Пити треба щоб суглоби не шкодити, пити не треба, щоб сереце не перевантажувати та нирки.
Справа в тому що у випадку коли пити невеликими порціями на ходу (по 100 мл) приблизно 90 з них легко сприймаються організмом. Здорові нирки за добу можуть перегнати через себе до 20 літрів води. Якщо хтось випє стільки і зможе крутити педалі медаль від мене особисто. А з навантаженням на серце інша історія.
Коли ми починаємо рух рівень води в крові становить 100% (я не маю на увазі що кров на 100% з води). В процесі руху рівень води знижується. Кров густіє. Для проштовхування густої крові серцю треба додаткових зусиль. Плюс підвищується ризик утворення тромбів (сгустків крові які потім не розчиняються). Треноване сереце як і здорові нирки справиться з додатковою кількістю рідини. Але ще раз наголошую: ПИТИ ТРЕБА МАЛИМИ ДОЗАМИ. Це набагато краще ніж випити потім після поїздки одразу півлітра води або пива. Це перевірено на власному досвіді.
Тепер щодо споживання їжі на ходу. Організм засвоїть все беззаперечно. При всій повазі мало хто їздить зі швидкістю більше 40 км/год. При цьому їдять за звичай не на підйомах і фінішних відрізках а на спокійних ділянках, на спусках. Частота педалювання знижується. І тоді все одно, що їсти морозиво, гуляючи по місту. Просто є ряд продуктів які не бажано їсти. Але це вже інша історія.