Тема: Рама/ріст  (Прочитано 17178 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline sunny

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 17.06.2014, 22:39:00 »
Панове, доброго дня!
У мене банальне запитання(пробачте,якщо очевидне і некомпетенте), але гугл не видає достеменно те, що я потребую.
В наявності є ровер, ще з підліткового віку. Fort biker CTB. (Майже такий як на фото)
З того, що знайшов - розмір коліс 26. Але розмір рами невідомий. Роверу понад 10 років.
Якщо хтось заідентифікував транспорт...-запитання:
Чи безпечно і комфортно буде їздити людині з ростом 181см.
У мене з сенсорикою проблема,до останнього буду вигинатись, щоб підлаштуватись, тому не відчуваю.

Запитую з приводу того, що загорівся ідеєю його витягнути з гаража і модернізувати.
І якщо рама замала, то чи є сенс експерементувати з положенням керма і "підсидільним" штирем?
Наразі, матеріальний стан не налаштований на покупку нового ровера, а поїздити все ж хочеться, після довгої перерви :)

Дякую за відповідь!

Offline Andrizzio

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1912
  • Карма: +54/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 17.06.2014, 22:48:56 »
так на око то десь 18-19" рама. впритик напевно, але можна їхати. згадай як їздили 30 років тому. на 1 ровері від 10 до 80 років. так шо не парся, бери і їдь.
" ВАЖАЙ, БО ЇДУТ ТИМИ РОВЕРАМИ !!! "

Offline sunny

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 17.06.2014, 23:06:31 »
Ну власне, я теж опирався на цю тезу, поки не зайшов в ті інтернети...
Поначитувався і вже уявляю, як мені коліна в щелепу б'ють :)
Дякую!
Ще, продовжуючи тему - а є сенс інвестувати в нього чи все таки краще підакумулювати коштів і придбати під свій ріст?
Бо ідея така, щоб придбати нове сідло, манетки і гальма. Як поглянув на ціни, то ці три позиції будуть дорощими ніж сам ровер :)

Offline vit

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1154
  • Карма: +25/-0
  • Стать: Чоловіча
  • TREK 3900 (рама)
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 17.06.2014, 23:17:28 »
Поначитувався і вже уявляю, як мені коліна в щелепу б'ють :)

 Замала ростовка гірше ніж завелика.
 Поміряйте відстань від центру каретки (вал, на якому шатуни з педалями) до кінця труби в який всталяється підсиділ.
Ти шо, з Тернополя приїхав???

Offline sunny

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 17.06.2014, 23:22:40 »
Замала ростовка гірше ніж завелика.
 Поміряйте відстань від центру каретки (вал, на якому шатуни з педалями) до кінця труби в який всталяється підсиділ.

На мій зріст має бути?(181-182) Доступ до ровера буде тільки вкінці місяця :(
Але неподільний інтерес функціонує вже :)

Offline Horsbor

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 354
  • Карма: +11/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Мій блог
« Reply #5 : 18.06.2014, 01:52:55 »

Є ще така версія..)

[spoiler]Як правило, велосипед випускається в декількох розмірах або, як то кажуть, ростовках. Це забезпечує людям різного зростання однаково комфортну посадку. Різні ростовки однієї і тієї ж моделі відрізняються тільки розміром рами, усі інші частини велосипеда абсолютно ідентичні.

Розмір рами і посадка на велосипеді

Розмір рами впливає на посадку на велосипеді. Якщо рама велика, то за кермом доводиться тягнутися, що призводить до стомлення спини і кистей рук. Якщо рама ж мала, сідок як би нависає над кермом. В цьому випадку на руки доводиться значна частина ваги тіла, від чого вони німіють. Голову ж доводиться задирати, щоб побачити дорогу - від цього болить шия.
Слід зазначити, що посадка на велосипеді залежить також від анатомічних особливостей конкретної людини, а геометрія рами може сильно відрізнятися у різних виробників і навіть у різних моделей одного і того ж виробника. Поєднання двох цих чинників іноді дає несподівані ефекти. Тому настійно рекомендуємо вам остаточний вибір розміру велосипеда робити після ретельної примірки. І на закінчення пари практичних порад по підбору розміру велосипеда.

Станьте над велосипедом. Обидві ноги на землі, рама між ногами, сідло упирається в сідниці. Якщо від промежини до верхньої труби рами залишається близько 5 см - велосипед вашого розміру. Усупереч поширеній думці це не міра обережності, а показник того, що рама відповідає вашим антропометричним даним(довжині ніг).
Встановіть сідло на правильну для вас висоту. Якщо вам довелося витягнути підсідельний штир до самої обмежувальної відмітки або далі(це саме по собі небезпечно!), то велосипед вам малий, якщо ж практично увесь підсідельний штир залишився в трубі, то велосипед, навпаки, великий.[/spoiler]

Offline loans

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 3
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
    • http://credua.at.ua
« Reply #6 : 20.08.2016, 13:20:47 »
буде норм)

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 20.08.2016, 13:30:20 »
20" = 180 см росту
21" - 185

йа завжди беру раму меньшої ростовки
десь протяком 5 років катав на 16,5" - 162,5 см росту - мій рост 175
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #8 : 20.08.2016, 14:52:58 »
На око 20 ростовка.
Але ростовка це лише в висоту. є ще поняття довжини посадки, тут здається рама короткувата, але не смертельно.
Інвестувати в нього не варто бо ітак нічого толкового не поставиш на нього - не ті стандарти(вилка під різьбове кріплення, перемикач задній під кріплення напряму до рами, зірки на шатунах під 5-лапку) вже давно. Але позамінювати те що позношувалось таким ж по класу але новим по стану не завадить, кілька місяців точно прослужить, а якщо дивитися толково то й сезон :-).
Ну і зразу б радив купити нові тросіки і кожухи до них. бо вони засираються сильно, а від стояння довгого певно вже й пил з маслом змішався і загусло то все.  тому всякий такий дрібязок точно варто міняти.
« Останнє редагування: 20.08.2016, 14:56:30 від Erazel I-st »
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline valuxa

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 2
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 19.09.2017, 15:23:53 »
Я хочу синові подарувати велосипед. Вони такі дорогі, тому зупинилася на дешевшому.  https://rozetka.com.ua/formula_ops_fr_26_196/p13756395/ Але тут такі виявляється складнощі! Зріст сина 152 см. Чи підійде цей велосипед йому? І ще. Трохи не в тему. Велосипеди мають схильність ломатися. Пам'ятаю, брат весь час щось там крутив. Чи не буде цей велосипед складним для ремонту, щоб ремонтував сам син? З батьком не пощастило, пліс.

Offline kvas8

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 140
  • Карма: +12/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 21.09.2017, 09:50:07 »
навіть не дивіться на вело із заднім амортизаторм (у цій ціні). Тільки хардтейл https://rozetka.com.ua/ua/optima_ops_op_26_096/p16860182/
Купляйте у спеціалізованих веломагазинах, втч онлайн. Зараз кінець  сезону - шукайте знижки.
« Останнє редагування: 21.09.2017, 10:25:09 від kvas8 »

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 21.09.2017, 14:43:42 »
Порада для Sunny.

Розмір рами принциповий для тих хто катає багато за один раз (> 40 km) або для змагань (на короткі відстані також). Якщо катання обмежуються малими відстанями, тоді розмір не є дуже важливий. Але, якщо сидушка піднімається вище руля, тоді можна легко перелетіти через колесо. Тому порада така (тільки для МТБ) - виставити сидушку по довжині ноги, виставити винос по висоті сидушки або вище. Якщо це неможливо, тоді велосипед небезпечний.

Поради, які дають профі для продвинутих любителів (а, особли шосероводів) любителю початківцю не підходять.