Ремонтний набір
Поломка велосипеда в дорозі - найнеприємніше, що може трапитися з велосипедистом. Деякі несправності не заважають продовжувати рух і їх можна усунути на привалі, а от інші ушкодження вимагатимуть негайного реагування. Для цього Вам знадобиться певний набір інструментів, який зібрати слід заздалегідь.
В обов'язковому порядку йдуть:
Насос, клей, гумові заплатки, наждак, лопатки, запасні камери.
Мультиключ Набір гайкових ключів(при потребі), набір шестигранок, пасатижі(плоскогубці)
Машинне масло, ганчірка, масло до цепки, маленька баночку ВД-40.
Комплект запасних спиць , ніпелі.
Запасні гайки, болтики, шайбочки, хомутики, ізострічка.
Троси гальм і перемикачів.
вижимка для ланцюга, запасний ланцюг.
Цей список є необхідним мінімумом для кількаденної покотеньки в групі, Ви завжди зможете його доповнити, враховуючи індивідуальні особливості їзди, велосипеда і маршруту.
Найбільш часті види пошкодження: поломка спиці та прокол камери. Ці поломки не відносяться до розряду серйозних і усуваються досить легко. Для лагодження однієї-двох зламаних спиць не обов'язково робити зупинку, а от при поломці більшої кількості, пошкодження усунути потрібно негайно, інакше на привал Ви ризикуєте приїхати на "вісімці". Проколи камери лікуються латочками і клеєм, а ось більш серйозні пошкодження, наприклад, відрив ніпеля, лікуються лише заміною камери.
Головний спосіб мінімізувати ремонт під час дороги - технічний огляд велосипеда до походу. Всі деталі, які викликають найменшу підозру, слід замінити, так як везти з собою цілу ремонтну веломастерню Ви не зможете.
Тому такі ушкодження, як поломка каретки або задньої втулки, Вам може і не вдатися вирішити на місці. У такому разі логічніше за все перервати маршрут і зійти з дистанції, якщо, звичайно, є така можливість.
Дбайливо і грамотно використовуйте велотехніку: не піддавайте зайвим навантаженням і ударам, вчасно міняйте передачі, і кожен вечір на привалі оглядайте велосипед. Основна Ваша задача - своєчасне виявлення несправностей і їх швидке усунення. Пам'ятайте, що залишені без уваги дрібні несправності: тріщини на ободі, рамі, покришці, нерегулярна робота гальм, перетерті троси - можуть перерости в серйозні поломки і привести до аварії, часом, з дуже неприємним результатом.
по мотивам traveller.com.ua/info/velo/remnabor.htm