Тема: ТЕСТ 2-ох газових пальників  (Прочитано 5874 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 10.03.2013, 17:21:47 »
ТЕСТ 2-ох газових пальників.
Думаю ця тема буде цікава для тих хто полюбляє вело і пішохідні подорожі на 2 дні і більше. Зимою знайомий придбав собі досить наворочений газовий пальник Power Primus Eta Pack Lite з виносним балоном, контуром підігріву газу і кастрюлею 1,2 л. з інтегрованим теплообмінником в дно, вітрозахистом і прикольною пластмасовою кришкою з отворами. Все це акуратно зложено в кастрюлю і захищено кришками (балон всередину вже не поміститься). Не порадувала тільки ціна - 1120 грн.
Сам я вже 6 років користуюсь пальником Сampingaz twister 270, який вже пора поміняти на щось краще - важкий 300 гр., не має п*єзозапала, має досить широке сопло, як в газової плити, внаслідок чого на невеликих і середніх кастрюлях полум*я замість того щоб гріти дно, більше гріло повітря.
Полазивши по форумам, на travel.org.ua знайшов дивні дешеві китайські пальники по 90 і 120 грн. Вирішив взяти по 90 грн., в нього полум*я більш зфокусоване і буде краще гріти дно, крім того він легкий 100 гр., дуже компактний, має жорсткий чохол, п*єзозапал, під різьбовий балон. Конструкція проста і зроблений він толково. Єдине ще не придумав як вітрозахист для різних кастрюль зробити.
Взяв в знайомого Power Primus Eta Pack Lite, свій пальник, чудокастрюлю з інтегрованим теплообмінником, і 2 своїх посудини.

Пальники:
1) Power Primus Eta Pack Lite - 690 грн. (1120 грн. разом з кастрюлею 1,2 л.)
http://radialka.net/Gorelki-i-primusy/Gazovye-gorelki/Sistema-Eta-Pover-Primus-Eta-Pack-Lite-1-2-l-pot



2) Китаєць- 90 грн.
http://travel.org.ua/forums/viewtopic.php?t=83817&start=0 (2-ий пальник)



Посуда:
1) EtaPower 1,2 л. з інтегрованим теплообмінником (діам. 165 мм)- 430 грн.; (ціна без пальника)



2) Алюмінієва кастрюля 1,7 л. (діам. 165 мм) - 60 грн.;



3) Стальна кружка (555) 1,1 л. (діам. 115 мм) - 10 грн.;




Умови були тепличні: в приміщенні +20, без вітру, нагрівав 1 л. води кімнатної температури до кипіння. Заміряв час до закипання і розхід газу. Ось що вийшло




Ну дійсно, Eta Power показало дуже гарний результат 2 хв. 40 с. спаливши 10 гр. газу, (мій старий Сampingaz в стальній кружці закип*ятив воду за 10 хв., спаливши при цьому 20 гр. газу). А от Китаєць показав себе теж досить непогано, програвши на "крутій " кастрюлі всього 30 с. і не програвши по газу, мабуть за рахунок меншої потужності. Більшу різницю показали не пальники, а кастрюлі - стальна кружка програє Eta Power в 2 рази по часу, ось що значить маленький діаметр дна.
Далі висновки робіть самі, що краще і чи варте воно тих грошей. Однозначно не відповіш, як на мене це залежить від складності і тривалості походу, від акуратності по відношенню до посуди, від необхідності готувати їжу на вогнищі (Eta Power на вогонище ставити не можна), від дефіциту вільного місця в невеликому рюкзаку, і ще багато чого.

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #1 : 10.03.2013, 19:05:15 »
Вийди на балком і провір ще раз  :). Цікаво чи при вітрі співвідношення сил між пальниками поміняється. Та й кастрюла чи не почне активніше відавати тепло при конвекції повітря.
 Хоча виносний балон це все ж перевага - як мінімум висота конструкції нижча, і воно буде більш устойчиве.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Teri

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 16
  • Карма: +0/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 10.03.2013, 19:17:18 »
Мерседес і Таврія одинаково проїдуть 100 м. по стадіону при +20 і без вітру. Можливо, Мерседес чуть швидше... Далі висновки робіть самі, що краще і чи варте воно тих грошей. :-) Повторимо тест цього року в Криму і на Чорногорі...

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #3 : 10.03.2013, 19:18:37 »
Мерседес і Таврія одинаково проїдуть 100 м. по стадіону при +20 і без вітру. Можливо, Мерседес чуть швидше... Далі висновки робіть самі, що краще і чи варте воно тих грошей. :-) Повторимо тест цього року в Криму і на Чорногорі...
Я так догадуюсь це власник першого пальника?  :D
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 10.03.2013, 19:56:41 »
Повторимо тест цього року в Криму і на Чорногорі...
А я і не стверджую що "китаєць" краще, тим більше на Чорногорі, але туди не так вже багато потенційних власників пальників, ходять. Крім того ніхто не забороняє мати 2 пальника, окремо для ПВД, коли "китайця"можна в кішеню положити і окремо для серйозних походів, особливо в холодну погоду.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 22.07.2013, 20:23:40 »
я теж собі надумався потестити пальники і посуд, шо на поточний момент перебувають у моїй власності.

кипятив по 0,5 літра води, бо вода не з-під крану, а куплена на розлив, тому виливати шкода)

пальники:
1. http://fire-maple.com.ua/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=176&category_id=39&option=com_virtuemart&Itemid=53
2. http://kovea.com.ua/catalog/gazovie-gorelki/gorelki-nevinosnie/gazovaya-gorelka-kovea-kb-0409

посуд:
1. http://fire-maple.com.ua/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=168&category_id=43&option=com_virtuemart&Itemid=53
2. звичайний казан з алюмінію на 1 літр


доводив до кипіння без кришки, бо хотів контролювати процес
газ у всіх випадках викручував на максимум - розхід завжди був приблизно по 6 грам - мабуть моя вага трохи прибрехує, бо час закипання був досить різний

отже

                                fire maple 300|  kovea 
-------------------------------------------------------------
fire maple XK6        |         2:05       |    3:00
-------------------------------------------------------------
aluminium no-name|         3:50       |    3:50

отже виправдано використовувати посуд з теплообмінником, особливо в комплекті з призначеними для нього пальниками, наприклад Fire Maple FMS-300 або є ще така як Kovea KB-1005 Flame Tornado - http://kovea.com.ua/catalog/gazovie-gorelki/gorelki-nevinosnie/gazovaya-gorelka-kovea-kb-1005
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 23.07.2013, 23:32:48 »
Fire Maple 300


розпродаж
через стан здоровья не можу їздити