Тема: Заміна каретки.  (Прочитано 4139 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Kostantin

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 116
  • Карма: +5/-1
    • Перегляд профілю
« : 01.08.2011, 22:08:19 »
Лежав у мене в кладовці  велосипед майже списаний мною рік назад,але виникла потреба в другому велосипеді і руки дійшли до нього.Проблема була в каретці,на старенькомуArkusi чогось мегакрутого чекати не довелось і після 6-7 років  катання в ній зявився жахливий люфт.У звязку з відсутністю необхідних ключів завіз велосипед(минулого літа)  в велолюкс де попросив замінити каретку,але хлопчина який там працював сказав що ліву частину заклинило і зняти він її не зміг ,тому змінив підшипники і тепер все має бути класно,але вже через тиждень зявився дивний металевий звук і той самий люфт.Того разу велосипед був завезений в ремонт на базарі(синя будка навпроти спорт+)де злий дядько(здається Гріша)теж не зміг її повністю викрутити(доречі підшипник був розтертий) і сказав що її можна вирізати тільки болгаркою.
Цю зиму велосипед простояв,але знайомий попросив позичити велосипед і я вже власноручно вирішив спробувати щастя в заміні тої злощасної каретки.
Привіз з дача  солідні гаєчні  і газові ключі і з допомогою шприхаля Maxzzz   після кількох годин роботи каретка піддалась.
Можливо  в когось колись виникне така проблема того постараюсь  розписати процес зняття:
Ліва частина(фото 1,2)ніяк не піддавалась і всередині все було вкрито товстим слоєм ржавчини, ззовні виглядало наче  вона дуже перетягнута і аж впресована в раму(маю підозру що це робота майстра з велолюксу який викручував її не в ту сторону,оскільки навіть передачі він мені відрегулював так що я довго плювався)
1)
2)

В стакан де була каретка залили ВД-40 і по можливості очистили від ржавчини.Глянули в неті в яку сторону викручувати,але вона і не думала піддаватись.Після роздумів вирішили спробувати нагріти  всю ту конструкцію.
Виливщи десь два літри кипятку  всередину  моментально спробували викрутити і склалось враження що  каретка зрушилась на кілька міліметрів.Так почергово поливаючи  каретку кипятком і потім заливаючи ВДешку(під дією кипятку рама розширювалась і за нашим припущенням ВД глибше проникала).І на восьмому літрі води та клята каретка нарешті піддалась,але викручавалась  криво того боячись пошкодити різьбу довелось її кілька разів дотягувати назад і починати викручувати заново,поки нарешті вона не пішла рівно.Надиво різьба постарждала не сильно(було зірвано кілька витків на самому початку а далі як новенька) і нова каретка поставилась доволі легко.

Такий вигляд то все мало як тільки ми її зняли:


А ось набір тендітних інструмантів  який нам допоміг):


Великий гаєчний ключ виявився просто ідеальним для цієї роботи,бо газові  дуже злітали,тому якщо ще в когось виникнуть такі проблеми то можу позичити.Процес зайняв біля трьох годин і позбивав добряче руки)

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 01.08.2011, 22:52:47 »
 :o
я б напевно не витримав і точно взяв би "болгарку" і порізав каретку на маленькі, маленькі куски... :D
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline Kostantin

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 116
  • Карма: +5/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 01.08.2011, 23:03:44 »
та там на вигляд така тсаль що її аж якось різати страшно було починати)

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 02.08.2011, 02:18:52 »
в мене реально дежавю...  :D *dontknow* :lipsrsealed:

http://shpryha.te.ua/index.php/topic,1476.0.html
нічо не нагадує?

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 02.08.2011, 16:33:18 »
пісець.... :o
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline Marik1986

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 353
  • Карма: +11/-8
  • Стать: Чоловіча
  • Pride XC-300
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 02.08.2011, 17:03:44 »
Ото ви мущіни на мудохались коло тої зловіщої каретки  >:D Там певно крім того кипятка не одна літро поту вилялось ще з вас  *heat* і не один матюк в сторону її було сказано  *punisher*
« Останнє редагування: 02.08.2011, 17:21:08 від Marik1986 »