Тема: “Порт Європа” закликає розвивати роверовий туризм у Мостиськe  (Прочитано 2761 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Ulka

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 301
  • Карма: +5/-0
  • Стать: Жіноча
    • Перегляд профілю
« : 05.01.2015, 17:35:23 »
Молодий журналіст з Польщі - Якуб Логінов, пропагує кампанію по створенню пішохідних переходів кордону України з Польщею.
Не для контрабанди, а щоб розвивати туризм на Україні і тим самим підносити нашу економіку )))
Ось одна з його статей (перекладена з польської мови)
Цитувати
Не секрет, що Мостиський район Львівської області – один із бідніших в Україні. Тому багато його мешканців заробляє на життя контрабандою, що створює величезні неприємності тим полякам і українцям, котрі через них мусять чекати на кордоні у великих чергах. Портал “Порт Європа” і громадянська кампанія “Пішохідні пункти пропуску” пропонують: даймо мешканцям Мостищини можливість чесно заробляти на туризмі і розпропагуймо серед поляків туристичні атракції району.

Пункт пропуску Медика – Шегині у Мостиському районі, 20 км від Перемишла – єдиний на українсько-польському кордоні, який можна перетинати пішки і велосипедом. Кампанія “Пішохідні пункти пропуску” змагається за те, щоб пішохідних переходів було більше, однак наразі мусимо обмежитися тим, що маємо. І хоча внаслідок “човникової” контрабанди на українському пішому коридорі часто бувають черги (хоча не завжди – ввечері кордон можна пройти за 10 хвилин), варто пам’ятати, що на коридорі для громадян Шенген ситуація набагато краща. Тобто польські піші і роверові туристи можуть дуже швидко (за 10-20 хвилин) і безпроблемно пройти паспортний і митний огляд і без побоювань поїхати на одноденну, або довшу екскурсію в Україну.

Не треба додавати, що масова поява таких туристів – це реальний шанс на чесний і гідний заробіток для мешканців Мостищини. Тому варто вселіяко заохочувати поляків, щоб не боялися “страшного кордону” (який вже давно не такий страшний) і таки поїхали на роверову екскурсію в прикордонні землі України. Хтось залишиться тут на ніч, інший – просто зайде в ресторан пообідати, при нагоді залишить свої гроші у місцевому магазині. Це все – робочі місця і хоч невеликий, але чесний заробок для мешканців Мостищини, а також впливи для місцевих бюджетів.

Запитуєте: “а чого польські туристи мали б тут шукати?”. Фактично – Мостиський район – це вам не Карпати і не Львів. Однак усе ж таки – це для багатьох поляків буде перший шанс поїздити на ровері по сусідній, невідомій їм Україні. Я як поляк знаю менталітет мого народу – повірте, багато кому буде цікаво просто те, що вони зможуть покататися декілька годин на ровері по закордонному краї, навіть якщо нічого особливо тут нема. Цікавий вже сам факт, що ти (можливо вперше в житті) в іншій країні non-Schengen. Інша мова, інша культура, інші реалії. Враження – кращі ніж з поїздки в Єгипет, де “були вже всі”. Саме тому ми (тобто меншканці Кракові) з зацікавленням їздили ровером у прикордонні з Польщею райони Словаччини, навіть якщо там нічого особливого не було. У Польщі не бракує роверових фанатів, котрі тільки чекають на таку можливість: переночувати в Перемишлі і поїздити собі цілий день по Україні – якщо тільки будуть мати гарантію, що не втратять на кордоні половини дня і що така поїздка буде для них безпечною, що до них не причепіться український міліціонер з вимогою хабарю ні за що.

І друга причина: а чому б найближчої весни не спланувати роверову екскурсію з Перемишля до Львова, саме через піший перехід у Шегинях? А по дорозі можна подивитися цікаві місця у Мостищині – історичні церкви, палаци, чи просто насолоджуватися поїздкою через тамтешні ліси.

Якщо це все так файно, то чому цих польських велотуристів на Мостищині не видно? Причина проста: навіть я, особа котра досить добре знає Україну, не маю найменшого уявлення про те, що тут варто подивитися, де переночувати, де поїсти, якими маршрутами їхати. Щось таке як туристична інформація на Мостищині цілком відсутнє! І подумав б хтось, що це через відсутність грошей. Ні – для того ніякі гроші не потрібні, це все за бажання можна зробити цілком безкоштовно.

Наш портал звертається до всіх читачів, а особливо до влади Мостиського району, місцевих активістів, депутатів районної та сільських рад, допомогти нам у розпропагуванні Мостиського району як цікавого туристичного продукту для поляків, особоливо для велотуристів. Будемо дуже вдячні за надсилання нам текстів про те, що варто подивитися в Мостиському районі, де переночувати, де поїсти тощо. Ці тексти ми перекладемо на польську мову і розмістимо на польськомовній версії порталу “Порт Європа”, а також використаємо всі наші можливості, щоб розпропагувати ідею “весною 2015 поїдьте на роверову екскурсію по Мостиському краю”. Інформацію прошу надсилати за адресою kuba.loginow@gmail.com

Я вже про цю ідею розмовляв з друзями з Перемишля, яким це дуже сподобалося. На початок: ночівля в Перемишлі, орендування там ровера і одно-дводенна екскурсія через Шегині в Мостиський район або до Львова – і назад у Перемишль. У перспективі – розвиток туристичної інфраструктури в самому Мостиському районі. У тому числі нормальна інформація для туристів, мапи, інформаційні таблиці і дороговкази українською та польською мовами, пункти прокату велосипедів, розвиток агротуризму, знаковані туристичні шляхи, стаціонарні пункти туристичної інформації тощо.

Ще раз нагадую: питання не в грошах, а в бажанні. Мостиський район завдяки його зручному прикордонному розташуванні можна досить легко і швидко перетворити на один із більш процвітаючих, заможних районів України, на приклад втілення в життя європейських цінностей. Тільки від мешканців району залежить, чи цей шанс буде використано. Не думати про розвиток туризму, нарікати на свою долю і займатися контрабандою – таки вигідніше, але чи дійсно того хочемо?
Джерело http://porteuropa.eu/ua/wizy-kordon/komentari/2214-rowerowyj-turyzm-mostyskoho-rajonu

А також кілька статей з Порт Європа:
Кампанія «Пішохідні пункти пропуску» у питаннях і відповідях
http://porteuropa.eu/ua/wizy-kordon/pro-szczo-idetsia/2213-kampania-piszochidni-perechody-faq

Кампанія “Пішохідні пункти пропуску” розраховує на підтримку народних депутатів від Львівщини
http://porteuropa.eu/ua/wizy-kordon/piszochidni-perechody/2217-rozrachowujemo-na-pidtrymku-deputatiw

FAQ - відповіді на найчастіші запитання пов'язані з порталом
http://porteuropa.eu/ua/portal/pe/2206-faq
Від роботи дохнуть коні - ну а я безсмертний поні!!!!! :-))))))