Ось, наштовхнувся на цікаву інформацію про "психологічний ефект" використання шоломів
Детальніше
http://news.bbc.co.ukБюлетень з графіками в ПДВ форматі
Якщо коротко, то :На думку дослідників Батського Університету (Великобританія), роверисти, котрі вдягнуті у велошолом, значно більше ризикують бути збитими минаючими їх автівками (було "опитано" 2,5 тисячі машин).
За результатами їхніх досліджень водії транспортних засобів, минаючи велосипедистів, тримаються ближче до велосипедистів у шоломах, і , навпаки, збільшують дистанцію до “голомозих” їхніх побратимів.
Науковець Ян Вокер був двічі збитий автівками (автобусом і вантажівкою) під час цього експерименту і обидва цих рази він був одягнутий у шолом.
Для проведення експерименту використовувався велосипед, обладнаний комп’ютером і ультразвуковим датчиком відстані. Виявлено, що в середньому, коли ви одягнуті в шолом, водії зменшують між вами дистанцію на 8,5 см.
Для перевірки іншої своєї теорії (вплив довжини волосся велосипедиста на його стосунки з водіями
) дослідник їздив дорогами вдягнувши перуку з довгим волоссям. І цього разу водії залишали йому на 14 см більше простору для маневру, ніж коли б він їздив без перуки (з коротким волоссям)
Тим не менше, спеціалісти не применшують необхідності використання велосипедних шоломів, бо хоча їх наявність і збільшує ризик нещасного випадку, але у разі його настання все ж таки непогано захищають голову (і мозок зокрема) від травми