Тема: покотеньки - шо беремо з собою?  (Прочитано 6426 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 22.06.2010, 14:37:49 »
Збираємось в похід

Велопохід - справа відповідальна і дуже важливо правильно до нього підготуватися. Зібравши хорошу компанію і приготувавши велосипед, перед Вами постає питання - що ж взяти з собою в похід? Відповідь залежить від пори року, тривалості маршруту, кліматичних особливостей місцевості. Єдиного, універсального списку немає. Існує, звичайно, певний набір, який беруть у будь-яку подорож, проте, крім нього Вам належить взяти ще чимало речей і визначати їх доведеться Вам самим.


Спальник
Без спального мішка не можна ніяк. Зараз у спортивних магазинах величезний вибір спальних мішків на будь-який смак, колір і природні умови. Звичайний, легкий мішок підійде для літнього походу, більш утеплені моделі для осені або зими. У будь-якому випадку, проконсультуйтеся у продавця - він допоможе Вам вибрати правильний спальник. Не беріть теплий мішок, якщо подорожуєте влітку, це тільки зайва вага в дорозі.

Під спальний мішок прийнято класти килимки з спінених полімерів. Дуже зручна річ - на ньому можна не тільки спати, але і сидіти, якщо сиро і холодно. Тут теж важливо підібрати килимок під певний діапазон температур - чим менше теплозахист, тим менше вага. Багато професіоналів радять купувати килимок, що складається не в рулон, а в гармошку - так він займає менше місця. У літню пору для захисту від мошки і комарів можна возити легкий намет.


Одяг та взуття
Одяг, мабуть, найбільше залежить від погоди. Загалом, весь одяг можна розділити на 2 групи: одяг для їзди і для відпочинку. Тут підходи до вибору суто індивідуальні. Якщо засоби дозволяють - можна придбати речі з високотехнологічних і легких матеріалів.

Верхній шар одягу (куртки і вітрівки) повинен добре дихати, але не пропускати вологу і вітер.

Основне завдання середнього шару - виводити вологу, зберігаючи тепло. Прекрасно підходять різні фліссові тканини.

Білизна повинна залишатися максимально сухою, але для тривалих походів не рекомендується купувати спеціалізовані велотруси, підійдуть звичайні «семейніки».

Ось приблизний список, який можна взяти:
Шкарпетки і труси, але не більше 3-4 штук. Натільну білизну потрібно прати, як тільки надається можливість, і сушити на привалах і вночі. Щоб не надягати вранці холодні речі, досвідчені туристи радять покласти їх із собою в спальник. Шкарпетки (х/б) - влітку білі, взимку - чорні.
Вітрівка або куртка з різними ступенями захисту від води і вітру, в залежності від сезону.
У якості взуття використовуються кросівки або велотуфлі. Взяти треба 2 пари - одні на ногах, інші на заміну. Гумові чоботи влітку брати не варто, а ось восени вони можуть стати в нагоді.
Бейсболка для захисту від сонця(бандана, хустка).
Спеціальна сітка або косинка, для захисту від комах і комарів.
Кілька футболок (хоча б одна тепла) і светр (влітку брати не варто).
Спортивні штани (трико) - 2 штуки або шорти.
Велоперчатки, велоочки і велошолом.


Особисті речі і КЛМН
КЛМН (кружка, ложка, миска, ніж) - обов'язковий атрибут спорядження. Без нього Вам доведеться дійсно важко. Візьміть мило, зубну пасту і щітку - важать вони небагато, щоб було похоже на деяких екстремалів, можна залишити їх вдома і обходитися природними аналогами. Деякі дівчата примудряються взяти навіть косметику. Новачки часто беруть такі необхідні на їх думку речі як радіо, книги і т.п. Як показує практика, на їх використання немає ні часу, ні бажання. Можна порадити взяти тільки фотоапарат, щоб відобразити пам'ятні моменти і пейзажі на привалах.


Медична аптечка
Медаптечка - суспільний елемент спорядження, а взагалі не зайвим буде мати в команді людину, яка хоча б трохи розбирається в медицині і зможе у разі чого надати першу допомогу. Підходить і стандартна автомобільна аптечка.

У медаптечку входять:
Засоби екстреної допомоги при ударах і саднах (йод, перекис водню, бинти, пластир, вата)
Засіб від шлунково-кишкових розладів (обов'язково візьміть марганцівку або інший засіб для обезаражування води, і ніякі інші ліки від живота Вам можуть і не знадобитися)
Засоби від болю та застуди.
Увага! Про всі індивідуальні ліки Ви повинні подбати самі!


Час привалу
Для приготування їжі на привалах Вам буде потрібен котел. Котла на 2 літри спокійно вистачить на групу в 4-5 чоловік Корисно взяти засіб для миття посуду (маленьку пляшечку) і губку - всяко простіше, ніж чистити піском.

Пригодиться топірець, черпак та, звичайно, мисливські сірники. Сірників береться багато і кладуться вони всі в різні місця - так менша ймовірність того, що вони всі одночасно намокнуть. Якщо вдасться, візьміть таблетки сухого спирту - так розпалити дрова буде легше.

У похід, який планується у холодну й сирі пору року - доведеться взяти примус або газову плитку.

Котел підвішувати над багаттям зовсім не обов'язково. Деякі туристи паралельно кладуть у багаття дві великих колоди і просто ставлять котел на них.


Ремонтний набір
Це стоїть окремим пунктом у спорядженні велосипедиста, тому і винесено в окрему статтю.



Орієнтування на місцевості
Для цього Вам знадобиться компас і карти. Особливо просунуті туристи можуть взяти систему GPS-навігації. Однак, нічого кращого досвідченого провідника, який зможе орієнтуватися навіть за неточними картами, поки ще не придумали. Безумовно, на екстрені випадки в групі має бути хоча б один стільниковий або супутниковий телефон.


Ось мінімальний список речей, які Вам точно знадобляться. Однак не варто сприймати його як догму, Ви вільні міняти цей список, Вам як завгодно. Але, обираючи спорядження, завжди керуйтеся наступними мотивами: пам'ятаєте, що саме Вам це все доведеться возити/носити. А якщо врахувати частину громадського спорядження, яке ляже на Ваші плечі, багаж може бути абсолютно непідйомним. Не варто брати речі, аналоги яких вже є або їх можна зробити за наявних інструментів. Також немає сенсу брати багатолітрові пляшки з водою, якщо Ваш маршрут пролягає по березі річки. Навіть легкі, але об'ємні речі залиште вдома - вони займають занадто багато місця.

Не забудьте документи і гроші. Паспорт краще зберігати не далеко в сумці, а де-небудь зверху. Уявіть, скільки речей Вам доведеться перекопати, якщо посеред маршруту у Вас вирішать перевірити документи!

Все, що може намокнути варто возити у господарських/сміттєвих пакетах.

Будь ласка, не залишайте після себе гори сміття, як це роблять багато туристів! Якщо є можливість, збирайте відходи в пластикові мішки і викидайте на смітниках. У крайньому випадку сміття спалюйте, але ніколи не залишайте після себе пластикові і, що небезпечніше, поліетиленові пакети.

Постарайтеся так зібрати спорядження, щоб мінімізувати кількість сміття що залишається. Консервні банки утилізувати найпростіше - киньте їх у багаття (це зруйнує верхній шар), а потім закопайте (іржа «з'їсть» банку за пару років).

Всі речі, які Ви берете в похід, повинні бути перевірені на міцність і якість. Від цього залежить не тільки Ваша безпека, але й безпека Ваших супутників.

http://traveller.com.ua/travels/velopohod.htm