Тема: Прийом їжі(води) на ходу - за і проти?  (Прочитано 23479 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« : 02.06.2008, 10:46:26 »
Вчора по дорозі з Підкаменя пив і затоптав снікерса на ходу.  виникло питання чи не шкідливо харчуватись на ходу(крутячи педалі) і чи засвоюється те що глонув? :)
Хто що знає, читав з цього приводу?

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #1 : 02.06.2008, 12:04:18 »
Знаю Тайгера давно. Неможу повірти шо він це зробив. Це не вкладається в рамки...

Zombie [Coffe]

  • Гість
« Reply #2 : 02.06.2008, 12:52:01 »
Їсти - то взаглі малодуховна і переважно-шкідлива процедура. Я би не їв, якби не хтів.

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #3 : 02.06.2008, 13:59:38 »
Тарас, як ти міг???...
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 02.06.2008, 14:42:48 »
Хватить тут флудити! Давайте розглянемо цю ситацію глибше і приймемо рішення для ефективного покарання з подальшим виправленням.
Пропоную:
1. На кожну поїздку прикріпити за Тарасом шприхаля, для надзору за ним на факт зловживання харчами на ходу.
2. Конфісковувати всі наїдки ти напитки на час поїздки - з подальшим виданням пайка лише тоді коли швидкість на одометрі на велосипеді Тараса покаже 0 км\год.
3. Штрафувати за зловживання харчами.

Offline Andy

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1067
  • Карма: +69/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Magellan Polaris
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 02.06.2008, 15:05:06 »
... лише тоді коли швидкість на одометрі на велосипеді Тараса покаже 0 км\год.

Вікіпедія

Кхі-кхі  :D
Хто в пробці постояв, з велосипеда не сміється.

Offline Віталько

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 2179
  • Карма: +3/-2
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 02.06.2008, 16:21:44 »
звичайно ні, ти джіро дивився? Там гонщики жерли банани на ходу

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 02.06.2008, 17:18:02 »
звичайно ні, ти джіро дивився? Там гонщики жерли банани на ходу
ти кінь? нє. а то коні.

Offline Proff

  • Новачок
  • *
  • Повідомлень: 18
  • Карма: +0/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 02.06.2008, 17:19:11 »
звичайно ні, ти джіро дивився? Там гонщики жерли банани на ходу
Їсти під час поїздки не тільки не шкідливо але й навпаки.
В будь-якій ситуації чи то спортивні змагання чи просто велопрогулянка організм втрачає воду (потіє). Ці втрати води необхідно постійно поповнювати, бо є ризик виникнення такого явища як зневоднення. Чим це загрожує? В процесі потіння організм втрачає не тільки воду але й солі і мікроелементи. Особливо це відчувається на довгих дистанціях. Починають боліти коліна. З них в першу чергу виходить змазка. Якщо це буде регулярно ви ризикуєте втратити колінний сустав. А його вартість більша ніж вартість байка (навіть карбонового).
А стосовно їжі. При швидкому педалюванні організм спалює запаси вуглеводів. Якщо їх не поповнити починається ефект який називають друге дихання (організм використовує наявні запаси підшкірного жиру). Але на розчеплення жиру необхідно затратити додаткову кількість енергії. Тому ефект від другого дихання швидкий (короткочасний). Фізичні навантаження підвищують рівень молочної кислоти в організмі і зокрема в найбільш навантажених органах. Це повязано з потребою в їжі яку вона (молочна кислота розчепляє в нормальному стані). Організм в стані фізичного навантаження потребує поповненя вуглеводів причому їсти як і пити треба не тоді коли хочеш а за 5 -10 хвилин до того. Протягом години втрачається близько літра води. Невеликими порціями по 100 мл її необхідно протягом цього часу ввести в організм.  Приблизно через годину після старту організму необхідно додати вуглеводів. Це чудово відомо тим хто їздить крос кантрі і марафони. Травний тракт знаходиться в гіперактивному стані і тому легко засвоює все що в нього потрапляє. Серед найкращих продуктів по енергетичності і доступності: пряники (глазуровані, з начинкою, вівсяні), шоколадні батончики. А загалом можна їсти все що подобається просто бажано робити акценти на вуглеводомістких продуктах. Білкова їжа для засвоєння потребує додаткової кількості води.
Ось так коротко але може буде корисно.

Offline Andy

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1067
  • Карма: +69/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Magellan Polaris
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 02.06.2008, 17:25:12 »
Треба почекати, коли в цій темі з"явиться Корак, от він нам, можливо, скаже, що треба їсти/пити підчас довгих поїздок :)
Хто в пробці постояв, з велосипеда не сміється.

Offline Tiger

  • Кшатрій
  • Старожил
  • ***
  • Повідомлень: 437
  • Карма: +7/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 03.06.2008, 19:00:23 »
Proff
то все впринципі знаю.

Суть питання якраз полягає робити це все НА ХОДУ тобто крутячи педалі не зупиняючись.

Zombie [Coffe]

  • Гість
« Reply #11 : 03.06.2008, 22:05:17 »
Я би не зловживав,  принаймні з їжею  на ходу,  з водою ще тудим-сюдим. З водою взагалі цікава історія. Пити треба щоб суглоби не шкодити, пити не треба, щоб сереце не перевантажувати та нирки.

Offline udav

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 120
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
  • 2 колеса возять душу!!!
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 04.06.2008, 00:49:12 »
Тайгер, оскільки ти полюбляєш їздити на велосипеді з відпущеними руками то думаю для тебе небуде проблеми по дорозі їсти печиво і пити чай чи каву одночасно з педалюванням  :) А на мою думку їсти і пити можна не зупиняючись тільки при цьому людина відволікаєця від дорожньої обстановки і може вчинити ДТП, я це дійство проводжу на невеликому підйомі коли швидкість падає нижче 7-8 км, або стараюсь їхати останнім в групі щоб через мою необережність ніхто більше не постраждав.

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #13 : 04.06.2008, 09:15:41 »
Пити треба щоб суглоби не шкодити, пити не треба, щоб сереце не перевантажувати та нирки.

Крапальниця в коліна?

Zombie [Coffe]

  • Гість
« Reply #14 : 04.06.2008, 09:34:19 »
1. Я так думаю, що НОК дозволу не дасть.