Тема: Як розібрати велосипед?  (Прочитано 6838 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline SDenysI

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« : 30.04.2014, 09:58:48 »
Добрий день!!!
Підкажіть, будь ласка, чи можливо розібрати такий вузол на велосипеді?
Мені дали вело під розпис, а я ніяк не можу його розібрати, можливо хтось стикався з таким, чи можливо є майстерні до яких можна звернутися?
І підкажіть, будь ласка, як ця штука називається, щоб я міг правильно запитати)
Також ще потрібно зняти шатуни і розібрати рульовий механізм.
Дякую!!!

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 30.04.2014, 10:08:05 »
на останньому фото, там здається можна пробувати відкрутити шестигранкою

Offline SDenysI

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 30.04.2014, 10:14:18 »
Справа в тому, що там надто великий розмір ключа - 14мм, а в мене найбільший - 10мм.
Дякую за відповідь!
« Останнє редагування: 30.04.2014, 10:23:12 від SDenysI »

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 30.04.2014, 10:33:36 »
І в мене найбільша шестигранка на 10. Є ще один варіант - це Майстер Байк, кажуть що не погана майстерня. На рахунок шатунів, в теорії вони повинні нормально відкрутитись, але от на практиці.. це набагато складніше. В мене на старому ровері, болт, який прикручує шатун до каретки, був як приварений, 2 різних шестигранки злизало, аж поки не дістав нормальної і з допомогою ще однієї людини, нарешті таки відкрутили той болт. Щоб зняти сам шатун, потрібно мати ще інструмент для зняття шатунів. Хоч я його і мав, але сам шатун сидів як вкопаний, також довелось прикласти чималих зусиль, щоб його відкрутити. Думаю для вас, краще буде відразу ровер дати людям з  Майстер Байк, там вони на цьому знаються, але відповідно вони роблять все за гроші.

Offline SDenysI

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 30.04.2014, 12:27:07 »
Дякую за пораду, якщо нічого не вийде, знадобиться їхати в майстерню, я б одразу туди звернувся, але проживаю в Чорткові, тому доведеться чекати нагоди коли буде можливість потрапити в Тернопіль.
Але розібрав руль, нижній підшипник повністю розбитий, тому в любому випадку доведеться туди звертатись.
Дякую!

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 30.04.2014, 17:17:01 »
Все що будете розкручувати  рекомендую обробіть  WD-40 . Провірено на власному досвіді  . Це полегшить зусилля для розкручування. 

WD-40 универсальная смазка
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline SDenysI

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 30.04.2014, 18:37:58 »
Дуже вдячний за пораду, так дійсно без WD-40 зараз нікуди, я цей ровер вже добряче помочив в "ведешці")))
Щось та конструкція ніяк не піддається, знайшов шестигранник на 14, але там немає різьби - просто прокручується.
Далі довелося взяти молоточок, трохи йде, але не те, що потрібно - забив назад, не знаю, що далі робити((( - мабуть таки майстерня, я стараюсь пробувати без фанатизму, щоб не наробити шкоди.
Якщо чесно, то легше двигун з авто зняти ніж розібрати велосипед - я був готовий до невеликих "сюрпризів", але не на стільки)))

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 30.04.2014, 18:47:09 »
коли шестигранкою крутите, подивіться з другого боку чи не прокручується все разом

Offline SDenysI

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 30.04.2014, 19:35:04 »
Ні, не прокручується, тобто рухається окремо від протилежної.
Воно якось на втулках тримається і чомусь задня частина рами (та, що сірого кольору) не відходить від гумової втулки (на фото видно білу полоску), ця втулка тримається і прокручується разом з зовнішньою штукою (заглушкою, там де місце під шестигранник) - не знаю, як пояснити толком.
Якщо в мене вийде її розібрати, то повідомлю, можливо знадобиться комусь.
Ще з шатунами проблема, зйомник потрібен.
Хотілося б його повністю розібрати, бо хочу добре його підготувати до фарбування, хоча на крайній випадок буду змушений обклеювати все скотчем.

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 30.04.2014, 19:36:40 »
я думаю тут можна спробувтиа пошукати в неті по запиту на зразок "Ашан как разобрать шарнир", я бачив тему, де подібна конструкція, чувак жалівся що скрипить, але чи розбирав я так в тому флуді і не докопався.
А робота над цим апаратом не вийде дорожче ніж він сам коштує?

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 30.04.2014, 20:18:30 »
в мене, на старому ашанчику, також треба було розібрати все, так от сам болт, який тримає дві половинки рами, викручується і витягується, але розчепити раму так і не вдалося, я поняття не мав як то все розкрутити((

Offline vitkov

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 640
  • Карма: +15/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 30.04.2014, 20:29:09 »
яка мета  розкрутки того всього. ?? Якщо скерпить то просто змастити .
Дивлячись на раму роверок  не по десски  серйозний
Якщо друзі зайняті або їх немає , то бери грьобаний велосипед, навушники, фотик, пів літри пива та їзжай по красивим місцинам, насолоджуйся природою, лінивий ти зад.

http://www.youtube.com/watch?v=BJA2cfzPjEQ&feature=player_embedded

Великолепие — это когда ты лепишь велик.

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 30.04.2014, 20:45:59 »
автору теми потрібно розібрати ровер, щоб розписати саму раму, звісно, коли нічого не мішає, це зробити легше  :)

Offline SDenysI

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 8
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 30.04.2014, 21:19:57 »
Switch Дякую за підказку, я зазвичай сам шукаю все, а тут я взагалі навіть приблизно не знав, що вказувати в пошуку, як воно називається - я з велосипедами на "ви")
Щодо вартості, то це знайомого ровер, не знаю скільки він йому обійшовся, він його недавно придбав з собакою на прогулянку їздити. Зараз на деякий час він поїхав за кордон і дав його мені під розпис, але звичайно я з нього не буду брати всієї вартості, та й я ще з велосипедами не мав справи, тому це для мене експеримент і досвід, тепер на майбутнє буду знати, що враховувати і які можуть виникнути "питання".
Ще раз дякую, спробую пошукати за Вашою рекомендацією.

Mix_g  я так розумію, що у мене той самий механізм, що був і у Вас.

Vitkov так, я готую раму для розпису і мені зручніше його повністю розібрати ніж думати потім, як долізти до тих місць. Наприклад, навіть в тому стані, який він зараз є - існує багато важкодоступних місць, а для роботи потрібно пройтись наждачним папером кількома розмірами, потім грунт, знову наждачка, фарба, лак, знову наждачка, розпис, лак))) крім цього потрібно все промити від масла та й взагалі важко пофарбувати такі місця. З рамою я вже змирився, вже думаю, як буду скотчити, але з педалями біда))) От такі справи, тому намагаюсь розібрати його на стільки скільки це можна зробити.
А щодо велосипеда, то я не знаю, як він називається, не думаю, що бувають "Firebird", передачі Shimano а зверху на рулі на чорній шайбі Longus.
« Останнє редагування: 30.04.2014, 21:25:49 від SDenysI »

Offline switch

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 467
  • Карма: +6/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 01.05.2014, 09:27:37 »
А що з педалями? шатуни зняти? ну якщо є токар під боком - то зйомник робиться за пів годинки.

там нічого складного - точиться великий болт в який вкручується менший. заганяєєш великий болт в шатун, тоді в нього вкручуєш менший і він випихає шатуна з вісі.

Є варінати зняти без зйомника - розкрутити фіксуючі болти/гайки і поїздити на велосипеді трохи - шатуни за якийсь час розхитуються і злітають самі. Перевірено-працює.