Тема: Цікава стаття про львівських велосипедистів  (Прочитано 2220 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Oleg

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 805
  • Карма: +18/-4
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 21.09.2011, 17:02:19 »
Знайшов цікаву статтю про львівських велосипедистів:

З Сихова до центру Львова на велосипеді швидше, ніж на авто, - експеримент

Водночас о 9:00ранку 21 вересня у Львові від Стрийського автовокзалу, з Рясного, вул. І.Мазепи, Любінської та пр. Червоної Калини на Сихові львів’яни вирушили до центру міста. З кожної точки стартували велосипедист, пасажир громадського транспорту та водій на авто. У всіх випадках велосипедисти доїхали до центру найшвидше. Акцію в межах Європейського тижня мобільності провела Асоціація велосипедистів Львова.

Як повідомив ZAXID.NETпредставник асоціації Тарас Назарук, учасники акції намагалися продемонструвати, що велосипед може бути зручним видом транспорту у місті, яким варто користуватися. «Не лише велокур’єри можуть так їздити, а й звичайні мешканці міста», - зазначив він.

Він повідомив, що найбільший розрив між велосипедистом та автомобілістом і пасажиром громадського транспорту на маршруті з Сихова до центру. Велосипедист приїхав о 9.25 год., автомобіліст - о 9.30, а пасажир громадського транспорту - о 9.41.

«Я не думаю, що маршрут велосипедиста кардинально відрізнявся від маршруту пасажира громадського транспорту чи водія приватного авто, бо з Сихова найшвидше можна доїхати на велосипеді лише по магістральних дорогах. Ми хотіли показати, що велосипед є наймобільнішим, і ним зручно добиратися по місту, враховуючи мобільність, швидкість. Але, звичайно, у велосипедистів є певні проблеми: немає ще достатньої інфраструктури, не достатня культура водіїв, – прокоментував Т.Назарук. – До прикладу, сьогодні зранечку я їхав на велосипеді до центру, і на Сихівському мості мене підрізав водій вантажівки «Львівського хімзаводу». Коли я їхав по головній дорозі, він, виїжджаючи на головну дорогу, не пропустив мене, а вискочив переді мною».

Представник велосипедистів додав, що до наступного Європейського тижня мобільності члени асоціації хочуть, «щоб на порядку денному у людей, у громади міста, було розуміння, що транспортна система міста є зараз недосконалою. Її потрібно змінювати. І в новій транспортній системі автотранспорту має відводитися не ключова роль, окрім автомобіля мають бути достатні, хороші умови для громадського транспорту та велосипедів».

Зазначимо, що у межах цьогорічного Європейського тижня мобільності у Львові Асоціація велосипедистів Львова у партнерстві з Львівською міською радою провела ряд заходів. Відбувся конкурс соціальної реклами, і найкраща висить на сіті-лайтах в місті, проведено велопробіг, велопарад дівчат, акцію «Відомі люди на велосипеді», разом з компанією GIZстворено велостоянку біля школи, а завтра відбуватиметься «День без авто».

http://zaxid.net/home/showSingleNews.do?z_sihova_do_tsentru_lvova_na_velosipedi_shvidshe_nizh_na_avto__eksperiment&objectId=1236622
життя - це рух
рух - це життя