Тема: що одіти в 1-2 денний похід/покотеньку?  (Прочитано 7140 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline teodor4ik

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« : 21.06.2010, 23:31:55 »
Оптимальний одяг для велопоходу - це той, в якому найбільш комфортно їздити в заданому темпі при заданій температурі повітря.

У одноденному велопоході можна використовувати практично будь-який спортивний одяг, хоча найбільш зручний і практичний в подібних ситуаціях спеціалізований одяг для велоспорту, який продається у спортивних магазинах. До того ж дуже бажано, щоб одяг був яскравих кольорів (особливо куртка і футболка), щоб велосипедист був добре помітний здалеку і не зливався з навколишнім середовищем, інакше його буде важко помітити на дорозі (особливо у сутінках або в умовах поганої видимості).

Що ж стосується спеціалізованої велоодежі, то в першу чергу до неї відносяться так звані «велотруси» - спеціальні велосипедні шорти до колін, екіпіровані спеціальною шкіряною чи матерчатою прокладкою, яка захищає велосипедиста від натирань об сідло.

Такі шорти можна носити як основнй одяг, а можна одягати під звичайні спортивні штани, як «нижній шар». Крім того, існують і «довгі» варіанти «велотрусів» - велобрюки, виконані з теплішого матеріалу.

Також популярністю серед велотуристів користуються спеціальні велофутболки, яскраві, зручні і добре вентильовані.

Вирушаючи на цілий день за місто, треба розуміти, що температура протягом дня може сильно змінюватися, тому рекомендується взяти з собою утеплювальний одяг, який стане в нагоді вам на привалах або ж при поверненні увечері додому, коли температура повітря може істотно знизитися. Наприклад, катаючись цілий день у велошортах і велофутболці, при можливому похолоданні можна зверху одягти спортивні штани і куртку.

До того ж, вирушаючи в велопохід, необхідно враховувати можливі дощі, а тому бажано захопити з собою дощезахисну куртку або накидку.

Ще одна необхідна в велопоході деталь - рукавички, які можна купити в спортивному магазині. Без них долоні дуже швидко натираються, до того ж рукавички допомагають зберегти долоні при падіннях.

Також непогано мати з собою запасні шкарпетки.

Вирушаючи в похід, бажано захопити з собою темні окуляри, які будуть захищати ваші очі від яскравого сонця, пилу і комах, а також головний убір - шапку, косинку-бандану, хоча б просту хустку, і спеціальний велосипедний шолом, який захистить вас також і при можливих падіннях. У холодну пору добре б одягнути т.зв. Балаклаву - шапку, що закриває все обличчя, з прорізом для очей.

Дуже важливо правильно вибрати взуття - воно повинне бути зручним в усіх відношеннях, щоб ступня почувала себе комфортно, була добре зафіксована і не злітала з педалей. Існує цілий ряд моделей велокросовок і велотуфель різних цінових категорій, які можна купити в спеціалізованих магазинах, але початківці можуть цілком обійтися і звичайними зручними кросівками з рельєфною підошвою, купленими на найближчому до вас речовому ринку. Проте бажано (виходячи з власного досвіду), щоб підошва в них була максимально жорсткою. Це треба для того, щоб ви не відчували незручностей від тривалого натискання на педаль, що відрізняється далеко не плоским рельєфом.