Тема: Геокешинг і велосипед  (Прочитано 3018 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Offline Avanar

• Старожил
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 01.04.2012, 02:36:27 »
Трохи про геокешинг:
В кого є ЖПСка і кому надоїло тримати її як непотрібну іграшку, можу запропонувати досить цікаве заняття - геокешинг. Суть якого зводиться до пошуку захованих тайників в самих різноманітних, як правило історичних, деколи дуже важкодоступних місцях нашої країни, по їхнім GPS координатам. Найбільша база даних тайників України по областях знаходиться тут:
http://www.geocaching.su/
Натискаєте: ТАЙНИКИ - Карты тайников - Выбор страны: - Украина
Тут ви  знайдете список областей і кількість тайників, яка зареєстрована, зверніть увагу, якщо в Тернопільскій обл. - 23 шт.; то в Криму - 678 шт.

Тицьнувши по тайнику попадаємо в його паспорт, в якому зазвичай знаходяться його координати і підказки як до нього добратись, а також можуть бути фото оточуючих предметів і відгуки людей, які його знаходили.
   Зазвичай тайники мають просто вказані координати і знайти їх неважко. Деякі зроблені на зразок квесту - покрокові, по даним координатам знаходяться підказки, які відправляють вас в різні точки, по результатам відвідування яких отримуються остаточні координати.
   Начитавшись довгими зимовими вечорами теорії, вирішив спробувати свої сили на відпочинку в Криму, взяв на прокат велосипед, який як показала практика досить допомагає в цьому спорті. Що з цього вийшло читайте тут:
http://shpryha.te.ua/index.php/topic,6899.0.html

Offline xlibes

• Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #1 : 03.04.2012, 16:58:02 »
Як гадаєте, люди, на наших теренах таке можна втнути?
В наступному житті певно буду качкою...

Offline A.F.C.

• Ветеран
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 03.04.2012, 17:30:56 »
Втнути, це організувати десь тут на периферії  додаткові тайники, чи втнути, то пошукати ті шо є? Думаю що і то і то цілком реально.

Offline Avanar

• Старожил
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 03.04.2012, 17:39:30 »
А чого тут думати? Саме просте знайти закладку в Микулинецькому замку, наберіть в гуглі TR/11095, попадете на сторінку з його описом і фоткою, їхати тут недалеко. Доречі це рідкий випадок, коли можна буде знайти без ЖПС. Судячи з єдиного відгуку, 10 березня там хтось був.
Знайшовши 2-3 закладки, подивившись як їх роблять, почитавши на http://www.geocaching.su/ як правильно це робити, можна спробувати.

Offline Erazel I-st

• Головний модератор
  • Ветеран
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #4 : 04.04.2012, 10:15:06 »
То пиво за пару тижнів скисне. От бутилочку домашнього вина запломбовану то так. От найде її хтось за років 10, ото буде класно, вино 10 літньої витримки.
 Ну я б ще пропонував одну рекламну акцію - вон там нова майстерня відкритись хоче. Може б вони друканули кілька талонів на 10-15% знижку, і їх позакладати в тайники. От буде приїзджим реально сенс шукати закладки  :).
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Avanar

• Старожил
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 04.04.2012, 12:02:37 »
Перш ніж пхати, будь що туда чого ви не робили, бажано ознайомитись з загальноприйнятими правилам. Особливо це стосується алкоголю, тютюну і презервативів.
Подивившись на Тернопільські тайники, з сумом констатую що більша половина з них носить віртуальний характер і створені в основному для популяризації конкретних історичних об*єктів для тих хто на Тернопільщині проїздом.
Мене більше цікавлять традиційні: наприклад багато хто з нас був в Підгірцях і Олесько, подивіться на тайники  TR/3420 і MS/3466, знайти таке це вже буде цікаво, особливо в Олесько він вже з покроковими елементами і знайти його без повноцінного ЖПС не вийде. Як бачите тайники віднесені трохи всторону від самих об*єктів, це рятує їх від розкрадання рагулями.

Offline Антон Одобецький

• Ветеран
  • Jeunet "Captivante"
    • Перегляд профілю
    • Швидка комп'ютерна допомога в Тернополі
« Reply #6 : 04.04.2012, 13:33:19 »
Якщо вдасться, то в найближчому часі створю ничку у Баворівському замку. Цікавим буде хоча б знайти залишки того замку.
Люди крутят педали. Эти люди вращают мир!

Offline bhagavan

• Брахман
  • Ветеран
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #7 : 04.04.2012, 13:44:45 »
Так сталося, що я спочатку купив джіпіес, а тоді одразу після перемоги на аукціоні зайшов і побачив цю тему. Думаю, непросто це все вийшло ).

Еразел, звичайно, всюди б тільки вино никав, але послухайте мудрого Аванара і не робіться рагулями. Хороші ідеї дуже легко скомпрометувати всіляким бухлом і талонами на знижку - до пошуку має спонукати азарт і захоплення, а не бажання наживи.

Сподіваюсь, нікого не образив?

Offline Horsbor

• Старожил
  • Comanche tomagawc cross
    • Перегляд профілю
    • Мій блог
« Reply #8 : 04.04.2012, 16:35:08 »
цікава штука)
стосовно місць, то можна сховати щось в районі джуринського замку\водоспаду, в районі Зарваниці, в районі Касперівського водосховища і села Монастирок)
« Останнє редагування: 04.04.2012, 16:44:15 від Horsbor »

Offline Avanar

• Старожил
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 04.04.2012, 18:34:27 »
Тепер перш ніж орди геокешерів не вирвались на волю, трохи теорії і приклад до чого призводить її незнання.
В геодезії координати точки прийнято записувати в трьох форматах:
1. в ° градусах с десятичной дробью  XX,YYYY° (рідко зустрічається)
2. в ° градусах и ' минутах с десятичной дробью XX° YY,YY' (часто використовується в GPS)
3. в ° градусах, ' минутах и " секундах с десятичной дробью XX° YY' ZZ" (як вчили на географії)
В любій GPSці можна вільно переключати ці формати, і вона їх сама буде перетворювати. Зазвичай GPS налаштовані на 2 варіант. Наприклад якщо створити точку 1 наприклад на ЖД вокзалі, отримаємо координати:
В2   N 49° 33,24'
       E 25° 36,12'
Переключивши її в 3 (шкільний варіант) отримаємо:
В3   N 49° 33'14"
       E 25° 36'7"
Тепер якщо ви передасьте комусь чи опублікуєте координати точки по варіанту 3, а він не розібравшись введе їх в 2-му режимі, то в нього вийде:
В2   N 49° 33,14'
       E 25° 36,7'
Ніби фігня, а подивітся що з цього виходить в житті (точка 2 створена по останнім неправильним координатам)

Відстань від точки 1 до точки 2 - 720 м, і будете ви ходити навколо стадіона і клясти того ідіота, хто цю точку відбивав, хоча винуваті ви самі через власну неуважність.
Тобто 49° 33'14" =/= 49° 33,14'
До чого це я, держані органи: Укрчастотнагляд, МНС та ін. часто вимагають і опрацьовують дані тільки в 3. Варіанті (з секундами), і якщо ви наприклад якось через знайомого передаєте в МНС що ви сидите з поломаною ногою під сосною з такими-то координатами, а GPS в вас налаштована в 2. Варіанті (з десятими долями хвилини), то переконайтесь що вас правильно зрозуміли, а то будуть шукати не під тою сосною.
Чому про це згадав, сьогодні сам на цьому проколовся, нє ноги я не ломав, просто коли передавав дані по базовим станціям, лінь було переконвертовувати координати і я писав їх "в лоб"
замість 25° 38,92' написав 25° 38'92"
звісно в них комп відмовився це сприймати, тому що 92" не буває, максимум 59".
« Останнє редагування: 04.04.2012, 20:38:23 від Avanar »

Offline xlibes

• Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #10 : 05.04.2012, 13:56:04 »
Цікаві зауваги.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Avanar

• Старожил
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 18.04.2012, 21:19:43 »
На третій день свят вирішив трохи розмятись і з*їздити до найближчої точки: 
TR/11095 Замок в Микулинця.
Закинув в телефон фото фрагмента стіни, в GPS координати точки (хоча можна тільки фотку, замок і так всі знають де) сів і поїхав. До замку від мого будинку 15 км., об*їхав його по периметру, по опису і фотці без проблем знайшов контейнер. В ньому є щоденик, якась іграшка, і брелок Дельта банку. Нічого не брав, положив головоломку і зробив запис в щоденику. Контейнер замаскував так само як і було, додому можна вертатись по стежці яка йде біля розвалин з цегли, вона виходить на об*їзну Микулинець. Так що з почином.
В суботу або неділю дивлячись по часу і погоді, планую з*їздити в Зарваницю і Бучач, там є 3 заначки:
•   TR/2501   Український Люрд
•   TR/4931   Замок в Підзамочку
•   TR/7761   Зарваниця – український Люрд
Маршрут получається 130-140 км, так що поїздка вийде на цілий день.

Offline Avanar

• Старожил
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 07.08.2017, 23:10:41 »
Тобто 49° 33'14" =/= 49° 33,14'
До чого це я, держані органи: Укрчастотнагляд, МНС та ін. часто вимагають і опрацьовують дані тільки в 3. Варіанті (з секундами), і якщо ви наприклад якось через знайомого передаєте в МНС що ви сидите з поломаною ногою під сосною з такими-то координатами, а GPS в вас налаштована в 2. Варіанті (з десятими долями хвилини), то переконайтесь що вас правильно зрозуміли, а то будуть шукати не під тою сосною.

Пройшло 5!!! років, а телятко і до сих пір там.
Сьогодні мали проблему з пожежою на промисловому об'єкті в досить сильній "жопі" територіально (болото, торфяники) - до найближчого хутора - 2 км. Приїхав з лінійною бригадою, пересвідчився - дійсно горить. Повідомив диспетчеру, після "надцятого" питання "а де то є?", передав ЖПС координати. На тому кінці чемно записали, ще й перевірили. Хвилин через 20-ть передзвонили з МНС, з тим самим запитанням -   "а де то є?", знову передав координати. Через пів години подзвонив диспетчер з проханням провести представника МНС на місце пригоди, бо вони не дуже уявляють де це є. Я йому відповів, що я вже стою на Х- км траси на асфальті і чекаю на будь якого представника МНС, щоб завести його на точку з координатами які я їм передав пів-години назад.
Приїхав представник МНС на автомобілі який вислав диспетчер, ми його пересадили в наше авто, бо в нас був повний привід, а по багнюці з під'йомами після зливи і по стерні, можна було проїхати тільки таким чином, або 3 км пішки по полям .
Смотрини місця проблеми закінчились актом з обіцянкою подолати цю проблему на протязі певного часу. (точніше не можу сказати  - корпоративна таємниця), ми роз'їхались по домам, до місця пригоди  ~120 км.
Десь в 19-00 мені подзвонив інженер аварійного підрозділу, якому по нашій службі поступив наказ прийняти міри по ліквідації пошкодження.  Він приїхав приблизно в те саме місце, де я зустрів представника МНС. Чоловік пройшов АТО, по телефону я йому в трьох словах поясни що сталось і передав координати. Через 20 хвилин він був на місці події.
Далі розписувати не буду.
1. Наявність найнавороченого смартфону не врятує вас в критичній ситуації.
2, Загальна обізнаність державних органів далека від ідеалу, треба мати толкового друга онлайн.

Offline switch

• Старожил
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 08.08.2017, 11:52:24 »
ето прєскорбно...
ніколи не мав проблем з розумінням різниці координат в градусах з дробовою частиною, в градусах і хвилинах з дробовою частиною та в градусах, хвилинах і секундах з дробовою частиною.
але от те, що рятувальники можуть не вміти правильно забити координати і не знайдуть мене в разі чого - це для мене трохи шок :)

Теґи:

Тут ходять в походи
Мы используем TeamLab Online Office