ТЕСТ 2-ох газових пальників.
Думаю ця тема буде цікава для тих хто полюбляє вело і пішохідні подорожі на 2 дні і більше. Зимою знайомий придбав собі досить наворочений газовий пальник
Power Primus Eta Pack Lite з виносним балоном, контуром підігріву газу і кастрюлею 1,2 л. з інтегрованим теплообмінником в дно, вітрозахистом і прикольною пластмасовою кришкою з отворами. Все це акуратно зложено в кастрюлю і захищено кришками (балон всередину вже не поміститься). Не порадувала тільки ціна - 1120 грн.
Сам я вже 6 років користуюсь пальником
Сampingaz twister 270, який вже пора поміняти на щось краще - важкий 300 гр., не має п*єзозапала, має досить широке сопло, як в газової плити, внаслідок чого на невеликих і середніх кастрюлях полум*я замість того щоб гріти дно, більше гріло повітря.
Полазивши по форумам, на
travel.org.ua знайшов дивні дешеві китайські пальники по 90 і 120 грн. Вирішив взяти по 90 грн., в нього полум*я більш зфокусоване і буде краще гріти дно, крім того він легкий 100 гр., дуже компактний, має жорсткий чохол, п*єзозапал, під різьбовий балон. Конструкція проста і зроблений він толково. Єдине ще не придумав як вітрозахист для різних кастрюль зробити.
Взяв в знайомого Power Primus Eta Pack Lite, свій пальник, чудокастрюлю з інтегрованим теплообмінником, і 2 своїх посудини.
Пальники:
1)
Power Primus Eta Pack Lite - 690 грн. (1120 грн. разом з кастрюлею 1,2 л.)
http://radialka.net/Gorelki-i-primusy/Gazovye-gorelki/Sistema-Eta-Pover-Primus-Eta-Pack-Lite-1-2-l-pot2)
Китаєць- 90 грн.
http://travel.org.ua/forums/viewtopic.php?t=83817&start=0 (2-ий пальник)
Посуда:
1)
EtaPower 1,2 л. з інтегрованим теплообмінником (діам. 165 мм)- 430 грн.; (ціна без пальника)
2)
Алюмінієва кастрюля 1,7 л. (діам. 165 мм) - 60 грн.;
3)
Стальна кружка (555) 1,1 л. (діам. 115 мм) - 10 грн.;
Умови були тепличні: в приміщенні +20, без вітру, нагрівав 1 л. води кімнатної температури до кипіння. Заміряв час до закипання і розхід газу. Ось що вийшло
Ну дійсно, Eta Power показало дуже гарний результат 2 хв. 40 с. спаливши 10 гр. газу, (мій старий Сampingaz в стальній кружці закип*ятив воду за 10 хв., спаливши при цьому 20 гр. газу). А от Китаєць показав себе теж досить непогано, програвши на "крутій " кастрюлі всього 30 с. і не програвши по газу, мабуть за рахунок меншої потужності. Більшу різницю показали не пальники, а кастрюлі - стальна кружка програє Eta Power в 2 рази по часу, ось що значить маленький діаметр дна.
Далі висновки робіть самі, що краще і чи варте воно тих грошей. Однозначно не відповіш, як на мене це залежить від складності і тривалості походу, від акуратності по відношенню до посуди, від необхідності готувати їжу на вогнищі (Eta Power на вогонище ставити не можна), від дефіциту вільного місця в невеликому рюкзаку, і ще багато чого.