Тема: догляд за ланцюгом...  (Прочитано 48624 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline andriy

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 253
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #75 : 05.10.2009, 13:17:34 »
ну шимани ж є HG i IG вони якраз мають різну товщину, причом теоретично вони сумісні між собою в 1 сторону, а практично нічо доброго...

кста. маю пару нових ланок НG-93(ХТ) можу дати поекспериментуєш..

Я вже склепав. Мав ланки від 2х ланцюгів, так що все ок з матеріалом для експериментів.
Питання тільки в тому на скільки надійна така конструкція.
Вчуся їздити на ровері.

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #76 : 06.10.2009, 23:04:46 »
Надійність всієї контрукції буде визначатися надійністю найслабшої ланки...
:)
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Ігор

  • Користувач
  • **
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +3/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #77 : 15.10.2009, 19:02:41 »
Вчитався в цю тему.
Пиляю своїм і на роботу кожний день і на дачу, і на рибалку в ближні села (болота весною).
Колись змащував. Перепробував різну байду.
Одним словом пльохо виходе. За сезон 2 ланца міняв.
Тоді забив! Купив новенький. Десь колись протерав сухою тряпкою, ПАРУ капель масла після тоґо (тіпа ТАД-17).
І на диво ланцюг чистенький (раньше був, як паста Гоййя чорний) і сезон відкалатав розтяжка незамітна!!!
Я прозрів як сильнозмащений ланц вбирає пісок.

[вкладення вилучене Адміністратором]

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #78 : 16.10.2009, 01:59:15 »
ти прозрієш ше більше коли він перетреться без мастила :)

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #79 : 16.10.2009, 09:11:27 »
були ж лінки... помити, протерти, промазати, протерти... всьо!!!
мастило має бути не ззовні а всередині!

я халтурю... я не мию і не мажу... просто проливаю маслом для швейних машинок 1-2 раза в місяць... зато його можна закапати строго в кожен лінк, не засравши решти...

пс вчора вибив 8! лінків з цепки... канає!

Offline Ігор

  • Користувач
  • **
  • Повідомлень: 77
  • Карма: +3/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #80 : 16.10.2009, 09:38:31 »
ти прозрієш ше більше коли він перетреться без мастила :)
клас  :laugh:

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #81 : 16.10.2009, 19:32:34 »
нуну, я вже бачив одного штемпа який тримав 2 куска ланца в руках

Offline Vintage

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1131
  • Карма: +26/-5
  • Стать: Чоловіча
  • Ardis Slavytich - звірюка, Giant Yukon Disc
    • Перегляд профілю
« Reply #82 : 16.10.2009, 21:56:57 »
Я на боці Теда та Ігора. Як Тед казав (себто писав) "були ж лінки... помити, протерти, промазати, протерти... всьо!!!
мастило має бути не ззовні а всередині!". Лінки ті я читав і перечитував, і після тих перечитувань не дивуюсь, а сам на себе злюсь, коли гадаю "об кого то руки витерти" після чергової заправки ланца що злетів на моїй машині, бо я - "село дике" (не сприймайте за образу хто не з міста) по старій пам'яті - наляпав на свій ланц літол, який ще тиждень після того мазання кусками з нього злітав, і тепер думаю як то всьо змити та змастити людським методом щоб знову повторюсь Тедовими золотими словами : "мастило має бути не ззовні а всередині!" Ось так! Ланц насправді має бути чистим а масло має бути всередині, тобто в системі. На чистий сухий ланцюг наноситься помірна кількість рідкого і тільки рідкого мастила (виключення складають густі мастильні матеріали, якщо Ви розтопите їх на слабкому вогні і проварюєте у них ланцюг), після чого рекомендовано прокрутити легенько педалі кілька разів, щоб ланц зробив 4-8 кругів по системі, дати постояти з 10 хв. щоб мастило в міру можливості зайшло у середину. А тоді лише стерти сухою ганчірочкою надлишки мастила з зовнішньої поверхні ланцюга. І тоді воно залишиться лише всередині, і ззовні не буде мастила, до якрого б налипав пісок та інший бруд!!!  :) Але, тут Віталько на 100% правий, не забувайте періодично поповнювати кількість мастила в системі!!!

Offline degrol

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 174
  • Карма: +55/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #83 : 17.10.2009, 17:12:44 »
мастив автомобільним маслом - густе, відповідно забиває все брудом;
потім - машинним для швей, нормальна консистенція, але змивається швидко, хоча годиться.
Зупинився зараз на WD-40, заодно почистив ланцюг і утворив змащувальну плівку, на 2 тижні вистачає, змивається гірше.

наляпав на свій ланц літол, який ще тиждень після того мазання кусками з нього злітав, і тепер думаю як то всьо змити та змастити людським методом

Промити поможе той самий WD-40, наносиш на всі забрудненні літолом вузли, чекаєш 5-10хв(хай хімія працює аби менше механіки прикладати  :)) стираєш ганчіркою і все блистить і змащене.

Offline Vintage

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1131
  • Карма: +26/-5
  • Стать: Чоловіча
  • Ardis Slavytich - звірюка, Giant Yukon Disc
    • Перегляд профілю
« Reply #84 : 17.10.2009, 20:38:45 »
Спасибі за поради. Але така фішка, хотів сьогодні поміняти "плащ" на задньому колесі бо той дуже стерся, але доступитися до того всього по-людськи не зміг - десь торкнешся, руки в мазуті. І тута я згадав розмову з Тедом про автомийку і можливість там прочухати свого вела до чистоти за якісь там 5 грн. Короче уже зняте колесо нап'ялив назад на задню вилку, накачав, погнав до тих хлопак що на автомийці. Чесно скажу хлопці там - трудолюбиві, як я назад вів свого ровера, то не міг намилуватись задніми зірочками що "сяяли", бо раніше, за тим брудом, годі було щось роздивитись! І от тепер на днях розберу то всьо "вникну" розгляну, поправлю, змащу, зберу до купи тай буду льотав. А масло маю такі: 1. 15W-40 (колись однокласник трохи дав), і 2: Масло И-20 для швейних машинок у нас на ринку придбав. Вел буду "клепати" з Понеділка, мо хто щось по тих маслах мені підкаже (хто використовував якесь із них).
« Останнє редагування: 31.10.2009, 21:03:09 від Vintage »

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #85 : 17.10.2009, 21:29:36 »
15-40 то моторне. Недумаю що варто його використовувати, воно не для того. Залий ще раз тим ТАд17 який маєш і просто витри потім шматою.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #86 : 18.10.2009, 03:12:01 »
Так так, моторне масло не годиться, ан пачці ж написано в мотор - чого йог ов ланц пхати?

Offline andriy

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 253
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #87 : 18.10.2009, 11:59:34 »
Спасибі за поради. Але така фішка, хотів сьогодні поміняти "плащ" на задньому колесі бо той дуже стерся, але доступитися до того всього по-людськи не зміг - десь торкнешся, руки в мазуті. І тута я згадав розмову з Тедом про автомийку і можливість там прочухати свого вела до чистоти за якісь там 5 грн. Короче уже зняте колесо нап'ялив назад на задню вилку, накачав, погнав до тих хлопак що на автомийці. Чесно скажу хлопці там - трудолюбиві, як я назад вів свого ровера, то не міг намилуватись задніми зірочками що "сяяли", бо раніше, за тим брудом, годі було щось роздивитись! І от тепер на днян розберу то всьо "вникну" розгляну, поправлю, змащу, зберу до купи тай буду льотав. А масло маю такі: 1. 15W-40 (колись однокласник трохи дав), і 2: Масло И-20 для швейних машинок у нас на ринку придбав. Вел буду "клепати" з Понеділка, мо хто щось по тих маслах мені підкаже (хто використовував якесь із них).

А ціна дійсно 5грн? І яка мийка? Чи то середньостатистична ціна? Миють "Karcherom"?
Вчуся їздити на ровері.

Offline Vintage

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1131
  • Карма: +26/-5
  • Стать: Чоловіча
  • Ardis Slavytich - звірюка, Giant Yukon Disc
    • Перегляд профілю
« Reply #88 : 19.10.2009, 08:07:19 »
Привіт, ціна - договірна (=5), Karcher-а не бачив, і вода холодна, але працьовитість і досвід хлопців + шальоний напір водички - чинники які потім не дають шкодувати отих 5 грн.!!! Мийтеся на здоровля! (після промивки я вел. додому пішки тягнув і лише на спусках, чи по прямій без найменших підйомів дозволяв собі злегка крутнути педалі, і-то на 1-2 ій передачах адже мастила в системі фактично нема)!!!

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #89 : 19.10.2009, 09:19:03 »
Karcher-а не бачив, і вода холодна

"ты видишь суслика? а он есть!"
там воно через хитру систему до того кархера включено.