shpryha
Загальний => Справжні велосипедисти => Тема розпочата: Штир від 27.06.2010, 23:58:51
-
Сьогодні зганяв по маршруту Тернопіль-Чернихівці-Збараж-Ліски-Тернопіль. Початок і кінець - будка ДАІ, що на вул. 15 Квітня.
Показники на компі: DST - 37,8 км; RT - 1:32, AS - 25,6
Знаю що показники залежать від параметрів коліс, то я виставляв по таблиці (в інструкції) 2174 це є 700 х 38с . Покришки у мене саме такі, накачані до 5 атмосфер. Не думаю, що деформація моєї покришки (під вагою) сильно вплинула на показники, але цікаво чи хто має інші дані по DST.
-
Краще рулеткою поміряти при навантаженні і визначити довжину кола. Так буде точніше.
-
Краще рулеткою поміряти при навантаженні і визначити довжину кола. Так буде точніше.
ОК, Спробую поміряти. То що, ніхто тим маршрутом не їздив?
-
Та їздили колись давно, але міліметраж вже не пам"ятаю :)
-
Повыр, так не налаштуєш. У мене різняться показники поїздок по одному і тому самому маршруту близько +/- 1 км на 20 км пробігу.
-
Повыр, так не налаштуєш. У мене різняться показники поїздок по одному і тому самому маршруту близько +/- 1 км на 20 км пробігу.
Кожний день їду на роботу на велосипеді. Відстань в одну сторону 2160 +/- 50м. Але цю похибку можна списати на різні незначні відхилення від уявного ідеального маршрута.
Дорога до Івачіва Горішнього (від театра до озера) коливається в межах 15100 +/- 200м.
Дорога до Підкаміня дала похибку 1 км (загальна відстань 57 км), але МИ там трохи додали зайвого у Залізцях.
Я собі просто досліджую чи варто купляти GPS навігатор.
-
Я собі просто досліджую чи варто купляти GPS навігатор.
А що він тобі дасть? Проїхав я маршрут на компі-135 км, на GPS-132 км. Питання кому вірити, хоча як на мене точності велокомпа вистачає. А GPS більше потрібен щоб по полям і по селам від запланованого маршруту не відхилитись і точки потім легше комусь передати: де вода, де стоянка.
-
А що він тобі дасть? Проїхав я маршрут на компі-135 км, на GPS-132 км. Питання кому вірити, хоча як на мене точності велокомпа вистачає. А GPS більше потрібен щоб по полям і по селам від запланованого маршруту не відхилитись і точки потім легше комусь передати: де вода, де стоянка.
Точна відстань означає точну калькуляцію поточної і середньої швидкості. Деколи я просто катаюся, а деколи їду на результат. GPS має багато переваг, але один великий недолік - ціна.
-
Блін, старші досвідчені люди, а чого виникає різниця між ЖПС і велокомпом недогадуються :)
Велокомп міряє ТРАЄКТОРІЮ ПЕРЕДНЬОГО КОЛЕСА, а ЖПС відстані між контрольними точками. А різниця тому що переднє колесо все ж йде не по прямій а трішки гуляє(ми ж тримаємо рівновагу), та й по дорозі ми рухаємось невеликими зігзагами, які ЖПС не ловить, а от на кілометражі пройденому колесом воно сказується.
-
Блін, старші досвідчені люди, а чого виникає різниця між ЖПС і велокомпом недогадуються :)
Велокомп міряє ТРАЄКТОРІЮ ПЕРЕДНЬОГО КОЛЕСА, а ЖПС відстані між контрольними точками. А різниця тому що переднє колесо все ж йде не по прямій а трішки гуляє(ми ж тримаємо рівновагу), та й по дорозі ми рухаємось невеликими зігзагами, які ЖПС не ловить, а от на кілометражі пройденому колесом воно сказується.
можна виставити контрольну точку щосекунди.
-
можна виставити контрольну точку щосекунди.
Який ЖПС це підтримує?
-
можна виставити контрольну точку щосекунди.
Я ніколи не користувався ЖПСом, але навіть при можливості синхронізації положення посекундно, виникає певна похибка. Тому велокомп має перевагу в цьому плані. Але недолік у тому що він залежить від колеса, твердості покришки і від ваги велосипедиста. Можна довго сперичатися що краще, але якби знати точний DST короткометражки про яку писав, то знав би похибку свого велокомпа.
-
Точність звичайного ЖПСа-до 10 метрів на точку, можна виставити і щосекунди встановлення точок, але навіть мій ЖПС підтримує лише до 9999 точок на один трек, потім починає терти попередні точки...
-
Точність звичайного ЖПСа-до 10 метрів на точку, можна виставити і щосекунди встановлення точок, але навіть мій ЖПС підтримує лише до 9999 точок на один трек, потім починає терти попередні точки...
Яка модель ЖПСа? Багато чого залежить від самої програми у навігаторі. Якщо шлях подається як ламана, тоді похибка в обчисленні DST може бути значною, особливо, якщо відстані між точками великі. А якщо, подати як послідовність кривих Безе тоді суттєво зменшиться, при умові, що велосипедист їде як нормальна людина, тобто повертає руль тільки там де треба, а не хаотично.
-
але навіть мій ЖПС підтримує лише до 9999 точок на один трек, потім починає терти попередні точки...
В годині 3600 секунд. Получаємо 9999/3600=2,77 години ~ дорівнює 2 години, 46 хвилин. Як для якогось шосерного спрінта то має хватити. Для серйозної довгої поїздки трішки малувато буде.
-
Сьогодні катали з другом від першої міської до пивзаводу і назад
різниця в показах на 6,5 км склала 50м або похибка 0,8%
Якщо врахувати що їхали не колесо в колесо то вроді нормально
Велокомпи різні.
В мене AS-820 в нього не знаю який
-
Про що кажу, велокомпу можна довіряти. Похибка 1% на 100 км дорівнює всього 1 км. Головне правильно виставати тип колеса і врахувати тип покришки.