Тема: Допоможіть будь-ласка з вілсетом  (Прочитано 7908 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline VET

  • Користувач
  • **
  • Повідомлень: 51
  • Карма: +1/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« : 15.10.2012, 22:12:31 »
Маю от таке от чудо: http://sport.infotree.ru/index.php?m=description&id_model=24019&action=open

Достав мене цей обід (Rigida ZAC 19) тим, що після 15 кг на багажнику видає мені зразу нехилу вісімку (задрався правити їх вже). А ще втулка  задня Altus. Я до неї не маю претензій, поки не кину на багажник якусь вагу трохи( ну там 5 кг і більше) і вел просто "встає". Таке враження що алтусівська втулка не має запасу міцності по нагрузці ваги. Чи я туплю?

Відповідно питання:
1) поможе мені заміна втулки на іншу Шиману, класу XT, наприклад? Чи, може, ставити втулку з промисловими підшипниками? Яку тоді? Та й, взагалі, яку найкраще для грузового туризму? Бюджет до косаря на втулку, але при умові якщо є сенс. Цікавить умовне співвідношення "ціна-якість".

2) вибір обода для грузового туризму. Ось такий оптимальний: http://www.mtb.in.ua/t886/ ? Чи є кращі варіанти?

3)вибір спиць. є сенс за такі ( http://bikeshop.com.ua/product_info.php?products_id=284 ) платити ? Чи і цих ( http://bikeshop.com.ua/product_info.php?products_id=2649 ) буде достатньо?

Буду дуже вдячний за відповіді. Якщо є люди, які можуть популярно дати лікбез, готовий зустрітись коли вам зручно і поставити те, що ви любите за консультацію.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 15.10.2012, 23:20:16 »
скорш за все при сборці заднього колеса були нерівномірно/неравильно натягнуті шприхи.
відповідно правка вісімки дає тимчасовий косметичний ефект і колесо "тупить".

якщо все рівно надумав міняти колесо, краще взяти втулку на промах типа Х17 - вони є в Спорт+ по 345 грн
більшість йобарів-теоретиків сходиться на тому, що насипні підшибникі краще обертаються, а проми надійніше і довговічніше
колесо краще буде на 36 шприх - виграш в вазі на 32 шприхи не компенсує втрати міцності
умовне співвідношення "ціна-якість" :
 я мав колесо на втулці QUANDO на шариках обод WEINMANN шприхи базарні по 50 коп 36 штук = 250 грн
 зара стоїть втулка X17 на промах обод MACH1 шприхи по 2 грн 32 шт = 620 грн
 особливої різниці приїзді не відчув, але перше колесо за 2 роки юзання мало вісімку до 1 мм, а друге після Криму - 600 км мало вісімку до 2 мм
імхо для колеса дуже важлива якість сборки

колеса 28" взагалі не є добре для їзди з грузом - 26" краще

http://bikeshop.com.ua/product_info.php?products_id=284 - довжина 262 мм, тобто для 26"
для 28" тре в загальному випадку 285-292 мм

що розуміти під "грузовим туризмом" ?
1. які дороги - європейский асфальт, український асфальт, грунтівка, щебьонка?
2. відстань турпоходу?
3. вага на задньому багажнику, вага всіх речей, вага райдера?
4. середня швидкість руху?
3. колдойобини об"їзжаєш?
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 15.10.2012, 23:23:00 »
ще одне - обод всеж т аки купуй який полегше
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Frenky

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 703
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • I am specialized
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 15.10.2012, 23:39:04 »
ти не задумувався над тим, щоб купити колесо в зборі? може вдасця щось фірмове і якісне знайти. Я купив собі якраз так - правда 26, легенькі, заявлений тип використання - крос-кантрі марафони, їдеш і не переживаєш за них. Ручна зборка, на кожному колесі наклейка з номером сертифікованого майстра))
« Останнє редагування: 15.10.2012, 23:42:22 від Frenky »

Offline vit

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1154
  • Карма: +25/-0
  • Стать: Чоловіча
  • TREK 3900 (рама)
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 15.10.2012, 23:43:54 »
Віталік? (призабув як звати) Привіт. Їздив з нами на качку здається.

 Саме перше, скільки пройшло колесо? Вібрейки стирають стінки обода, відповідно втрачається міцність. Придивись на наявність виробітки (помацай пальцем), характерна канавка - ознака зносу.
 
 Обода http://www.velostyle.com.ua/index.php?cat=395&size=6 - ціни більш-менш.
 
 Втулка. Люфт є? підніми зад ровера і похитай зі сторони в сторону. Коли їдеш шось чути? тріскотання, скрегіт.
 Розбери подивись, там вроді не складно має бути.

  Ше одне, а косарь то скільки? Перепрошую за мою необізнаність в жаргонізмах.
 
Ти шо, з Тернополя приїхав???

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 15.10.2012, 23:46:46 »
  Ше одне, а косарь то скільки? Перепрошую за мою необізнаність в жаргонізмах.

косарь то штука )
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline vit

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1154
  • Карма: +25/-0
  • Стать: Чоловіча
  • TREK 3900 (рама)
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 16.10.2012, 00:08:03 »
косарь то штука )

 Епт! так тож топова Новатек + моцний обод + шприхи по 2грн. + Стечкину за роботу і ше лишиться.
Ти шо, з Тернополя приїхав???

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 16.10.2012, 10:05:56 »
ті новатеки шо в ровербайку під диск і на 32 шприхи
я б сам їх купив, дуже класні, але вони більше для понтів, а не для повсякденного юзання або подорожі
а тут 28" - імхо тре шось простіше/надійніше

взагалі мене тішить, шо народ нарешті почав дивитися на втулки/обода, а не на надпис на рамі )
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 16.10.2012, 10:29:00 »
в мене лежить дома нове колесо 28" - втулка QUANDO під касету на 8/9 і дисковий гальм на 6 болтах

потенційний покупець вже тижнень за ним йде, так що можу продати за 200 грн
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline vit

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1154
  • Карма: +25/-0
  • Стать: Чоловіча
  • TREK 3900 (рама)
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 16.10.2012, 11:29:14 »
ті новатеки шо в ровербайку під диск і на 32 шприхи
я б сам їх купив, дуже класні, але вони більше для понтів, а не для повсякденного юзання або подорожі
а тут 28" - імхо тре шось простіше/надійніше


 Хмм, ну добре, тодi можна взяти не 712 а 042 вона на двох промах, вже простiше, I дешевше.
 А взагалi втулки на промах мають бути унiверсальнiшi, пiдшипники промисловi, iх можна купити будь де.
Ти шо, з Тернополя приїхав???

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 16.10.2012, 19:18:19 »
Хмм, ну добре, тодi можна взяти не 712 а 042 вона на двох промах, вже простiше, I дешевше.
 А взагалi втулки на промах мають бути унiверсальнiшi, пiдшипники промисловi, iх можна купити будь де.

скільки я знаю ті проми шо в Х17 досить специфічні
ці підшибники не підлягають заміні, просто купиш нову втулку раз на 10 років - поки що люди не вміють жити вічно

а заміна промпідшибників у втулках - це тема презерватива, зашитого чорними нитками
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline spirit

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 514
  • Карма: +16/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 16.10.2012, 20:04:08 »
новатек для пантів, дякую поржав))))


а заміна промпідшибників у втулках - це тема презерватива, зашитого чорними нитками

в випадку новатека не спорю, якшо втулка коштує овер 200$  то думаю краще поміняти проми
GO HARD OR GO HOME!

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 16.10.2012, 20:26:23 »
було би дуже цікаво дізнатися про людину, що поміняла проми у втулках...
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline VET

  • Користувач
  • **
  • Повідомлень: 51
  • Карма: +1/-0
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 16.10.2012, 20:38:13 »
Дуже дякую всім за відповіді, особливо Стєчкіну, але я таки про втулки не впарив. Їх є стільки видів і виробників, і то шо все (не буду бидлом) без різниці? Статей гарних, де пояснюється для дибілів я теж не надибав. Те, що колеса на 26 краще тримають нагрузку я розумію. :) Фізику не шарю, але для такого в політесі вчитись не треба. :) Не хочу міняти 28. Та й на дискові гальма теж переходити не буду. Не бачу потреби. А зборні колеса в основному гоночні з малою вагою, під 26 і під диск - я дивився - таке нецікаво.

"більшість йобарів-теоретиків сходиться на тому, що насипні підшибникі краще обертаються, а проми надійніше і довговічніше" - фраза подобається, можна вірити? :)

Грузовий туризм то умовно - важу в районі 80 кг, вага гуляє по сезону до 10 кг. На багажник в похід біля 15 кг. Тривалысть - та яка там тривалысть - дны три. Але я хочу запас - авось я на півмысяця поїду. Бувало що грузив 35 кг по місту. Втулка в прекоасному стані - їй нічого не бракує. Ободу теж.
« Останнє редагування: 16.10.2012, 22:30:00 від VET »

Offline Andrizzio

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1912
  • Карма: +54/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 16.10.2012, 21:44:09 »
Дуже дякую всім за відповіді, особливо Стєчкіну, але я таки про втулки не впарив. Їх є стільки видів і виробників, і то шо все однохуйственно? Статей гарних, де пояснюється для дибілів я теж не надибав. Те, що колеса на 26 краще тримають нагрузку я розумію. :) Фізику не шарю, але для такого в політесі вчитись не треба. :) Не хочу міняти 28. Та й на дискові гальма теж переходити не буду. Не бачу потреби. А зборні колеса в основному гоночні з малою вагою, під 26 і під диск - я дивився - таке нецікаво.

"більшість йобарів-теоретиків сходиться на тому, що насипні підшибникі краще обертаються, а проми надійніше і довговічніше" - фраза подобається, можна вірити? :)

Грузовий туризм то умовно - важу в районі 80 кг, вага гуляє по сезону до 10 кг. На багажник в похід біля 15 кг. Тривалысть - та яка там тривалысть - дны три. Але я хочу запас - авось я на півмысяця поїду. Бувало що грузив 35 кг по місту. Втулка в прекоасному стані - їй нічого не бракує. Ободу теж.

вет, не будь бидлом, в нас не матюкаються :police:
" ВАЖАЙ, БО ЇДУТ ТИМИ РОВЕРАМИ !!! "