Тема: Де болить? і шо робити...  (Прочитано 9129 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 26.05.2010, 16:55:36 »
Ахіллесове сухожилля
Ахілесове сухожилля - сухожилля на нозі ззаді, з'єднує литкові м'язи з п'ятою. Болі в цьому сухожиллі, як правило, вказують на проблеми в техніці педалювання. Проблеми ахіллового сухожилля часто є результатом "дотягування*" педалі. Це часто повязано з надто високим встановленням сідла, що змушує велосипедиста дотягуватись до педалей пальцями ніг в нижньому положенні педалі.
Біль також може бути викликана надто сильним зміщенням сідла назад відносно каретки, або педалюванням в тукліпсах. Чим далі вперед зміщениа контактна точка між ногою і педаллю, тим більше навантаження на Ахіллесове сухожилля.

Якщо поборти ці проблеми неможливо, принаймні спробуйте кататись у взутті з максимально жорсткою підошвою.

*Дотягування - коли педаль повертається вперед і тягнеться на себе в тукліпсах чи без, в спд кріпленні стопа лишається рівною тому даний ефект мінімальний.


Щиколотки
Біль в щиколотках при катанні на велосипеді часто є результатом "дотягування" педалей. Це може також призвести до плоскостопості, в цьому випадку варто користуватись ортопедичними вставками у взуття для відновлення.
Іншою можливою причиною гомілковостопного болю є викривлення педалей або шатунів, в результаті чого ноги гойдаються туда-назад по ходу педалі.

Спина
Біль у спині під час їзди на велосипеді, як правило, пов'язана з поганою посадкою на велосипеді. Гарна посадка при їзді дуже відрізняється від гарної посадки в кріслі :) . Положення, в якому зручно сидіти нерухомо, не обов'язково буде зручним при русі. Правильна посадка велосипедиста повинна сприяти педалюванню, а також повинна дозволити водієві справлятися з поштовхами на поганій дорозі.
При їзді на велосипеді, спина повинна бути дугою, як міст, не опускаючись вперед між стегнами і плечима. Якщо спина правильно вигнута, удари будуть тільки трохи більше її згинати розсіюючи удар по всій довжині, що нешкідливо. Якщо ви їдете з прямою спиною, удари будуть призводити до різкого згинання/зміщення хребта, що може призвести до сильної болі в попереку.

Деякі болі виникають через надто високо встановлений руль, коли велосипедист сидить фактично прямо. Насправді це контрпродуктивно в більшості випадків, тому що прямий хребет ніяк не може захиститись від ударів. Паскудна дорога стискає хребці, що часто призводить до загострення існуючих проблем зі спиною. Вертикальне положення зручне, коли ви сидите нерухомо на велосипеді, але не підходить для їзди швидшої, ніж швидка ходьба. Людям які з якихось причин потребують такої посадки слід використовувати двопідвісні велосипеди чи бодай амортизовані вилки і сідла.


Стопи
Дискомфорту в районі стоп часто є результатом неналежного взуття, зокрема, взуття з м'якою підошвою, яке концентрує тиск на педаль ізольованою частиною стопи. Вона також може бути пов'язано з педалюванням на надто високих передачах, що призводить до більшого тиску ногою на педаль.
Деякі велосипедисти мають чутливість до перегріву ніг під час їзди. Відмінне рішення це носити велосипедні сандалі. Велосандалі досить нова тема, і у більшості людей перша реакція на них: "Що це тупа ідея". На практиці, проте, вони дуже зручні в теплу погоду. Для довшої поїздки в сандалях, ви повинні носити шкарпетки, щоб захиститись від натирань.


Пальці
Оніміння пальців - потенційно небезпечний симптом, часто пов'язаний з кистьовим тунельним синдромом.
Це одна з багатьох проблем, які можуть виникнути в результаті поганої посадки.

проблема двох бугорків - на вашій руці є дві шишки, з ложбиною між ними. Існують важливі нерви, які проходять через цю ложбинку, і дуже важливо уникнути надмірного тиску на цю область. Однією з поширених причин надлишкового тиску на цю ложбинку їзда на верхніх кутах рогів руля, таким чином, що роги тиснуть маме тут.

Як з в сідла, "проблема 2х бугорків" дійсно може посилитись надмірною оббивкою! Якщо ви використовуєте ручки керма з густої піни чи гелю, і/або рукавички де надто багато піни/геля, при стисканні піна зіжметься на бугорках і передавить нерви в ложбинці. Таким чином, як і з сідлами, занадто багато піни/гелю може погіршити проблеми з якими вони покликані боротись!


Оніміння кистей.
Оніміння може бути пов'язане з поганим позиціонуванням зап'ясть. Як правило, зап'ястя повинні бути повернуті так, щоб кисть була на одній лінії з передпліччям. Якщо ваша кисть зігнута відносно передплічча, нерви можуть перетиснутись що викликає онеміння. 


Коліна
Велоспорт, взагалі, набагато менш шкідливий для колін, ніж багато інших видів спорту, оскільки немає ударів по ногам. Тим не менше, травми коліна відбуваються, як правило, в результаті поганої техніки або посадки.

Вибір передач - основною причиною проблем з колінами є перенавантаження в результаті вибору зависокої передачі.

Висота сідла - іншою поширеною причиною проблеми з колінами є неправильне регулювання сідла, особливо, якщо сідло занадто низько.

Налаштування положення SPD шипів - можливі проблеми з колінами в результаті неправильного розміщення шипів на взутті. У всіх є природний кут, в якому ногам зручно бути. Коли ви ходите пішки чи їздите з простими педалями, ваша нога приймає цей кут сама. Якщо ви використовуєте SPD взуття і відповідні педалі, важливо, щоб зажими стояли таким чином, щоб дозволити нозі знаходитись під її природним кутом. Якщо затискачі розрегульовані, в результаті поворот на гомілці вплине на вирівнювання колінного суглоба, а також призведе до виникнення серйозних проблем.
Це не так важливо, якщо ви їдете з "плаваючими" (з обмеженою свободою) кріпленнями. Більшість нових SPD педалей мають здатність принаймні трохи "плавати".

Бічний рух - хондромаляція - Колінний суглоб в основному кульовий шарнір, з кулею в нижній частині стегна і роз'ємом у верхній частині великогомілкової кістки. Це чисто велосипедна травма, що називається "хондромаляція", і пов'язана з подразненям хрящовї прокладки "гнізда", яке забезпечує змазку для цього з'єднання. Вважається, що край цей хрящ може повернутися і зміститись, викликаючи подразнення.
Хондромаляцію часто повязують з бічним рухом в суглобі, а загальний рецепт зміцнення чотириголових м'язів, які йдуть уздовж передньої поверхні стегна і вздовж боку передньої частини колінної чашечки. Саме ці м'язи забезпечують бічне розташування для з'єднання.(??? я не спец в мед. термінах :) ) Звичайна вправа, призначена для цього, це сидіти у кріслі, піднявши і втримуючи одну ногу прямо. Можна для ваги кинути на неї подушку чи шось важче.

Що насправді може дуже допомогти, зробити свідоме зусилля, щоб уникнути бічного руху коліна під час ходу педалі. Дивитися на коліна при їзді (не на дорозі з жвавим рухом!!!) Вони повинні рухатися вгору і вниз, коли ви натискаєте на педалі, без бокових рухів. Багато велосипедистів мають такі бокові рухи, що я(автор) вважаю однією з основних причин хондромаляції. Якщо ви будете звертати іноді на це увагу, це не займе багато часу, щоб привчитсь тримати коліна на одній лінії.


Довгі Шатуни - чим довші шатуни, тим більше ваші коліна повинні зігнутись кожного оберту. Різні велосипедисти мають різну гнучкість у цьому відношенні, але їзда з довшими шатунами, ніж ви звикли безперечно може викликати проблеми.


Шия
проблеми шиї частіше за все виникають через погану посадку на велосипеді. Деколи можуть бути повязані з поганим налаштування кріплень шолома, коли він частково перекриває огляд зверху і треба більше вигинати шию щоби дивитись вперед. Гостре закінчення шолому може впиратись в шию і нездорово її вигинати, що може викликати серйозні проблеми, тому переконайтеся, що ваш шолом правильно підібраний для вашого стилю катання.

Їздоку з більш агресивною позою для їзди необхідно носити шолом більш зміщений назад, ніж тому, хто сидить в вертикальному положенні.

Погано підігнані окуляри також можуть викликати цю проблему. Якщо ваші окуляри сповзають на ніс, вам доведеться піднімати голову вище, щоб мати можливість бачити дорогу.


Плечі
Знов таки посадка... Може бути викликано надто низько опущеним носом сідла: ви сковзаєте вперед і впираєтесь на руки щоб втриматись напружуючи плечі.

Біль в одному плечі, може бути через асиметрію. У вас руки під одним кутом?(поворот руля) Ваші плечі на одній висоті?(сідло паралельно рамі) Ви проведення одного з ваших плечах більше, ніж інші?

У деяких людей одна рука довша ніж інша. Цим людям може допомогти свідоме звертання руля відносно переднього колеса в сторону коротшої руки.


Стегна
Велосипедисти, хто більше їздить в жарку погоду, схильні до подразнень на внутрішній поверхні стегон. Як правило, це результат невідповідного сідла. Сідло, що занадто широке, буде натирати, і сідла із зайвими піною/гелем також можуть бути причиною такого роду проблем. Кращі сідла для запобігання натиранню є традиційні шкіряні сідла. 
Носіння велосипедних шортів допоможе, але будьте обережні шорти з надмірною набивкою можуть зробити ще гірше.

Багато велосипедистів рішають питання, щедро застосовуючи кукурудзяний крохмаль перед довгою поїздкою.


http://www.sheldonbrown.com
« Останнє редагування: 25.09.2011, 21:08:03 від teodor4ik »