Тема: Британці навчилися робити велосипеди з бамбука  (Прочитано 6798 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline qwerty22

  • Користувач
  • **
  • Повідомлень: 50
  • Карма: +4/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Nano|
    • Перегляд профілю
« : 17.10.2011, 21:24:37 »
На великій виставці в Британії представили перший вітчизняний гірський велосипед з бамбука.
Його створили дизайнери Університету Оксфорд Брукс. За їхніми словами, їх творіння володіє міцністю сталі та пружністю вуглецевого волокна, пише ВВС .

Конструктори вибрали бамбук для рами своєї моделі саме через ці властивості, а екологічні якості цього природного матеріалу грали другорядну роль.

Звичайно, ідея використання природного матеріалу, який досить швидко відтворюється і поглинає при цьому вуглекислий газ, збіглася з важливими на сьогоднішній день завданнями з охорони навколишнього середовища.

Виробляє велосипеди йоркширська компанія Raw Bikes, а коштуватимуть вони недешево - 1750 фунтів (близько 2600 доларів).

"Якщо говорити про якість їзди, то саме тут могла стати в нагоді властивість бамбуку гасити вібрацію", - говорить один зі співавторів нової моделі Джеймс Брутон.

Шпенд Джергурі, колега і співавтор Брутона, зазначив, що відчуття від їзди на велосипеді з рамою з бамбука будуть помітно відрізнятися від стандартних рам: "Коли їдеш на велосипеді з жорсткою рамою, відчуваєш кожен камінець на дорозі".

Для виробництва велосипедів рослину треба було висушити певним чином. Бамбук, як і дерево, розбухає у вологій атмосфері і висихає за відсутності вологи.

Як розповідає доктор Брутон, на відміну від такого стандартного у виробництві велосипедів матеріалу, як сталь, бамбук змінює свої характеристики.

З близько півтори тисячі видів бамбука, що існують на Землі, вчені вибрали один. Але і цей бамбук потрібно було використовувати тільки на певній стадії зростання, яка з'ясовувалася шляхом дослідів.

Оприлюднити деталі цього процесу дослідники не хочуть, оскільки ними можуть скористатися конкуренти.
Вухами послухайте – я маю пропозицію!

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 17.10.2011, 21:41:06 »
лож, звіздьож і провокація!!!

давно вже відомі і робляться бамбукові бабайки.. робляться вони з люміньових вузлів на які надівають бамбукові трубки і укріпляють карбоновим волокном
http://www.instructables.com/id/Build-a-Bamboo-Bicycle-And-Light-it-up/
http://www.instructables.com/id/How-I-built-a-carbon-bike-frame-at-home-and-a-bam/
http://www.instructables.com/id/Bamboo-Bike-2/
...

Offline Віталько

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 22.10.2011, 16:52:15 »
Вже давненько ровери з дерева роблять. Ідіотська задумка, але най :)

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 22.10.2011, 17:31:47 »
Вже давненько ровери з дерева роблять. Ідіотська задумка, але най :)
якшо пригадати з чого були перші ровери, то ніц не ідійотська... але як массовий продукт то таки да...

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 22.10.2011, 17:54:32 »
може це справді дуже міцна порода бамбука...? а після покраски він служитиме довго і нудно...і ціна буде меншою ніж алюмінієвий  аналог..!!!! :)
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 22.10.2011, 20:57:45 »
може це справді дуже міцна порода бамбука...? а після покраски він служитиме довго і нудно...і ціна буде меншою ніж алюмінієвий  аналог..!!!! :)
2 принципових помилки... 1-бамбук не красять, 2-дешевше не буде ніяк таяк 100% ручна робота. там фішка в тому шо при легкості люмінія рама нає пружність хромолі, тобто вона не жорстка і їхати на ній значно приємніше хоч і трохи важче, а вот поломати її можна після першого файного падіння як карбонову.

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 22.10.2011, 22:30:52 »
2 принципових помилки... 1-бамбук не красять, 2-дешевше не буде ніяк таяк 100% ручна робота. там фішка в тому шо при легкості люмінія рама нає пружність хромолі, тобто вона не жорстка і їхати на ній значно приємніше хоч і трохи важче, а вот поломати її можна після першого файного падіння як карбонову.

дивився по телику як бамбук запікають на вогні, потім покривають якимось лаком чи смолою, потім фарбують.... і досить він таки піддатливий для обробки.....
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline Віталько

  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 23.10.2011, 17:47:56 »
він може бути на рівні по ціні з рамою інтенс, але аж ніяк не дешевше рами з камбоджі чи хто де їх робить. + мені би було страшно кататись на деревяній рамі чогось :)

Offline Володимир

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 101
  • Карма: +4/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Турист
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #8 : 24.10.2011, 18:42:15 »
британці зробили з бамбуку, а гуцули вже давно катаються на дерев'яних.

Таке от чудо нещодавно побачив у Верховині: дерев'яний велосипед, на якому якийсь дядько приїхав до магазину
Я був вражений - він дійсно їхав.

https://picasaweb.google.com/volodymyr.horon/ntxYcG02?authuser=0&feat=directlink

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 24.10.2011, 19:33:17 »
ахтунг... цікаво шо сподвигло господара на постройку цього чудо-агрегата, немав шо робити чи просто грошів не мав на справжній?

Offline A.F.C.

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 714
  • Карма: +27/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 24.10.2011, 19:53:08 »
то капець..))) цікаво було б побачити власника, тоді б мало стати зрозумілою причина з якої той вел було зроблено, але якою б та причина не була власнику РЕСПЕК!)

Offline Vintage

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1131
  • Карма: +26/-5
  • Стать: Чоловіча
  • Ardis Slavytich - звірюка, Giant Yukon Disc
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 24.10.2011, 20:40:53 »
ахтунг... цікаво шо сподвигло господара на постройку цього чудо-агрегата, немав шо робити чи просто грошів не мав на справжній?
Ні те, ні інше, він - споріднена душа до Твоєї, але в нього засоби та матеріали інші ніж у Тебе  :D
 Terminator4ik - bicycle technical spirit! Respekt to ingeeners!

Offline Володимир

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 101
  • Карма: +4/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Турист
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #12 : 24.10.2011, 21:50:03 »
господарем був непоказний дідусь, яких багато на наших вулицях

Offline Schults

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 838
  • Карма: +8/-0
  • Стать: Чоловіча
  • я буду долго гнать велосипед...
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 26.10.2011, 10:44:28 »
господарем був непоказний дідусь, яких багато на наших вулицях

це був не просто дідусь, а сам Іван Петрович Кулібін... :D
Я почему вредным был? Потому что у меня велосипеда не было...

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #14 : 26.10.2011, 13:15:03 »
Може з бідності той ровер роблено,  може ні. Але  факт - роблено красиво. Тобто помітно що господар підійшов до того творчею душею. Якби він був роблений не зараз а в 1890-х - 1910-х то його б ціна була 100к зелені точно. Ну дуже вінтажний ровер.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.