Тема: Мої суперечки з ІТ знавцями магазину "ельдорадо"  (Прочитано 12412 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« : 30.12.2013, 16:59:24 »
Минулої суботи до мене подзвонив колега по роботі і попросив вибрати в магазині комп'ютер. Ну, думаю, діло не важке, зібрався та й поїхав в центр. Зустрілись і тут виникло питання, "а куди ж податись за тим компом?" Колега не розгубився, запропонував сходити в магазинчик з назвою "плазма" що на другому поверсі(назву міг і переплутати). Зайшли, привітались з продавцями-консультантами і тут чую ззаду притензії що до невеличкого кулька, що ніс мій колега, "не можна в такі заклади з торбами вештатись!  :laugh: але мій колега, знову ж таки, не розгубився, в пакеті була гречка(мені подяка за те, що в магазин пішов з ним, до-речі, по 6 грн за кілограм  :o ) пустили його з тим пакетом, ну і тут консультант підбігає і починає випитувати що ми хочемо "компутер" кажу я. І майже при самому вході, на прилавку, стояло зо 4 системних блоки(от і весь вибір >:D ) всі з процесорами інтел пентіум Д.. дальше марку забув, відеокарти в основному були радеон 6ХХХ- точної версії не пам'ятаю. Ну тут продавець починаю мені розхвалювати які то супер-пупер потужні комп'ютери, а якщо щей процесор розігнати - так взагалі в космос взлетить! Ну тут мій колега радий що з першого разу надибав на такий ре активний літак, вже був згоден брати те що хотіли впарити. На щастя я його відговорив, мотивуючи що в інших магазинах більший і кращий вибір. Неподалік стояв магазин новус, на 2 поверсі є ельдорадо, от туди ми і пішли, от там і почалось саме цікаве...
Гречку сховали в камеру схову, так що претензій охорони до нас не було  *party* Початок такий як і у попередньому магазині, що хочем, а можем порадити то.. а можем сьо.. і тому подібне, присосались як п'явки. Вибір тут був трошки більший, штук 7 комп'ютерів. Але і ціни з попереднім сильно відрізнялись. Були по 3-4 тисячі, а вцьому магазині вже по 6-9 тисяч. Описувати як вибирали не буду, перейду до оформлення заказу. Як виявилось, щоб не було проблем в мого колеги з комп'ютером, потрібно купити в них ліцензійну копію 7 віндовса, всеб то нічого, але ціна.. 1000 гривень з копійками за 64 бітну операційну систему. Я колезі при консультанту кажу що нєфіг таке дороге брати, я можу поставити не ліцензійну копію і потім з неї зробити ліцензійну за бемплатно  >:( а консультант то аж чуть не вскипів :laugh: почав всіма можливостями вговорювати мого колегу що тоді процесор не буде працювати правильно, з 6 ядер буде робити всього 1 ядро, потім взагалі комп згорить, а потім за ним прийдуть з міліції конфіскують все добро, нажите чесним і не чесним методом, потім щей штраф ввалять, потім взагалі посадять. Грозився мені показати відео як в нас в Тернополі вже пару таких випадків зняли на камеру. Ну тут я і думаю, а як то так на не ліцензійній копії 7 віндовса, не будуть працювати всі ядра належним чином? Думав-гадав тай вирішив вступити в діалог. Кажу як то так може бути? А він мені у відповідь :
"Ось стоїть ноутбук, покажіть мені як там загружені ядра процесора"
я йому у відбповідь "без додаткових програм таке побачити не можна"
консультант "ну покажіть?"
я "можу тільки показати загальна навантаженість процесора в диспетчері задач" підійшов до ноутбука, запустив диспетчер задач і тикнув пальцем де в процентах відображалось загрузка процесора
консультант з довольною рожою підходить, каже що то не то, і вводить команду msconfig  тут відкрилось вікно "конфігурація  системи" потім переходить в вкладку "Загрузка", тисне кнопку "додаткові параметри" відкрилось вікно параметрів загрузки операційної системи, а тут
і мені каже "ВО", я питаю "ШО",
продавець "Во працює тільки одне ядро"
я "Де працює?"
продавець " ну во тут, пише ж 1 ядро "
Дальше я поняв, спорити з таким (вибачте за образу)придурком більше не буду!
Дальше він таки переконав мого колегу щоб купити 7 віндовс + їхню спеціальну пропозицію з встановлення і налаштування комп'ютера (ну тут думаю, все таки то не я собі комп купляю, не мої гроші, тай потім в мене не буде геморою з налаштуванням ПК).
Вийшло то все в 10000 тисяч. Посиділи попили пива, поки налаштовували ПК. Йшов час а ми вже не знали що робити. Ну, думаю, я таки доколупаюсь за той процесор в того консультанта, як виявилось його на місці не було, проте був інший  >:D Запитав його про ті ядра, він мені те саме... ядра всі не працюватимуть правильно і комп так згорить за 2-3 роки. Потрібно розблоковувати ядра і правильно їх налаштувати. Ну думаю спитаю його про свій проц, купляв в тернополі під заказ, бо тоді ще їх всюди не було, тільки вийшли в продаж. Амд фх 8320. Кажу йому що купив окремо цей проц і що ж він в мене не правильно працює? всі 8 ядер не працюють належним чином? він в мене згорить за 2 роки? Я був здивований коли він сказав "ТАК" я ржав як кінь :laugh: Було вже пізно, доходило до пів десятої вечора. Я попрощався з колегою, забрав гречку і з піднесеним настроєм поїхав до дому.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 30.12.2013, 17:15:37 »
а шо ти хтів з тих продавців?

воно ж як не бичхоз, то бляхарню сі скінчило, тобто 5 років невідомо чого і нашо вчило, мама з італії бабло слала - в них поважаюча себе людина ніколи комп не купить...


розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 30.12.2013, 17:21:20 »
Стечкин во-во, я так і говорив свому товаришу, але він вперся рогами шо хоче тут купляти..

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 30.12.2013, 17:31:08 »
ну та ж кажуть:
як людина мертва - то це надовго, але якщо дурна - тоді вже назавжди...
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 30.12.2013, 18:22:50 »
Ще був один нюанс, коли я сказав що сам поставлю операційну систему(не ліцензійну) то консультант зразу сказав що тоді в випадку будь якої поломки, гарантія анулюється на весь системний блок :laugh:

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 30.12.2013, 18:30:18 »
Тут детально описано для чого призначено 'Boot Advanced Options'
http://www.sevenforums.com/tutorials/66504-processors-limit-number-used-windows-7-a.html
Загальна ідея така - якщо треба протестувати окремо одне ядро, тоді вибираємо його у списку і перезапускаємо комп'ютер.

А зв'язок між ліцензією і кількістю активних ядер - це просто розвод. Піратський і ліцензований віндовс у тестах показують абсолютно однакові результати.
Цікаво подивитися, що вони туди запхали на 10000. З такою ціною, має бути відеокарта не менше R9 280X або GTX 770.

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 30.12.2013, 18:41:09 »
Тут детально описано для чого призначено 'Boot Advanced Options'
http://www.sevenforums.com/tutorials/66504-processors-limit-number-used-windows-7-a.html
Загальна ідея така - якщо треба протестувати окремо одне ядро, тоді вибираємо його у списку і перезапускаємо комп'ютер.

А зв'язок між ліцензією і кількістю активних ядер - це просто розвод. Піратський і ліцензований віндовс у тестах показують абсолютно однакові результати.
Цікаво подивитися, що вони туди запхали на 10000. З такою ціною, має бути відеокарта не менше R9 280X або GTX 770.

10 тисяч це вже разом з віндовсом, встановленням і налаштуванням, сам системний блок затягнув на ~6700 гривень. ~1100 сам віндовс, монітор десь 1300гривень,  ~850 налаштування того всього...
ще там всякі дрібниці, типу клавіатура, колонки, щей впарили флешку саму гіршу на 16 гігабайт, швидкість запису взагалі ніяка..
Знайшов той системний блок http://www.eldorado.com.ua/offer_1229906/p1229906/

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 30.12.2013, 18:53:32 »
в мене ОС Вінд 7 також пірат на ноуті і троги він гудить, а коли стояла ліцензійна, то комп працював безшумно, порадьте, що це за х...я?
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 30.12.2013, 18:58:47 »
в мене ОС Вінд 7 також пірат на ноуті і троги він гудить, а коли стояла ліцензійна, то комп працював безшумно, порадьте, що це за х...я?

 :laugh: ядра розблокував?

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 30.12.2013, 19:01:31 »
 :D
нічого не блокував, але факт що при ліцензійній він 7 ноут працював безшумно, коли поставив піратку - гудить як старий системник.. Що порадите?
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 30.12.2013, 19:04:33 »
:D
нічого не блокував, але факт що при ліцензійній він 7 ноут працював безшумно, коли поставив піратку - гудить як старий системник.. Що порадите?
розібрати, почистити від пилюки, поміняти термопасту  *hurray*

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 30.12.2013, 19:06:57 »
де таке роблять?
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 30.12.2013, 19:10:55 »
Якщо чесно, то не знаю, мабудь в майстернях по ремонту. Там головне всю пилюку з радіатора і вентилятора позчисчати, і подивитись чи термопаста не висохла, якщо висохла то гірший контакт між процесором і радіатором, а тому і тепловіддача гірша, відповідно вентилятор сильніше крутиться, бо не взмозі при менших оборотах остудити той проц чи відеокарту

Offline mix_g

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 552
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 30.12.2013, 19:44:00 »
нічого проти ліцензійної вінди не маю, але мої фінанси не позволяють викинути 1000 гривень за той віндовс, зрештою можна і на лінукс перейти  :)
та й маю ліцензійний 8 віндовс(але через те що вже привик до 7, поки що не планую на 8 переходити).
а сперечався з тими консультантами тільки через те, що вішали мені лапшу на вуха, я ніяк не міг поняти, як можна на стільки  вперто стояти на свому і сліпо вірити цьму.

Offline z350

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 373
  • Карма: +4/-2
  • Стать: Чоловіча
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 30.12.2013, 22:17:00 »
нічого проти ліцензійної вінди не маю, але мої фінанси не позволяють викинути 1000 гривень за той віндовс, зрештою можна і на лінукс перейти  :)
та й маю ліцензійний 8 віндовс(але через те що вже привик до 7, поки що не планую на 8 переходити).
а сперечався з тими консультантами тільки через те, що вішали мені лапшу на вуха, я ніяк не міг поняти, як можна на стільки  вперто стояти на свому і сліпо вірити цьму.
В нас майже всі такі торгаші-консультанти  :( .Є виключення-але їх мало)Це їхня робота-навішати лапші,щоб клієнт "завис" і купив у них товар  :)