а з-за кордону пересилка = вартості самої перекидки.
Шосер не топовий але і не "дно", хотілось би щось адекватне і за помірну ціну!

якщо новий ланц то і задні зірки мають бути нові
а то шо вони візуально не зношені нічого не міняє

чим довша лапка тим краще працює перемикач - на гоночних велах коротка лапка просто щоб була менша вага

твій ровер не то шо не топовий, а морально років не менше ніж на 20 застарів, бо такі манєтки на рамі не ставляться з 90-х років минулого століття
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 26.05.2015, 15:20:09 »
якщо новий ланц то і задні зірки мають бути нові
а то шо вони візуально не зношені нічого не міняє

чим довша лапка тим краще працює перемикач - на гоночних велах коротка лапка просто щоб була менша вага

твій ровер не то шо не топовий, а морально років не менше ніж на 20 застарів, бо такі манєтки на рамі не ставляться з 90-х років минулого століття

була куплена і поставлена нова касета - ситуація така ж, проскакує на малих зірках

Offline Robin van Kristy

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 20
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 26.05.2015, 15:22:28 »
твій ровер не то шо не топовий, а морально років не менше ніж на 20 застарів, бо такі манєтки на рамі не ставляться з 90-х років минулого століття

так я ж і написав: Шосер не топовий але і не "дно"

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 26.05.2015, 15:26:28 »
минулого року десь 500-700 км наїздив на гібриді: спереді 52-40-30, сзаді касета на 8 від 11 до 32
і все прекрасно переключалося с ланцом KMC Z51 і перемикачем  Shimano Acera, манєтки - звичайні моноблоки

а якщо сзаду накрутка на 7 зірок імхо вистачить KMC Z50 і будь-якої нонейм перекидки з довгою/середньою лапкою
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 26.05.2015, 15:28:07 »
чим довша лапка тим краще працює перемикач - на гоночних велах коротка лапка просто щоб була менша вага
а не для того довга лапа, щоб більша ємкість перемикача виходила і касету з більшим діапазоном запихнути можна було?
Мені здається довша лапа навпаки  буде відбиватись на перемиканні в гіршу сторону, бо вона буде більшим ричагом і відбовідно вібрація ланцюга буде більше ковбасити перекидку?
Маю власний досвід - кілька років їздив на древньому убитому Діорі з середньою лапою - горя не знав. Але рішив поміняти на новий, взяв Діор Шедов, лапа довга. В результаті на 3 чи 4-ту вилазкузачепив перекидкою якусь гілочку, лапа попала під шприху - наслідок: викручений півень і зігнута лапа.
Вирівняв. поміняв півня. місяця півтора їзди - на розковбашеній дорозі, без будь-якої гілки, чисто від розколбасу, лапа знову попадає в шприхи. Наслідок - зломаний півень.
Вирівняв старого півня.
Ще за місяць їзди переїжав невеличку гілочку - зачепив її перекидкою - наслідок - зломаний півень.
Це я 3 роки до того їздив на старому перемикачі і горя не знав, а тут за 3 місяці 3 випадки. Правда визнаю, я затупив, і не звернув увагу що в нової перекидки лапа довша і треба додати ланок ланцюгу. Потенційно це могло вплинути, хоча на практиці - всі рази коли ставалась проблема - стояли середні передачі і перекидка не викручувалась ланцюгом понад міру.
Моя думка - лапу треба брати не довшу ніж потрібно. Зайва довжина - зайві проблеми :) Ну але то звичайно ще хто де їздить.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 26.05.2015, 15:33:18 »
була куплена і поставлена нова касета - ситуація така ж, проскакує на малих зірках

ну то просто ланц не притертий до зірок, хоч в мене таке останній раз було не на сучасних, а ще на ХВЗ запчастинах

проскакує просто тому шо ланц не лягає повністю на зубці - якщо мала зірка ланцу нема за що вчепитися
а на більших зірках ланц вже за щось чіпається
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити