Тема: Як вибрати велотуфлі  (Прочитано 6956 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 24.06.2010, 13:50:37 »
Як вибрати велотуфлі
Забудь про спортивні тапочки і кросівки! Кожен велосипедист, який хоч одного разу поставив контактні педалі на свого коня, більше ніколи не захоче повернути минуле, завдяки педалям і велотуфлям.
У 1997 р. контактні педалі і велотуфлі зробили ще один крок у майбутнє. Безліч хитромудрих деталей усунули останні турботи і прикрощі, які були знайомі "далекобійникам", через недосконалість взуття. Тепер навіть для будь-якого страждальця від клишоногості проклеєні підошви, широкий носок для свободи пальців, можливість швидкої підгонки "по нозі" роблять контактні педалі цілком комфортними.

Ноги велотуристів-аматорів і професіоналів мають одну спільну рису - вони не хочуть витрачати сили марно і потребують велотуфлів, які сприяють перетворенню будь-якого руху їх мускулатури в поступальний. Тому  в обох випадках в першу чергу користується попитом абсолютно жорстка підошва, яка під тиском навіть дуже добре тренованих ніг не прогинається навіть на міліметр.

Підошва розташовується виключно рівно, так що всі беруть участь в процесі педалювання м'язи оптимально передають зусилля на педалі, будь то тиск зверху чи посилання стопи вперед. Тільки так вдається отримати абсолютно кругове ефективне педалювання. На користь жорсткої підошви поряд із доцільним перенесенням сил говорять також і анатомічні фактори: м'які підошви при педалюванні змушують без необхідності прогинатися м'язи середньої частині стопи, тому литковому м'язу приходиться утримувати стопу в горизонтальному положенні. Саме тому у велосипедистів з м'якими велотуфлями дуже швидко виникають судоми литок. Велотуфлі з жорсткими підошвами повинні стати предметом першої необхідності для всіх тих, хто облюбував собі контактні педалі, оскільки останні чинять тиск на надзвичайно малу поверхню підошви. Тільки жорсткі підошви перешкоджають сильному і хворобливоме впливу на п'ятачок біля основи великого пальця. Жорстка підошва стає важливою складовою велосипедного катання без відчуття втоми і собі на втіху.

Однак вимоги до велотуфлів йдуть значно далі. Абсолютно байдуже, до якої категорії велосипедистів ви належите: кожен хоче, щоб його веловзуття, подібно другий шкірі, сиділо б абсолютно щільно на нозі. Найкраще з цим справляється комбінація із шнурування та м'яких кліпсів типу "липучки". Тим, кому хочеться швидкого і зручного перевзування, варто звернути увагу на моделі з м'якими кліпсами або ж просто вийняти шнурки з черевиків з подвійною системою застібання.

Покупець велотуфель вартістю понад 100$ повинен бути впевнений, що буде ними користуватися щонайменше протягом пари сезонів. До речі, чим жорсткіша підошва і пластикова основа, тим довше служать туфлі. Особливо зносостійка підошва Scott і Shimano. Майте на увазі - наскрізні отвори в підошві дозволяють волозі безперешкодно проникати всередину: викривлення і скручування підошви в цьому випадку невідворотне. Тому, якщо ви заздалегідь зважилися на придбання контактних педалей, то купуйте велотуфлі, у яких пластини з різьбовими отворами під шипи вже інтегровані в товщу підошви.

Крім велотуфлей фірми Scott і Shimano особливо слід відзначити італійських і французьких виробників взуття Sidi, Gaerne, Time, Carnac, Vittoria, які сумлінно і зі знанням справи забезпечують гідроізоляцію і міцність.

Висновок.

Взуття з міцною, жорсткою підошвою бажане для кожного велосипедиста. Але тим, хто часто бігає по пересіченій місцевості або використовує спортивне взуття на прогулянках по місту, варто звернути увагу на комфортні велоботи з м'ягшою підошвою, що буде означати розумний компроміс.

Джерело: velominsk.org