Перегляд Повідомлень

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Topics - Erazel I-st

Сторінок: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 21
151
Ось хочу провірити чи не витерлись зубці на моїй касеті. А яка у них має бути ширина(не товщина) незнаю. Може хтось знає, або має ссилку на матеріал/тех. документ звідки можна взнати ті дані.

152
Человек педальный

Если у вас крутая машина и вы этим страшно гордитесь, то я вас сейчас огорчу. Судя по последним донесениям из Великобритании, автомобиль в этой стране стал не просто не роскошью, а транспортом для бедных людей. В крайнем случае, среднеобеспеченных. Что же касается по-настоящему богатых англичан, то они пересаживаются на велосипед. Люди высокого достатка в этой стране ездят на велосипедах в 2,5 раза чаще, чем те, кто живет от зарплаты до зарплаты. Схожие тенденции наблюдаются и у других европейских племен. Вы в шоке? Значит, вы просто не совсем понимаете, что такое жизнь с велосипедом. В Англии, Финляндии, Австралии - где угодно.

В Москве проживает 3 миллиона двухколесных транспортных средств. Но изрядная доля этого стада преступно дремлет в гаражах, на балконах, на дачах. До нынешнего года и мой велосипед не был исключением. Но то ли погода располагает, то ли кризис среднего
возраста подкатывает - только вдруг всего за пару месяцев мой общий велопробег перевалил за тысячу километров. Это и коллективные велопоходы с ночевкой, и одиночные вечерние покатушки, и ежедневные пятнадцатиминутные туры до метро и обратно.

В общем, мне уже есть что сказать о человеке, который регулярно передвигается на велосипеде. И сказать я могу только одно: это очень счастливый человек.

Во-первых, он всегда в тонусе. С тех пор как я сел за педали, я перестал пить кофе. Оптимизм и позитивное отношение к реальности становится привычкой. Во-вторых, велосипед - универсальный инструмент познания мира. Человек, пересевший на два колеса вместо четырех, вдруг начинает делать большие и маленькие открытия у себя под носом - там, где автомобиль пронесется мимо, а человек не дойдет, потому что далеко. В радиусе 20 километров от своей квартиры я уже обнаружил пять лесопарковых зон, красивую плотину на реке Пахре, несколько вполне сносных мест для купания, с десяток церквей, монастырь и дом отдыха с бассейном.

А главное в веложизни вот что. Она возвращает веру в человечество. Например, когда я первый раз на весь день пристегнул свой аппарат к забору возле метро и поехал на работу, я задал в своем блоге вопрос: "Украдут?" Больше половины комментаторов скептически усмехнулись: "Всенепременно". Сегодня я пристегнул велосипед к тому же забору в тридцатый раз. Еще меня пугали, что на дороге велосипедист - персона нон-грата. Возможно, мне просто везет, но есть подозрение, что за последние годы люди за рулем автомобилей заметно эволюционировали. Чего, кстати, не скажешь о собаках. Точнее, о пешеходах с собаками. У тех и других - инстинкты. Первые все время норовят толкнуть, вторые - куснуть.

И вот еще какое интересное дело. Пока я кис от злобы на своем авто в пробках, мне казалось, что зубами скрежещет вся Москва. Как только я сел за руль велосипеда, я вдруг стал замечать, как много на наших дорогах развелось счастливых педальных граждан. Пока еду от дома до метро, с десяток человек встречаю стабильно.

Будучи мощнейшим зарядным устройством, велосипед заставляет отдавать полученный позитив окружающему миру. По моим наблюдениям, велосипедисты - контактны, дружелюбны и социально
ответственны. Недавно мы с компанией из пяти человек вырвались на выходные в велопоход вокруг Иваньковского водохранилища, по очень популярному веломаршруту. Смотрим - горит лес. Только-только начал, потушить еще можно. Спешились, нарубили веток и стали гасить пламя по периметру. Когда пожар удалось локализовать, оказалось, что мы сделали это не одни. На обочине лежало несколько десятков велосипедов, хозяева которых остановились нам помочь. За это время мимо проехали с пяток машин, два мотоцикла и даже трактор. Но остановились только они - велосипедисты.

Как это объяснить? Скоростью циркуляции крови по сосудам мозга, которая у велосипедистов заметно быстрее, чем у сидячих водителей всевозможных самоходных установок? Возможно, но все-таки, думаю, дело в другом. Человек, решившийся пересесть за педали, это гражданин заведомо активной жизненной позиции. Крутой автомобиль, к примеру, стыдливо прикроет массу недостатков хозяина: толстое брюхо, усталый взгляд, одышку. Даже с такими параметрами человек за тонированными окнами хорошей машины - бэтмен. На велосипеде же ты ровно такой, какой есть, твои слабые и сильные стороны - как на ладони. И это обстоятельство воспитывает в человеке честность лучше любых проповедей. Проезжая мимо горящего леса, такой человек уже не может успокоить себя иллюзией: потушат без меня. Нет, не потушат. В масштабах страны велосипед - проводник здорового европейского самосознания. На велосипеде - как в бане: все равны. Он не знает различий социальных и национальных. Идеология велосипедизма - это такой антипорочный круг, который вытянет из социального небытия любого.

А теперь вернемся к англичанам. Для меня нет ничего удивительного в том, что у них педальный транспорт - удел богатых. У нас на самом деле то же самое. Вот что рассказал мне председатель крупнейшего в Санкт-Петербурге, да и в стране, сообщества велосипедистов "Вело-Питер" Илья Гуревич: "Подавляющее большинство членов нашего клуба - люди старше 25 лет с доходами выше среднего, высшим образованием, крепким здоровьем, пытливым умом и активной жизненной позицией. Те, кто уже пресытился первыми плодами жизненной гонки, почувствовали, что существует такая вещь, как здоровье, и поняли, что постоянная стоячка в пробках - прямой путь к физической и интеллектуальной деградации. Городские велосипедисты - элита общества. Если бы эти черты стали характерными для всего населения страны, мы жили бы в совсем другой России".

Есть у меня в связи с вышеизложенным одно робкое предположение. А вдруг если в России построить тысячи километров велодорожек, установить миллионы велопарковок, разработать, пометить и опубликовать сотни веломаршрутов, нам не надо будет по сто раз повторять, что такое "модернизация", "инновация" и даже "борьба с коррупцией"? Вдруг велосипед перекроит наш менталитет решительней, чем самая наижелезная из всех железных рук?

Я уж не говорю про экологию, пробки и здоровье нации. Это так - маленький бонус. Хотя почему маленький? Австралия, например, благодаря велосипедам ежегодно экономит почти четверть миллиарда долларов за счет снижения расходов на здравоохранение. А в интернете легко найти фототриптих, на
котором с высоты птичьего полета снята улица с одним и тем же количеством людей, но на разных средствах передвижения. Первое фото - люди на автомобилях (большая пробка), второе - на автобусах (маленькая пробка), третье - на велосипедах (маленькая кучка).

А теперь немного горькой правды. Знаете, сколько велодорожек приходится на одного жителя Москвы? 0,25 миллиметра. В сотни раз меньше, чем в Хельсинки, Амстердаме и многих других европейских городах. Да и во всей России количество оборудованных велодорожек не больше, чем спиц в колесе маленького детского велосипеда.

По отношению к человеку педальному все страны мира делятся на две категории: азиатского типа (человек на велосипеде - лузер) и европейского (человек на велосипеде - красавчик). В этом смысле мы еще очень бедная страна, сколько бы автомобилей нам ни давило на душу населения. Но это как раз тот случай, когда сделать ее хоть чуточку богаче может каждый и в любой момент. Просто садишься на велосипед и крутишь педали. Потому что ты - богатый человек. По-настоящему.

Дмитрий Соколов-Митрич, журналист

153
 Сталось буквально хвилин 15-20 назад. Їхав від ТАНГу на 28 маршрутці. Біля "Маяка" з сторони Миру їхала мазда з дівчиною за кермом. Точніше навіть котилась помало. Ми майже проїхали, вона думала що ми проїдемо і не скидала швидкості. І трішки неврахувала і таки врізалась бампером в задню дверку маршрутки. Ну як врізалась, добрече потерла. Настільки дурної аварії я ще небачив. От до чого доводить прогулюваня фізики і невміння вирахувати швидкості свої і інших машин на дорозі. Адже пригальмуй вона хоч трішки то б наша маршрутка благополучно проїхала і дівчина просто поїхала вслід за нами.
 Блін, здійснилась мрія ідіота. Завжди хотів знати які відчуття в маршрутці під час аварії. Я сидів на остнньому місці перед задніми дверми. Удар був точно в задні двері. Я ще й вікно в той час дивився. Відбулось все на моїх очах. І буквально в сантметрах 80 від мого місця.

154
Якщо малому біля 11-13 років вже то бери. На такому перед друзями випендрюватися(всякі "трюки") саме те, ну і для неспішних поїздок по місту покатить. Але якщо після того син вдариться в екстрім не дивуйся  :)

155
Ось ми і відкатали Кукурудзяну поїздку №2. детальні звіти будуть згодом. А поки що хочу просто поділитися своїми фото. А якщо в кількох словах то було все, були й поля, були й траси. Були високодуховні бесіди, були й просто відкриті валяння дурня(так що не дивуйтесь фоткам з озера біля Ангелівки  :D )
http://picasaweb.google.com.ua/tretyaksergiy/Kykyrydza2#

156
- ну як вам "моє"(всмислі я його найшов а не зробив) лого для теми про бани і забанених?

157
8-е место. Koga Kimera (от $4999).

Голландский Koga Kimera — это практически болид «Формулы 1», и сделан он для езды по кругу — велоспринта. До самого последнего винтика велосипед сделан из композитных материалов, а его аэродинамику проектировали на компьютере. Передаточное отношение у Koga Kimera фиксированное, системы переключения тоже нет, как нет и тормозов — в велоспринте все это считается лишним. На разработку этой модели, которая способна разгоняться до 75 км/ч, инженеры из компании Koga-Miyata потратили более миллиона долларов. Это позволило им не только создать хороший велосипед, но и развернуть рекламную кампанию под лозунгом «Велосипед за миллион».


7-е место. BMW M Bike (от $5000).

Поводов для гордости у баварских инженеров хватает и в автомобильной сфере. Поэтому этот горный велосипед от BMW относительно доступен, прост и скорее является приятным аксессуаром, чем высокотехнологичным продуктом. Но все же рама у BMW M Bike сделана из карбона, он оснащен гидравлическими тормозами и масляно-воздушной передней вилкой-амортизатором. Поэтому если на большинстве моделей, указаных выше, можно участвовать в соревнованиях, то это просто хороший велосипед для езды по пересеченной местности для тех, кто любит BMW и готов платить за это деньги.


6-е место. RockMachine Adrenalin6000 EE

Буквы ЕЕ расшифровываються как Erazel Edition. Это ексклюзивная версия серийной модели RockMachine Adrenalin6000 . Сделана специнально под заказ для широкоизвестного в узких кругах прорайдера ака Erazel. Штатная резина была заменена на покрышки фирмы Maxxis покрытые слоем металических нитей(для прочности). Педали были заменены на ергономические, сделаные  специально для обуви этого райдера. Грипсы сделаы с пременением сверхлипкой и сверхмягкой резины, что позволяет ездить без перчаток и в то же время не терять контроль над байком и избежать усталости кисти руки.
 Вилка заменена на прототип от фирмы White Brothers. Вилка не была выпущена в серию через свою слишком большую стоимость. Но несмотря на цену это один из лучших представителей своего класа. При весе всего в 2 килограма это одна из самых удобных в использовании вилок в класе двухкоронок.


5-е место. Chanel (от $28 000).

Этот городской велосипед впору сравнивать с «олдтаймером», а не с суперкаром. По заказу Chanel неназванный сторонний производитель построил всего 50 штук. Облегченная рама сварена вручную из алюминия, седло обтянуто тисненой телячьей кожей, насос убран в дорогой кожаный чехол, а в наборе с велосипедом идут две крепящиеся к седлу сумки, которые в случае чего можно использовать как обычные городские и носить через плечо. В одной из них можно обнаружить фирменную косметичку Chanel. Все 50 велосипедов от Chanel уже распроданы, так что искать их теперь нужно на интернет-аукционах.


4-е место. Delta 7 Ascend Road Bike (до $12 000).

Инженеры и прорайдеры компании Delta7 bikes из США особенно гордятся своими не только сверхлегкими, но и сверхпрочными рамами для горных и шоссейных велосипедов. Рамы эти делаются из карбона и кевлара и весят — в зависимости от размера — не более полутора килограммов. Главное ноу-хау компании — это сетчатая структура труб рамы и то, что рамы, обычно рассчитанные на определенный вес, у Delta7 bikes вообще не имеют ограничений по весу велосипедиста. Сломать такой велосипед очень трудно — гораздо труднее, чем сломать что-нибудь себе.



3-е место. KGS Tier 3 (до $32 000).

Американец Кевин Сондерс — владелец велобутика KGS в Сан-Антонио (штат Техас) — уже 25 лет строит велосипеды на заказ, под конкретного, тщательно измеренного и взвешенного клиента. В результате созданные им модели «сидят» не хуже парадного костюма, стоят от $8000 и являются, по скромному определению создателя, «рабочими лошадками». Дорожный велосипед модели KGS Tier 3, стоит больше $30 000. Как утверждает Сандерс, индивидуальное проектирование велосипеда — это единственный способ добиться от велопоездки истинного комфорта и наслаждения. В год он выпускает всего несколько таких велосипедов. И дает на них пожизненную гарантию.



2-е место. Litespeed Blade (до $39 000).

Самое дорогое в хай-тек-велосипеде — это малый вес. Поэтому главное, за что производитель просит деньги, — это материалы: легкие ободные тормоза вместо модных и мощных, но неизбежно более тяжелых дисковых; легкие и сверхбыстрые механизмы переключателей скоростей с электроприводом. Американская компания Litespeed берет деньги за самую легкую и «скоростную» в мире раму и переднюю вилку. Список остальных комплектующих зависит от того, насколько много заказчик готов потратить. В хорошей комплектации шоссейные велосипеды Litespeed стоят очень дорого, но весят при этом всего 7 кг.



Все производители велосипедов буквально молятся на композитные материалы. Из легкого, прочного и виброизолирующего карбона делаются не только рамы, но и вообще все детали велосипеда — от втулок до ручек переключения передач. Английский концепт является примером именно такого подхода: у него даже тормозные диски, как у суперкара, керамо-углепластиковые. Британский концерн Beru f1 Systems (известный производитель оборудования для гоночных болидов «Формулы 1») построил велосипед-концепт Factor 001 для популяризации своих технологий. Получилась шоссейная модель для езды на дальние расстояния по хорошему асфальту. Сверхлегкая и очень жесткая рама строится под каждого конкретного заказчика вручную. Базовая комплектация стоит $33 000.


158
Ось і Бхагаван вступив в клуб "тисячників". І тепер одним флудером стало більше  :D

159
http://www.rcc.te.ua/news.php?readmore=20 - Стечкін і Скелетон рвонули в цю поїздку  :) . ну що ж. Йде третій день поїздки і треба подзвонити поцікавитися як вони.

160
Так як поіменного голосування нема то я вирішив зробити список брендів і вручну до нього дописувати власників. Ви просто вказуйте свій бренд. А я(або хтось із модерів буде додавати вас до списку власників даного бренду.) Ну що ж почну.
1. Rock Machine (Erazel) - 1
2. Specialized (Andrizzio, Arhont) - 2
3. Author (Andrizzio, wuwuzange, bhagavan) -3
4. Kellys (Віталько, Dreamland, Anri1214, Nikee, xlibes) - 5
5 Comanche (Kritik, Tiger) - 2
6. Trek (Сім Самураїв, ZlyiGamer, andriy, Sasha, malecha, Anri1214) - 6
7. Norco (suzuki, alex2.0) - 2
8. Bergamont (Corack, Udavm, mlad) - 3

161
Ось опитування СС в флуді наштовхнуло мене на ідею. А ну голосуйте на якій фірмі ви їздите. Якщо маєте два велосипеди то відмічайте дві позиції. Якщо їздили довший час але продали то теж відмічайте.
 Якщо нема вашої фірми то кажіть, добавлю.
З.І. Чогось форум не дозволяє голосувати за кілька варіантів одразу. Ну нічого, поки що голосуйте за виробника свого основного велосипеда

162
Панове, хрінова новина. "Криву" поруйновано

Лісничий трактором заїхав і поруйнував першучастину траси, плоть до "контра"
Детальніші фото http://picasaweb.google.com.ua/tretyaksergiy/20100410# 6-10 фото.

Ми поїхали кататися з Вувузанге і побачили ту жахливу картину. Ще й лісник щось гавкав до Віталіка. це вже явна неповага до нас.

163
Аргументуй пліз. Давай все ж вести цівілізовану і аргументовану дискусію. Щоб людина могла судити чи востребовані будуть їй переваги конкретної марки.

164
Зауважив що чогось шестигранки з різних наборів по різному сідають в отвори. Одні туго, інші аж люфтять в них. В общім виникла у мене ідеї їх штагенциркульом заміряти. Поки шо не встиг пройтися по всіх. Але з заміру шестигранок з набору інструментів з епіцетра виявив недобір по пів міліметра на кожній. Базарні TopPeac теж не порадували на 10 було 10.26. буду вечором ще провіряти розміри з велосипедних наборів. Получається що більшість шестигранок роблені через жопу і розбивають отвори болтів  >:D. Раді інтересу треба буде всі проміряти. А ну народ, у кого є штангени проміряйти свої набори шестигранок.

165
Параллакс
Тип конструкції велосипедної втулки збільшеного діаметра з симетричним розташуванням опорних підшипників щодо її центру. Таке розташування дає рівномірний розподіл навантаження між обома підшипниками. Застосовується практично у всіх гірських групах Shimano починаючи з 7-швидкісних.

Паралельний зсув
Запатентована конструкція гальм Shimano V-brake. Має параллелограмне з'єднання гальмівних важелів, завдяки якому гальмові колодки рухаються паралельно поверхні обода. В результаті підвищується ефективність гальмування, а більш рівномірне зношування істотно збільшує ресурс колодок.

Пеги
Спеціальні сталеві або алюмінієві циліндричні опорні підніжки (пістони), що встановлюються на осі переднього та/або заднього коліс велосипеда ВМХ. Використовуються в якості опори для ніг у фігурному катанні (flatland), для ковзання (sliding) по сходах і поручнів (freestyle) та інших трюків.

Педаль
педалі бувають звичайними, контактними, або обладнані тукліпсами. Вісь обертання педалінерухома щодо шатуна.
 
Перевертиш
амортизаційна вилка "перевернутої" конструкції, коли як би штани знаходяться зверху, разом з коронами, а ноги стирчать вниз.

Передаточне співвідношення приводу
співвідношення числа зубів передньої зірки до числа зубів задньої зірки в обраній передачі. Наприклад: 42/13 або 22/15. Передаточне число приводу частка від передавального співвідношення. Наприклад: 42/13 = ~ 3,2 або 22/15 = ~ 1, 5

Передача
поняття, що описує вибрану в даний момент комбінацію передньої і задньої зірок. Наприклад: 1-6, або 3-2. Повний діапазон передач визначається добутком числа передніх зірок на число задніх зірок. Например: 1 * 5 = 5, або 3 * 7 = 21, або 2 * 5 = 10.

Однопідвіс
велосипед з підвіскою переднього колеса - амортизаційною вилкою.

Перемикач (перекидка, дірейлер)
пристрій, що перекидає ланцюг з однієї зірочки на іншу для зміни передавального числа приводу (переключення передачі). Перемикачі бувають передніми - для передніх зірок, і задніми - для задніх зірок.
 
Перешприховка
повне перебирання шприх колеса без розбирання втулки.

Пера
паралельні (або майже паралельні) труби, з яких складається вилка (передня або задня), в які вставляються колеса(через дропаути).
 
Пєтух
Металева деталь на одному боці задньої вилки, в якій кріпиться задній перемикач. Може бути виконаний окремо або бути невід'ємною частиною рами. На алюмінієвих і титанових рамах петух як правило зйомний, тому що при ударі перемикачем є ймовірність його зігнути, або навіть зламати. На сталевих рамах півень робиться незнімним, але цього боятися не треба. На такій рамі його погнути дуже складно.
 
Пін
1. Шип на педалях типу "топталки".
2. Невелика деталь циліндричної форми, що з'єднує ланки ланцюга.
 
Пістон
деталь, що вставляється в деякі подвійні обода для надання їм додаткової жорсткості. Являє собою невелику втулочку для ніпеля шприх.
 
Пістонований обід
Обід, що має спеціальні втулки (пістони) в отворах для шприх. Пістони рівномірно розподіляють навантаження з боку ніпеля шприхи навколо отвору обода, в результаті чого матеріал обода відчуває менші локальні напруги і обід довше служить. Однак, пістонованний обід трохи важчий, ніж непістонований.
 
Підвіска
повний пристрій амортизації, що включає в себе пружину і демпфер.
 
Підсидільна труба
труба рами, в яку вставляється підсидільний штир. З'єднує верхню і кареточну труби рами.

Підсідельний штир
штир, що вставляється в підсидільну трубу рами. Hа штирі закріплюється сідло.

Покришка
зовнішня частина шини, яка захищає камеру від зовнішніх механічних впливів. Покришки мають різний малюнок-насічки, тобто, так званий протектор.

Напівслік
універсальна покришка з гладким малюнком протектора в центральній частині і грунтозацепами з боків, призначена для асфальтованих доріг, а також сухих укатаних грунтових трас.

Подвійний баттінг
Технологія обробки велосипедних труб, при якій кожна труба піддається батуванню двічі. У результаті виходить труба з більш товстими стінками по краях і більш тонкими в середній частині труби. Зазвичай, такі труби є більш міцними і, одночасно, легшими, ніж труби із стінкою постійної товщини.

Подвійний обід
Обод, що має в своєму перерізі подвійну стінку. Має вищу міцність в порівнянні з одинарним.


Привод
механізм передачі зусилля від ніг велосипедиста до ведучого колеса велосипеда. Складається з педалей, шатунів, каретки, ланцюга, передньої(іх) і задньої (іх) зірки(ок).
 
Провис каретки
Відстань, на яку опущена вісь каретки щодо лінії, що сполучає осі переднього і заднього коліс велосипеда.
 
Прорайдер
професійний райдер. Людина для якої байкінг став професією, за допомогою якої він заробляє гроші.
 
Протектор
рубчатий малюнок на поверхні покришки. Вид і характер малюнка визначає робочі властивості покришки і область її застосування.

Профільована зірка
зірка, зуби якої мають різну форму як по товщині, так і по ширині. Це покращує здатність ланцюга перемикатися з зірки на зірку.

Пильник
деталь, яка насаджується на вісь втулки або каретки з метою закрити щілину навколо підшипника і захистити його від пилу і бруду. У загальному випадку пильовик представляє з себе металеве, пластмасове або гумове кільце. Розмір рами
Вимірюється по довжині підсидільної труби в дюймах або сантиметрах. Існують дві основні системи вимірювання розміру рами:
1. "центр-центр" (СС) - від центру каретки до центру перетину верхньої і підсидільної труб
2. "центр-топ" (СТ) - від центру каретки до верхнього краю підсидільної труби.
Різні виробники велосипедів і рам застосовують різні системи.

Рама
"кістяк" велосипеда, основна металева (або з інших матеріалів) конструкція, на яку кріпляться всі інші деталі. Рама складається з спаяних(зварених) труб і окремо - передньої вилки.

Рамка перемикача
у заднього перемикача дві пластини приблизно однакової форми, між якими розташовані ролики. У переднього перемикача теж дві пластини приблизно однакової форми, між якими проходить ланцюг.

Ревошіфт
Система фіксованого перемикання передач шляхом обертання циліндричних ручок на кермі. Розробка Shimano.
 
Рігід
жорсткий велосипед, велосипед без амортизаторів.

Роги
металеві або пластикові стержні, які за формою нагадують роги корови. Hадіваються на кінці керма. При тривалій їзді роги дозволяють змінити посадку, тобто розвантажити одну групу м'язів і навантажити іншу.
 
Рокрінг
Захисний диск для захисту передніх зірок від ударів об перешкоди. Зазвичай виготовляється з алюмінію, сталі або спеціального пластику. Встановлюється замість найбільшої передньої зірки на велосипедах для екстримальної їзди.

Ролики
в задньому перемикачі невеликі коліщатка, іноді зубчасті, іноді круглі, які кріпляться в рамці перемикача. Верхній ролик служить для перетягування ланцюга з зірочки на зірочку, а нижній ролик при цьому підтримує його постійний натяг.
 
Ротор
диск від дискового гальма.

Сорочка (оболонка) троса
гнучка оплетка, стійка до подовжнього стиску, через яку пропускають трос від гальма або від перемикача. Звичайно застосовується для проводки троса від ручки /манетки до рами, від рами до кінцевого пристрою (тормоз або перемикач) і в місцях зміни напрямку протяжки троса по рамі.
 
Рукоятка (ручка) гальмівна
механізм, що служить для натягу гальмівного троса і розташований на кермі.
 
Кермо
горизонтальна трубка, пряма або зігнутої форми, що служить для керування переднім колесом, на ній кріпляться різні керуючі механізми велосипеда. Кріпиться до штока за допомогою виносу.

Ручне гальмо
може бути встановлене на будь-який тип велосипеда, і обов'язково - на багатошвидкісні. У системі ручного гальма гальмівні колодки діють безпосередньо на обід колеса (або на диск, жорстко пов'язаний з віссю колеса). Колодки приводяться в дію через систему трос-ручка. Ручні гальма можна розділити два типи - консольні і бесконсольні (кліщові).
 
Важіль гальма
в ручному гальмі означає деталь, яка гвинтом кріпиться на перо рами і керується за допомогою троса. У важелі закріплюються гальмівні колодки, які і здійснюють гальмування.

Ричажкові манетки
можуть розташовуватися на кермі (у гірських велосипедів) або на косий трубі (у шосейних велосипедів). Основна деталь ричажкової манетки - важіль, який велосипедист повертає навколо невеликого барабана. Поворот важеля намотує на барабан переключательний трос, і тим самим скорочує його.
Репід-файр манетки манетки, в якій велосипедист великим і вказівним пальцем впливає на два важеля, змонтованих в нижній частині манетки. Важільці мають протилежний хід і приводять в обертання шестерні, яка намотує на себе переключательний трос, тим самим скорочуючи його.
  
Сальник підшипника
деталь, яка закриває підшипник і не дозволяє мастилу вийти з нього, а також захищає його від проникнення зовнішньої бруду. Сальник може представляти з себе волокнисту прокладку, просочену маслом, або гумову манжету.
 
Свічка, політ у свічці
означає істотне опускання заднього колеса (більше 45 градусів) щодо переднього. Найчастіше використовується для надійного приземлення на заднє колесо. Також може бути особливістю гоночної техніки байкера.

Сідло
тут все зрозуміло(ссилка на статтю).
 
Сепаратор, сепаратор-підшипник
підшипник, у якого кульки знаходяться в обоймі.

Серф
їзда на задньому колесі, зберігаючи баланс і отримуючи прискорення тільки переміщенням центру ваги, без підкрутив педалей.

Сінглспід
велосипед з однією єдиною передачею (швидкістю, передавальним співвідношенням).

Сінглтрек
Катання по вузьким або важкопрохідним місцях. Вузькоколійка.

Система
вузол шатунів і ведучих зірочок.

Сітібайк
Міський дорожній велосипед.

Складний велосипед (Фолд)
Велосипед, у якого можна скласти нижню косу трубу рами за допомогою особливого пристрою, що розташовується на цій трубі. Верхньої труби у складного велосипеда зазвичай немає (а якщо є, то, звичайно, і її можна скласти таким самим чином).

Швидкісний спуск (Даунхіл)
Стиль екстремального катання на велосипеді по пересіченій місцевості, що включає в себе спуск з гори на час. Змагання з Downhill проводяться зазвицай влітку на гірськолижних, або спеціально підготованих трасах.

Швидкість велосипеда
те ж, що і передача велосипеда.

Слік
шосейна покришка, гладкий протектор якої має неглибокі дощові насічки.

Скласти
вживано в основному до обода і рам. = Зламати.

Змазка
загальна назва різних видів Мастил, що застосовуються у вузлах велосипеда для зменшення тертя. У самому першому наближенні мастила поділяються на рідкі і густі.

Собачка трещотки
маленька металева деталь всередині храпового механізму трещотки. Має вигляд прапорця і нічим не нагадує собачку. Служить для того, щоб допускати обертання трещотки в одному напрямку, й гальмувати обертання в зворотному.

Софттейл
Різновид двухпідвісного велосипеда, у якого задній амортизатор має малий хід (1-2 дюйма). Як правило, софттейл не має шарнірів обертання в конструкції рами, а хід заднього колеса досягається пружністю нижніх пер рами.

Шприха
тонкий штир, що з'єднує втулку колеса з його ободом.

Стакан
вертикальна труба в передній частині рами, в яку вставляється шток вилки

Сток
Велосипед для тріалу, більш схожий з МТВ, ніж мод. В основному відмінність в більшому діаметрі коліс і вищій рамі.
 
Стоп
елемент велотріалу, при якому велосипедист відриває заднє колесо від землі і деякий час балансує на передньому колесі.

Стріт
Стиль вільного катання на ВМХ в місті, в т.ч. у міських парках. Траса зазвичай складається з різних штучних перешкод: бордюрів, поручнів, сходів, парапетів і т.п. Для ковзання (sliding) по них велосипед ВМХ обладнується міцними сталевими пегами.

Суппер
Механізм, що забезпечує сталість натягу ланцюга для систем приводу з перекиданням ланцюга по зірочкам. Є частиною заднього перемикача.

Супорт
частина заднього перемикача, забезпечена пружиною до якої приєднується трос. На одному кінці супорта закріплена рамка з роликами(суппер). Супорт приводиться в рух тросом і забезпечує сталість натягу ланцюга при його переключенні по зірочкам.

Зйомник
особливий вид інструменту, що дозволяє зняти касету або шатуни. Для шатунів і касети служать різні знімачі, що відрізняються за видом і функціоналом.

СЕГ
хід, на який прожимается вилка (або задній амортизатор) коли ви сідаєте на велосипед. Для кросскантрійного байка СЕГ має становити 10-15% від ходу підвіски, для даунхільного байка - 25-30%
  
Гальма гідравлічні
У гідравлічних гальм замість тросів використовуються гидролінії. Найпотужніші гальма з існуючих. Дозволяють повністю заблокувати колесо при мінімальних зусиллях. Здатні працювати в будь-яких погодних умовах. Такі гальма ідеально підходять для екстремальних дисциплін, коли потрібна надійність і гальмівна потужність. Бувають ободні і дискові. Дискові гальма отримали величезне поширення в останні 2-3 роки. Основне призначення - даунхіл, фрірайд. Однак досить часто зустрічаються на слаломних і крос-кантрійних велосипедах.

Гальма механічні
Це гальма, у яких зусилля від гальмівної ручки передається на гальмо за допомогою троса. Кантеліверні - мали поширення на гірських велосипедах першої епохи, зараз дуже рідкісні і зустрічаються тільки на дешевих велосипедах, які гірськими можна назвати тільки по зовнішній схожості - ефективність таких гальм слабка.

V-brake (векторні гальма)
мають найширше розповсюдження і масу різновидів ... Найлегші з існуючих типів гальм. Відмінна ефективність при простих налаштуваннях в гарну погоду. Однак помітно гірше працюють в мокру погоду і бруд.

Дискові гальма.
Плюсами будь-яких механічних дискових гальм перед ободними є: працездатність в будь-яких погодних умовах за такої ж простоти в установці і регулюванню. А так само здатність їздити з дешо пошкодженим ободом.

Тормозні ручки
Кріпляться на кермі. Бувають передніми (лівими) і задніми (правами). За своїм класу мають таке ж поділ, як і гальма, за винятком того, що для гальм V-Brake і Механічних дискових можуть застосовуватися одні й ті ж гальмівні ручки.

Торсіонна жорсткість
Стійкість до бічних навантажень, до скручування.

Трансмісія
Всі деталі та вузли велосипеда, що відповідають за передачу механічної енергії в обертальний рух ведучого (заднього) колеса. Трансмісія складається з каретки і кривошипно-шатунного механізму, ланцюга, зірочок, а також переднього і заднього перемикачів

Тріал
Велосипедна дисципліна. Являє собою подолання природних і штучних перешкод на час. Торкання ногами землі штрафуються. Балансування на одному колесі, стрибки, інші прийоми віртуозного володіння велосипедом використовуються для подолання перешкод.

Тригерні манетки
манетки, де перемикання передач здійснюється за допомогою важелів, за які треба смикати пальцями.

Тросик
Металевий плетений трос, з допомогою якого приводяться в дію важелі гальма і перемикачі ланцюга.

Тукліпси
спеціальні кронштейни на педалях велосипеда, служать для жорсткого кріплення ніг до педалей за допомогою ремінців. Дозволяють більш ефективно педалювати не тільки у фазі "натискання", але й у фазі "підтягування" ноги вгору. В останні роки тукліпси поступилися місцем контактним педалям.

Турінг
Туристичний велосипед.
  
Успок
як правило, необхідний для агресивної їзди пристрій. Ставиться замість переднього перемикача, та не дає ланцюгу зісковзувати з передньої зірки (для використання пристрою практично завжди необхідно залишити спереду одну зірку). Існує кілька варіантів подібних пристроїв - з рокрінгами і без них, з роликами і з рамками.

Фара
Деталь електрообладнання. Призначена для випромінювання світла і встановлюється так, щоб світити вперед (зазвичай - на дорогу перед велосипедом).

Фланець
Обідок втулки з дірочками для закріплення спиць.

Фліппер
Спеціальна обідна стрічка з тонкої гуми або міцного синтетичного матеріалу, що оберігає камеру від можливих проколів кінцями спиць.

Флетленд
Дисципліна ВМХ. Різновид фрістайлу. Застосовуються різні прийоми фігурного катання на рівному майданчику: обертання, балансування на різних частинах велосипеда, руху вперед і назад і т.п.

Фрікостер
Спеціальний мехнізм втулки, що дозволяє їхати назад не крутячи педалі.

Фрірайд
Стиль екстремального катання на велосипеді по пересіченій місцевості, що поєднує в собі швидкісні спуски і підйоми, екстремальні стрибки і прямі, технічно складні ділянки.

Фрістайл
Дисципліна ВМХ. Являє собою фігурне катання на велосипеді з виконанням різноманітних трюків. Використовуються велосипеди з дуже міцною рамою та вилкою, які додатково обладнуються пегами і ротором.

Фуллфейс
Шолом, типу мотокроссового, який цілком захищає голову а також щелепу. Майже на всіх таких шоломах ще є козирок - він захищає від бруду, пилу і сонця
  
Хардтейл
Велосипед, який не має заднього амортизатора.

Хід колеса
Хід колеса велосипеда з амортизатором, тобто відстань, що проходить колесо між фазами максимального стиснення і максимального розширення амортизатора. Зазвичай, вимірюється в дюймах для заднього колеса і в міліметрах для переднього.

Хомут
Вид кріплення. Найпростіший хомут представляє із себе кільцеву металеву або пластмасову смужку, кінці якої стягуються гвинтом з гайкою. Хомутиками кріпляться велокомп'ютер на кермо, датчик на перо вилки. Зажим підсідельного штиря теж можна розглядати як хомут.

Центрування
1. Установка обода строго по центру щодо осьового та радіального центрів втулки колеса. Виконується за допомогою регулювання натягу шприх.
2. Регулювання положення гальмівного механізму, за якого гальмівні колодки розташовуються на одинаковій відстані від ободу.

Ланцюг
Привід для передачі тягового зусилля від передніх зірок - заднім (касеті).
  
Шатун
Це важіль. Сполучна ланка між кареткою і педалями. Шатуни підрозділяються на 4х і 5ти лапки - Кількість з'єднувальних елементів з зіркою / рокрінгом. Вони відрізняються так само по довжині і стандарту кріплення до каретки.

Шипи
Сталеві шипи на покришці, призначеній для зимової їзди. На відміну від автомобільних покришок, велосипедні досить рідко шіпують народні умільці, в основному шиповані покришки - фабричного виробництва.

Шифтери
Механізм управління переднім і / або заднім перемикачем, встановлений на кермі велосипеда. Інша назва - манетки.

Шток
зазвичай мається на увазі частина Вилки, яка вставляється в рульовий стакан, і на яку кріпиться винос (безрезьбовой випадок).Також шток є в задньому амортизаторі.
  
Ексцентрик
"Швидкий" фіксатор коліс велосипеда або підсидільного штиря. На відміну від гайкового кріплення дозволяє швидко монтувати і демонтувати колеса, а також змінювати висоту сідла без використання інструментів.

Еластомер
Пружина, зроблена з синтетичної гуми. Стислий еластомер прагне повернутися у вихідне положення без паразитних коливань, тому не потребує системи їх придушення (демпфера).
  
Якір
Вбивається зверху всередину Штока Вилки, для притяжки виносу щільніше до Рульової, щоб уникнути люфту, при установці вилки / виносу на велосипед. продаються разом з заглушками (кришками) і болтом. Бувають з отвором, розрахованим для того, щоб пропустити через шток гидролінії / трос від переднього гальма, для більшого комфорту при виконанні деяких трюків

Вілсети
по суті, це просто колеса. Але так прийнято називати не звичайні колеса більшості велосипедів, зібрані з різноманітних втулок, ободів і спиць, а фірмові колеса, що збираються виробником зі своїх комплектуючих, нерідко несумісних із стандартними комплектуючими. Найбільш відомі виробники вілсетов - Mavic, Ritchey, Shimano, Spinergy.

Бос
вісь обертання гальмівного важеля ободной гальма закріплена в вилці або рамі.

Локаут
пристрій блокування вилки (заднього амортизатора), що перетворює її в жорстку.

Горіх, фріхаб
елемент барабанної втулки, що забезпечує передачу крутного моменту і вільний хід педалей. Пригвинчується до корпусу втулки порожнистим
болтом, всередині знаходиться храповий механізм, зовні на нього одягається касета.

Дроческоп
велосипед, зроблений дядьком Ляо за допомогою кувалди і пари водопровідних труб. Користується популярністю через свою дешевизну і яскраві ієрогліфи на рамі. Купується зазвичай з бодуна замість закуски в універмагах типу «Ашан». Синоніми: дрочіскоп, дрочеров.

Роздербан (деребан)
розбирання нового велосипеда на деталі. Може проводитися як в магазині, з метою продажу байка по частинах, так і самим покупцем, з метою "видобутку" рами для своїх потреб. Решта компонентів зазвичай перепродаються зі знижкою.

Фіксед, глухар
велосипед з втулкою без механізму вільного ходу. До цього класу належать усі трекові велосипеди. Деякі люди використовують фікседи і в повсякденному житті, причому особливим шиком вважається повна відсутність гальм у конструкції.

Трекстенд
Балансування на двох колесах, використовуючи невеликі рухи коліс вперед-назад.

Ток
Стрибки на задньому колесі. 2-е значення - пробивання з приземленням на заднє колесо.

Коррекшн хоп
Будь-який стрибок, який вирівнює попередній стрибок.

Статик хоп
Великий стрибок вгору, який виглядає, як sidehop, але без руху вбік .. 2-е значення: Малі стрибки на 2-х колесах, які використовуються для утримання рівноваги в тих ситуаціях, коли Trackstand незручний для використання (в цілому, те ж, що й Correction hop).

Сайдхоп
Стрибок у бік. Sidehop також може бути зроблений на перешкоду (застрибування боком (використовуючи Pedal kick або без нього)). Sidehop off - стрибок боком вниз з перешкоди.

Пагоуінг
Малі Стрибочки 2-ма колесами для утримання рівноваги (див. Correction hop і 2-е значення Static hop).

Півот
Pivot на передньому колесі - блокування переднього гальма з наступним переносом заднього колеса в певний бік. Наприклад: Pivot Drop off з переднього колеса - зістрибування з перешкоди, зносячи вниз спочатку заднє колесо, потім, поки заднє колесо ще не приземлилось, скидаючи вниз переднє колесо.

Геп
Відстань між двома перешкодами. В англійській також використовується як дієслово, що означає "перестрибнути дану відстань"(не плутати з гепнутись).

Педал кік
Швидке натискання педалі з чвертю повного обороту або менше. Цей рух контролюється заднім гальмом. Далі знову йде тиск на педаль, коли заднє гальмо ще затиснуте, потім гальмо відпускається і прокручевання педалі поновлюється ...

Ендо
Це просте блокування переднього колеса під час руху вперед і перенесення ваги тіла на переднє колесо.

Хелікоптер, Ноузпік 360
фішка, коли Ви робите Drop off, але незвичайним способом: спочатку зносите заднє колесо з перешкоди і приземляєтеся на нього ж, перевернувши переднє колесо в повітрі, виходить розворот на 360 градусів зі стрибком вниз.

Ландж
З або без допомоги пробиття (Pedal kick), стрибок наскоком вперед використовуючи рух тіла.

Ноузпік
Nosepick схоже на Endo. Теж заблоковано переднє колесо і вага тіла знаходиться попереду, тому що заднє колесо знаходиться в повітрі. Також може використовуватися для визначення того, що Ви, роблячи, наприклад, Sidehop, приземлилися на переднє колесо на перешкоду і потім, не торкаючись його заднім колесом, знову скочили на землю.

Дроп офф або Дроп ін
Будь-яка фішка, в якій Ви з'їжджаєте з перешкоди і опиняєтеся в повітрі.

Бронко
Балансуючи на рокрінгу або на 2-х колесах, викидаєте байк вперед на всю довжину перешкоди висмикуючи його на всю його довжину вперед.

Банніхоп
підстрибування (відрив від землі обох коліс) з подачею тулуба назад і після цього вперед.

Банніхоп ап
Використання Bunnyhop'а щоб забратися на перешкоду. Ви можете приземлитися на рокрінг, заднє колесо, переднє колесо або на обидва колеса.

Мануал
їзда на одному колесі, з утримання балансу. БЕЗ використання гальма, тобто він використовується для підстраховки (в основному. ідеально не буває ніколи!)

стріт
Розворот байка шляхом підняття заднього колеса та його поворотом в сторону. Стиль катання.

Up & Over
закидання на перешкоду переднього, потім заднього колеса.

фуфані
Стрибок на грань на заднє колесо з подальшим утриманням рівноваги.


Автор перекладу Теодор(я лиш розмістив обяву)

Сторінок: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 21