Нокіївськими в основному користуюсь при навігації по незнайомому місту. Або щоб зорієнтувтиась, де знаходжусь, коли їду в автобусі чи поїзді - вони найшвидше результат показують і там зручно відстань подивитись, скільки ще йти/їхати.
В горах і лісах, якщо є покриття, користуюсь в основному гугл-мапсом. (В містах часом тож - там пошук кращий).
Поїздки, походи пишу на
Спортстрекер - непогана досить софтина, яка і трек пише і статистику деяку підбиває і якщо робити фото з смартфона - то при вигрузці трека він автоматом вигружає на сервер і фото, що як правило полегшує потім орієнтування по треку. Іноді правда підглючує і буває що не закидає частину фото. особливо якщо їх більше десятка.
Спорттрекер досить економний, як правило батареї вистачає на деньок покатушки з записом трека. Гугл-мапс навпаки досить прожорливий і швидко садить батарею.
Можна ще юзати Яндекс карти, якщо на Київстарі - то там трафік безкоштовний. І можна кеш карт наперед скачати і юзати скажем в горах де немає мобільного покриття, але по юзабельності вони мені щось не спообались.
На Андроїді в дружини то юзаєм ОруксМапс - в порівняннні з тим всім що доступно мені на Сімбі - набагато просунутіша для туриста прога.
Ну ще от цією софтиною що в цій темі згадували зацікавився. Торент правда ніхто не роздає - але скачаю пізніше щоб попробувати. Може бути щось прикольне.
В основному використовую звязку спортстрекер + гуглмапс. Спортстрекером пишу свої поїздки, а якщо виникає потреба виїхати на цей маршрут ще раз - експортую трек в форматі гугл-карт і відкриваю в них.
також мобільгні гугл-карти без проблем розуміють трек, намальований в гугл-ерзі (kml-файл). То якщо топаю десь по полонинам, або їдем по лісам - то перед поїздкою малюю собі приблизний маршрут на компі, зберігаю в файл, скидую по блутузу на смарт і відкриваю на смарті.