Тема: покотеньки - організатору велопоходу..  (Прочитано 6174 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 22.06.2010, 12:47:33 »
Велопохід - справа відповідальна і щоб ця визначна подія не перетворилася на неорганізований безлад, потрібна людина, яка зможе всіх організувати. Можливо, Ви самі коли-небудь захочете стати керівником походу, тому незайвим буде розібратися в правилах і з'ясувати, що ж Вам треба буде робити.

У першу чергу потрібно усвідомити, що новачок, а тим більше - неповнолітній, групу вести не може. Якщо Ваш велосипедний стаж невисокий, і якщо командувати людьми Ви не вмієте - шанс стати керівником групи дорівнює нулю. З Вами ніхто просто не поїде. Керівник походу повинен мати авторитет серед велосипедистів. Найчастіше це професійні спортсмени та любителі з багаторічним стажем.

Будь-який велопохід починається зі зборів. Керівник завжди приходить першим, хвилин за 15-20. Ще до початку подорожі необхідно з усіма познайомитися і дізнатися, чи є у кого-небудь досвід подібних поїздок - на досвідчених велосипедистів можна перекласти частину обов'язків, наприклад, поставити замикаючим в колону. Новачків, та й велосипедистів, які просто не звикли їздити у зв'язці, треба проінструктувати, а якщо складність велопоходу вище середнього, то спортсменам, на Ваш погляд, слабким, потрібно порекомендувати утриматися від поїздки.

Основні сигнали, що використовуються в поході:

підняття руки вгору - стоп!
витягування убік - поворот (в сторону руки)
піднята вгору ліва рука - увага, небезпека
витягнута рука вниз у бік - небезпека на дорозі, перешкода на дорозі
витягнути руку верх і помахати нею - уповільнення ходу
Велосипедисти - повноправні учасники дорожнього руху, тому пам'ятайте про ПДР. Перед початком руху слід зібрати список ПІБ учасників туру, номери телефонів (у тому числі й родичів), підписи, розповісти про маршрут, час поїздки, техніку безпеки.

На привалах і відпочинку стежте за розведенням багать, щоб не допустити пожежі. Ви також повинні стежити за процесом збору сміття - не забруднюйте навколишнє середовище.

Знайте Ваш маршрут досконально! Якщо пропонують очолити групу в абсолютно незнайомому місці - відмовтеся, адже у випадку надзвичайної події, саме Вам доведеться виводити групу з небезпечної зони.

Керівник походу повинен знати основи надання першої медичної допомоги. У випадку серйозної травми необхідно викликати швидку допомогу і повідомити родичам по вказаному телефону про подію.

Пам'ятайте, що саме Ви відповідаєте за всю групу, тому вільні не допустити до походу або зняти по ходу дистанції (наприклад, за порушення правил дорожнього руху або ігнорування правил) будь-якого велосипедиста.

Керівництво велопоходами - заняття почесне, але, часто, зовсім невдячне. Тому перш ніж ставати керівником добре подумайте: чи готові Ви взяти відповідальність не тільки за себе, але і за інших людей? Якщо так, то можливо, це стане не тільки Вашим хобі, а й роботою!

http://traveller.com.ua/travels/velopohod.htm