Тема: Соло "Чорногора" 28-31 липня 2010  (Прочитано 10999 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 04.08.2010, 18:16:47 »
Внєзапно випало мені декілька вільних днів. Без довгих роздумів вирішити поїхати в Карпати. Трішки почитавши звіти людей по інтернатах вирішив їхати в район Чорногори, та що там район – залізти в гори і прогулятися самим високим хребтом України. До цього і ніколи ще там не був – лише минулого року доїзжали до озера Марічейка і все. При планувані  мені в око кинувся один звіт з вело подорожі де все було описано в яскравих та самих мажорних кольорах на основі якого я спланував ту частину походу що стосується самої Чорногори. Як потім вияснилося – все не так сталося якби хотілося і з ровером туди зась. Но про те я взнаю лише пізніше. Ото ж все по порядку.

День 1.
Зранку приїхав Шепетівським потягом в Коломию. Песимістично дивився в небо і щось не дуже вірилося що ота купа сивих, мокрих та важких хмар кудись дінуться щоб відкрити голубе небо. Але калабані троха підсихали і не прийдеться їхати по болотах – ну і на тому добре. Після складання ровера помічаю що немає у мене свого улюбленого плеєра, який сто тисяч років служив мені вірою і правдою і надійно віддавав 14 годин своє праці на одному заряді акумулятора. Точно нема. Згадую. Так воно і є – забув у потязі. Ця подія додала ще песимізу до і так нерадісного настрою через погоду. Невдовзі прибув Рахівський порохотяг -  і за декілька годин я вже у Ворохті. З Ворохти не вагаючись розігнався через  Кривопільський перевал покотився до Ільців. Дорога гарний асфальт,  кругом ліси і пахне якось так гарно "по-Карпатськи" – сосново-ялинково-смереково. Насолода. В Ільцях звернув на дорогу вздовж Чорного Черемошу і попрощався з асфальтом на найближчі 3 дні. Через дощі Черемош піднявся сильно, а прикордонник на КПП скаже – що то ще не велика вода, от декілька днів тому коли шаленіли грози ото вода була. По дорозі знайшов гарне місце біля річки і трішки перекусив. Ближче до 16 години я вже був на КПП. Прикордонник записав мої паспортні дані і розпитав про подальший маршрут, здивувався що я був сам і запитав чи я не боюся от так сам їздити. Трохи ше поговорили і я покрутив в сторону Шибене – де мав початися підьом у гори. По дорозі взнаю від місцевих хлопчаків що цмудлили "Чернігівське Міцне" з літрових пляшок що озера Шибене не існує, там прорвало греблю чи що. Цікавилися скільки вартує мій ровер і чи не страшно от так самому подорожувати. Доїхав до Шибене до знаку "Рух заборонено" від якого починається крута дорого вверх до Марічейки та гори Піп Іван. Той знак там не дарма висить, після нього починаються справжні гори де  потрібно віддати багато фізичних сил та бути морально готовим до різних природніх вибрикеньок. Но то я все потім взнаю – натхненний попередньою поїздкою на Марічейку я гадки немав що цього разу все буде по інакшому і гори в перший раз лише показали себе з кращої сторони. А ось і почав моросити дрібненький дощик що поступово перетворювався на більший дощ, правда до сильного дощу не дойшло але все рівно було якось моторошно лізти вгору по вуха в болоті і тягнути ровера в карпатських напівсутінках. Ще й слизька болотяна дорога сильно гальмувала швидкість.  Я вже почав жалкувати що затіяв оці сольні гастролі Карпатським краєм, якийсь песимістичний настрій огорнув мене і не відпускав аж до…
Підьйом до полонини займав десь 2 години протягом яких дуже хотілося пити – запаси води закінчилися ще на початку підьому. Змучений спрагою добрався таки до полонини де звернув в сторону колиби. На ґанку стояли 2 чи троє людей, но я не звернув на них уваги і попер зразу до джерела. О, нарешті! Свіжа прохолода потекла по тілу і враз відновила сили, нема кращого задоволення як вгамувати свою спрагу свіжою водою. Заговориd з людьми що були біля колиби і виявляється що це туристи з Чернігова – переважно педагоги, які вже третій день сидять тут і чекають з моря погоди щоб піти на хребет. Але погода їм такої радості чогось не хотіла давати, то вони лише обійшлися сходженням на Піп Іван і назад. Зранку вони вже мали їхати додому. Поговоривши з власником, якого звати Мирослав і який надає притулок туристам, вирішив на ніч залишитися в колибі,  посушити речі та добряче виспатися а зранку вернутися назад і поїхати додому. Мирослав впрошував залишитися ще на день, мотивуючи тим що погода має покращитися і можна буде продовжити мандрівку. Але при такій погоді як зараз і після такого підйому вже нічого не хотілося – лише поїсти чогось гарячого і повалитися спати під теплу ковдру. І якщо з першим мені повезло (чернігівчани нагодували мене гарячим борщем з сметаною та розвеселили веселою компанією – за що їм спасибі)  то з на друге мені прийшлося лише місце в колибі де я розстелив спальника а захрапів блаженним сном. Правда вночі декілька раз прокидався – мій літній спальник не витримував холоду Карпат і прийшлося натягувати на себе троха теплішого одягу.

Кривопільський перевалТут закінчується дорога і починається підьйом.
Мінливість погодиЧеремош з'їв половину дороги

День 2.
Зранку прокинувся біля 10 години всі туристи вже поїхали додому, ще одна група  пакувала речі додому. Я міркував що робити далі - погода трішки покращилася і дощу вже не було – на небі тут і там утворювалися невеликі а з часом і великі дзюри через які проглядалося оптимістичне синє небо. Ну раз так і раз я вже доліз до полонини то ж не вертатися додому з пустими рукамм і вирішую хоча б піднятися на Піп Іван.
Спакувавши рюкзак самим необхідним хапаю ровера в руки і за хвилю вже човгаю на Піп Іван. Дорога яка проходить повз відоме вже мені озеро Марічейка на 95% проїзжається на велосипеді, але лише до озера, далі мені його прийдеться штовхати, нести, тягнути. На Марічейці помічаю ще 2 групи, швидко роблю знимки озера і гайда далі. Далі дорожне покриття плавно переходить в кам'янисту поверхню по які не то що їхати – йти важко. Піднявшись трішки вище коли вже закінчується ліс і кругом одні лиш густі кущі жерепа милуюся гірськими краєвидами і трохи навіть щось знимкую. Пійдьом місцями крутий а місцями біль-менш нормальний, но ровер тягнути то не благодатна справа – якби знав що до самого ПіпІвана мені не прийдеться його використовуватися за призначенням то б залишив десь поряд дороги - густих кущів тут багато. По дорозі найшов ділянку густо всіяну чорницями, де на добрих 20 хвилин мусів засісти допоки  не добряче їх не насмакувався. Далі по підьому почали рідшати зарослі а потім і взагалі лише зустрічалися маленькими кавалками. Коли вийшов вже на хребет що прямував на ПіпІван погода різко змінилася - з лівої сторони дув сильний вітер що гнав густі сірі хмари через хребет і густий туман прийняв мене в свої тягучі тенета. Видимість була десь метрів 40-50 - почував себе як Їжачок в тумані, але добре що є дорога що не дасть збитися з курсу і заблукати в цій напівтемряві.  Згодом мене здоганяє група з Марічейки (з ровером тут сильно не розженешся), трохи розговорилися і разом вже попрямували вгору. За якихось 5-10 хвилин прямо з туману виринає кам'яна загорожа, ще метрів зо 20 і починають вимальовуватися обриси старої обсерваторії, що встигла попрацювати лише декілька років, а потім війна змінила призначений хід історії цієї споруди. Через густий туман довкола обсерваторії нічого не видно взагалі. Дуже жаль, адже звідси доступні для споглядання чудові краєвиди і видно багато вершин всього Чорногорського хребта. Тай таке. Знимкую то що годен і що туман не зміг від мене приховати. Прощаюся з групою троха рекламую нашу Шприху (жаль що забув взяти наші візитівки, та шо там рекламувати кажу: "Погугліть слово шприха") і швидко спускаюся вниз до колиби. Якщо пійдьом зайняв 3 години (з велосипедом в руках) то спускаюся за менше ніж півтори години. 
В колибі вже всі туристи порозбігалися, залишився я один. Я зварив собі макарони і вталував їх з консервою. А то шо не влізлося – ше собаку нагодував. Біля 21 пішов спати. Лежу собі, перед мною вікно хоч і клейонкою закрите все одно видно голубе небо – значить завтра буде гарна погода… так і засинаю думаю про завтрашню погоду і слухаю як в печі тріщить вогонь і як десь там на полонині  корови дзеленчать своїми дзвониками. Біля опівночі повертається Мирослав  і ми десь зо 2 години ще говоримо про програмування, рекламу від гугля, ПДР, Євро 2012…
ХмарноСонячна дорога на Марічейку
В лісіМарічейка
МарічейкаСтрімка дорога
Погода радуєГори
Піп Іван близькоНетрі обсерваторії


День 3.
Зранку троха змерз у спальнику, але вставати все рівно не хочеться. Протираю очі і вичовгаю з колиби на двір. А там чудова погода – жодної хмарки немає на небі і повітря дуже чисте. Одразу вирішую продовжити мандрівку – пакую чумайдани свіжо купленою провізією (сир, сметана) і знову шурую на Піп Іван. Цього разу швидше вдалося вийти на гору. Краєвиди звідти чудові – видно декілька вершин Чорногірського хребта. Відчуваєш себе під самим небом над усім світом. Круто – ото дочекався нарешті чогось файного – а то в гори поїхав а їх би і не бачив. Тішуся що не поїхав додому тоді коли була погана погода. На Піп Івані здибаю ше якихось поляків, трохи з ними поговорив і роблю знимки. Поки я знимкував ще підійшло 2-3 групи. Одна група була явно алкотуристи, бо тіки вилізли на гору і зразу підійшли "Сігарєти не буде"? Потім голосно реготали  і було чути "Вотку пити будемо? Чи ше лишемо?".  А я вже тим часом спускався до Дземброні. Саме цікаво ну і приємно було – що коли пересікався з іншими туристичними групами то завжди віталися один до одного, розпитували звідкіля і по якому маршруту ідемо. Ще перекидалися кількома словами і кожен далі по своєму маршруту. Я з ровером йшов дуже повільно – бо інколи стежка була вузька а кругом зарослі жерепа по пояс, або підйоми чи спуски з каменюк, то ж ровер реально приходилося перетягувати. Тому всі групи мене перегнали і я майже всю дорого йшов сам. Погода цілий день була чудова, правда потім набігли хмари но все рівно було тепло і безвітряно … і тихо. Таке враження що хтось поставив весь світ на паузу і ти просто дивишся на гігантську статичну картину, і так протягом всього дня і жодної людини  кругом. Цілий день в цілковитій тишині – мабуть холериків такий розклад би виїв мозок, але мені сподобалося. Отак собі троха човгаєш, троха споглядаєш краєвиди, інколи відпочиваєш - одним словом красота… Отак дойшов я розвилки на Гутин Томнатик – троха перекусив сиру зі сметаною і пішов далі. Під вечір дойшов до озера Несамовитого. Надибав в телефоні Master of Puppets – файно є!. До озера спускався під шалені ритми улюбленого гурту… хехе. Біля озера ні душі, і я вже думав що так і буд один ночувати, але за годину ще прийшло двоє хлопців і дівчина і також розклали палатку. Дуже цікава компанія в них була – дівчина жалілася їм що не може найти нормального хлопця а вони її розповідали як відрізнити чи у вас стосунки справжні чи просто з корисливих цілей, я собі лежав в палатці і сміявся з них. Це був фізично найважчий день мандрівки тому через втому дуже швидко заснув, правда вночі прокидався бо було прохолодно спати а зранку встав зовсім невиспаний.

Ранковий краєвид з колибиКолиба
А мені шо до того...Знову Марічейка
БичочокБілий слон - так називається ця обсерваторія
гора Смотрич, лівіше Вухатий КаміньСпуск з гори
Звідси я прийшовТаке
Піп Іван залишився позадуКраєвид
Скелясті стежкиозеро Бребенескул
КраєвидПо центрі Бребенескул - там далеко видніється Говерла (вигляд від обсерваторії)

День 4.
 Після побудки довго не гаявся - зібрав палатку і націлив свій маршрут до цивілізації - вказівник біля озера обіцяв мені що за 3 години я пройду 7 кілометрів і попаду до Заросляка. Почався мій маршрут із жахливого болота – тай і надалі на протязі всієї дороги мені доводилося форсувати затяжні болотяні стежки. За кілометр почався майже вертикальний зигзагоподібний спуск – троха намучився я спускати свій ровер до низу але все ж таки обійшлося все добре. Внизу спуску замість зарослів жерепа вже почався ліс. Я нашов галявину де, судячи по залишкам згарищ, консервних банок і затоптаної поверхні, ночують  туристи, приготував собі сніданок із солодокої каші і все це зі смаком вталував. Помалу знизу почали появляться поодинокі групи туристів, які йшли до озера, переважно це були просто бажаючі піднятися до озера і вернутися назад – це було видно по тому як вони одягнені – без рюкзаків в шортах, майках, шльопанцях чи сандалях – ну так як на пляж зібралися. І всі мене питають чи ще далеко до озера, а я їм а скільки ще до Заросляка? Добрався до метеостанції від якої почалася вже нормальна дорога – яку можна проїхати на ровері, чим я і користаюся. В Заросляку купа людей всі лізуть вгору -  в білих маєчках, кросівочках з білими носочками – перескакують з камінчика на камінчик. Злорадно тішуся – що вище їм все рівно прийдется йти по болоті… але більше всього тішить що нарешті файна дорога почалася. Незгледівся як вже опинився у Ворохті, трохи поїв і чекаю на дизель до Коломиї. На вокзалі – один дядько розповідав як він взимку збирає в Чорногорі якісь корінчики і  як часто він притягував з гір людей з температурою чи тих які вже марили а також про тих що йдуть в гори зимою і їх лише не весні знаходять. Приїзжає дизель і я прощаюся з Ворохтою. В Коломиї тут же пересідаю на Шепетівський і зранку вже в Тернополі…

озеро НесамовитеКрутий спуск вже позаду
Ух - захоплює духКарпатське небо

Ось така видалася мандрівка. Троха було сумно без галасливої Шприхальської компанії – не було з ким поспілкуватися, посваритися, пожартувати, поогризатися, звірити маршрут, порадитися… Але все ж таки це була дуже пізнавальна та захоплююча поїздка яку я давно хотів реалізувати – і ось вона відбулася. Дякую всім хто підтримав мене і всім хорошим людям що  траплялися на моєму шляху.

Маршрут подорожі



Дописано : 04.08.2010, 18:24:03
Всі фото з подорожі:
http://picasaweb.google.ru/105196512399329394021/2010_Chornogora#
« Останнє редагування: 04.08.2010, 18:25:16 від Dreamland »

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 04.08.2010, 18:34:39 »
Сцуко, доїдаю лікті

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #2 : 04.08.2010, 19:31:29 »
Гарно. Правда трохи смішно, коли ровер стає зайвим.

P.S. Віталько - сцуко без ліктів.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Andy

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1067
  • Карма: +69/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Magellan Polaris
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 04.08.2010, 21:39:46 »
Вааав! Немає слів! Одні емоції!.

Просто супер.
Хто в пробці постояв, з велосипеда не сміється.

Offline Сім самураїв

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1097
  • Карма: +76/-2
  • міністр пропаганди
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 04.08.2010, 23:41:33 »
Розповідь про те, як всі Карпати ржали з Олька з ровером)
кльове соло! за ті 4 дні ти мабуть передумав всі фільозофії світу)

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #5 : 05.08.2010, 08:49:27 »
Дуже якісний репорт !

А вислів про "світ на паузі" має всі шанси стати шприхівським мемом ).

Offline helga lemberg

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 147
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Жіноча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 05.08.2010, 09:09:41 »
З поверненням додому. Гарна поїздка. :)

Offline Сім самураїв

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1097
  • Карма: +76/-2
  • міністр пропаганди
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 05.08.2010, 12:35:21 »
Дуже якісний репорт !

А вислів про "світ на паузі" має всі шанси стати шприхівським мемом ).
ну, то ж не що інше, як наш шприхальський дзен! тільки в профіль. знач все вдалось!)

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 05.08.2010, 13:24:48 »
Відняло мову.  Краса. Молодець.

Offline Yanek

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 588
  • Карма: +112/-0
    • Перегляд профілю
    • Серце Азії
« Reply #9 : 05.08.2010, 14:08:56 »
певне перший звіт, який я прочитав "від" і "до"..
з того опису виглядає, що не всьо так страшно...
а початок розповіді був такий якийсь песимістичний, що я вже настроювався читати про якісь, не дай Аллах, покривлені колеса, і побитий писок в результаті поїздки.

Offline andriy

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 253
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 05.08.2010, 20:13:27 »
Звіт класний. А те що соло - це вищий пілотаж веломандрівки.
А що хіба там ровером по Чорногірському хребті не дуже годен їхати? З Піп-Івана на Дземброню ніби можна їхати...
Ми свого часу бачили там людей на роверах.

Хоча нічого казати не буде, бо до серйозних велотуристів себе віднести не можу, та й звичайні туристи тут на форумі є профі...
А на скільки літрів наплічник? Що з собою брав?
Але мандрівка супер!
Вчуся їздити на ровері.

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 05.08.2010, 22:31:01 »
Багажника і штани до них не брав - бо знав що прийдеться ровер тягати зі собою - тому з речей брав лише все необхідне щоб все помістилося в 35 літровий наплічник. З речей - запасний + теплий одяг, куртка-вітрівка, казанок маленький, кружка, ложка, харчі на 1-2 дня, всякий дрібязок (сокирка, ремнабір, шнурок, дощовик, ніж, чохол для вело(використовував також як тент для палатки), ліхтарика аж 2 штуки (вело і ручний), блимак червоний, мапа Чорногори 1:50000 і генштабівська 1:100000), каремат і палатка однотентова ззовні наплічника, спальник літній - під сідлом велосипеда. Єдине що потрібно було ще взяти так це запасне взуття - хоча б якісь сандалі, бо після боліт приємно перевзутися в сухе.

Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 05.08.2010, 23:28:07 »
Дрім молодець що дочекався погоди і тобі відкрилась краса Чорногори. Бо навіть один дощовий день може перепаскудити всі плани і волю. Шкода звісно що не добрався до перемички між Петросом і Говерлою і не попав на стару Австрійську дорогу, там і спуск ровером однозначно цікавіший ніж від Несамовитого і велика імовірність зустріти когось на ровері або дриндику, ну нічо будеш мати про що мріяти на майбутнє.
Питання як на хребті викрутився з водою?
На майбутнє порадив би краще для велосипеда Свидовецький хребет: там є і пішоходна стежка по якій в декого і на ровері виходить проїхати бо травяний покрив нижчій як на Чорногорі, або паралельно по наїждженій джипами дорозі, яка огинає критичні схили.
Маршрут:
1)  Кваси - г. Близниця - весь хребет - г. Темпа - Усть Чорна.
2)  Рахів - г. Терентин - хр. Урду Флавантуч - г. Близниця - і т.д.
А на рахунок запасного взуття в Карпати це аксіома.
Ти бачив "Білого слона" в дощ, в сонце, на тобі ще одну фотку:


[вкладення вилучене Адміністратором]

Offline avalanche

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 445
  • Карма: +7/-3
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 05.08.2010, 23:48:14 »
 :o гарно як...
Нас невозможно сбить с пути, нам пофигу куда идти:)

Offline 2day

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 124
  • Карма: +102/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • 2day
« Reply #14 : 06.08.2010, 00:12:05 »
Але ж то краса!
Сам захотів десь в ті краї поїхати.
Певно треба на наступний рік вже планувати, як все буде добре.
Люблю такі поїздки.