Тема: = Спорядження для велопоходу =  (Прочитано 37372 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Sonce

  • Головний модератор
  • Старожил
  • *
  • Повідомлень: 436
  • Карма: +2/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 16.05.2007, 13:46:11 »
= Спорядження для велопоходу =

Спорядження
-- велосипед (болотники, багажник, катафоти)
-- велорюкзак
-- велочохол
-- фара, блимак
-- окуляри
-- спальник
-- килимок
-- ложка, миска, горня
-- ніж
-- туалетний набір
-- особиста аптечка
-- фотоапарат
-- посвідчення особи, гроші

Одяг
-- велошолом
-- велошорти
-- штани
-- футболка (веломайка)
-- кофта
-- рукавички
-- дощовик (вітровка)
-- взуття
-- труси, шкарпетки

Не варто брати більше речей, адже це зайва вага, яка сповільнює рух.
Брати варто не те, що потрібно, а те, без чого не можна обійтись.   


Детальніше про спорядження

Загалом велоодяг має бути:
- зручним та комфортним при їзді
- в обтяжку (для зменьшення опору зустрічному повітрю)
- синтетичним (швидко сохне)
- яскравим, з помітних кольорів, зі світловідбиваючими елементами (щоб помічали водії на дорозі) 
Пам'ятаючи про ці вимоги можна підібрати одяг для мандрівки зі свого звичайного гардеробу. 

 
Велошолом
Хороший шолом виконує відразу кілька функцій:
      1. Активна безпека велосипедиста на дорозі.
Найважливіша роль шолома в тому, що водії автомобілів ставляться до байкера в шоломі і яскравому велоодязі на порядок уважніше, ніж до велосипедиста в тренувальному костюмі і кепці. Нехтувати цим фактором - означає нехтувати здоров'ям і життям.

     2. Пасивна безпека.
Тобто безпосередній захист голови при падіннях. Деякі молоді байкери усвідомлюють необхідність такого захисту тільки після струсу мозку і травм голови. Від падінь не застрахований ніхто, як би акуратно і обережно він не їздив.

     3. Захист голови від перегріву і сонця.
Хороший шолом має безліч вентиляційних отворів і каналів, що забезпечує хорошу вентиляцію голови навіть в жаркий сонячний день. Що стосується захисту від сонячного випромінювання, то порівняти велосипедний шоломом можна лише з "африканським" пробковим капелюхом. У холодну пору року під шолом одягають спеціальну тонку балаклаву, що не продувається, з комбінації сучасних високотехнологічних матеріалів. Високоякісні велосипедні шоломи коштують від 70 до 130$. Прості популярні моделі- від 30$.   

Якщо ви ще сумніваєтесь, можете переглянути дописи на форумі.

При купівлі варто звернути увагу на: 
- відповідність стандартам безпеки (наклейка з позначкою EN1078 чи CPSC чи Snell B95 (B90))
- відповідність формі голови
- достатню кількість вентеляційнх отворів
- зручність системи фіксування на голові та регулювання розміру
- яскравий колір, наявність світловідбиваючих елементів
Наявність шолома обов'язкова. 

Велошорти (велотруси)
Забезпечують більшу збереженість сідниць від синців та потертостей, оскільки накладка між ногами має певну товщину, не має грубих швів, всмоктує вологу та зазвичай має певну дезінфекуючу дію. Як правило, використовуються без нижньої білизни.   
Альтернатива: звичайні шорти
   
Штани
Потрібні для їзди в негоду чи при температурі нижче +15 градусів. Можуть бути різної "теплоти" залежно від погоди. Бажано, щоб були достатньо щільні і не продувались під час їзди, та були достатньо вільними, щоб в них було зручно ввечері на біваку. Як правило, велоштани мають дещо підвищену талію (щоб не відкривалась спина), достатньо довгі штанки (щоб не відкривались гомілки) та покрій, який не заважає педалюванню.   
Альтернатива: спортивні (тренувальні) штани
   
Веломайка
Часто мають гумки на комірці та рукавах (щоб не задувало), дещо подовжену задню частину, кишеньки на спині. Коли прохолодно, використовують веломайки з довгим рукавом. 
Альтернатива: звичайна футболка яскравого кольору
   
Кофта (термокуртка)
Потрібна для їзди в негоду, при температурі нижче +15 градусів, а також ввечері на біваку. Може бути з флісу, полартеку чи віндстопера. 
Альтернатива: легкий светр чи теплий гольф
   
Рукавички
В поході варто мати повні рукавички ("з пальцями"), особливо, якщо передбачається температура нижче +15 градусів вдень, а також, якщо похід проходить в гірській місцевості. Основна їх функція - захист рук від охолодження та обвітрювання, отже матеріал має бути достатньо щільним. Рукавички також зберігають руки при падінні.   
Альтернатива: інші легкі рукавички "з пальцями"
   
Дощовик (вітровка)
Захищає від дощу та вітру, бажано з капюшоном та подовженою задньою частиною (для захисту спини). Може бути виготовлений з гортексу, лайкри, поліаміду та інших.   
Альтернатива: поліетиленовий дощовик
   
Взуття
Для нескладних походів підходять просто міцні комфортні кросівки. Бажано, щоб вони мали жорстку підошву з рифленням, яке добре зчіплюється з педаллю. 

Велосипед
Для походу найкраще підходить кросовий або MTB. Велосипед має бути обладнано велобагажником, бажано крилами та катафотами.
   
Велорюкзак
Бажано монооб'ємний, місткістю близько 70 л.   
   
Велочохол
Для перевезення велосипеда в потязі.
Альтернатива: кусок поліетилену або переконливість у спілкуванні з провідником

Фара
Фара може бути діодною (світить довше, але слабше) або галогеновою (світить краще, але менше часу).
Альтернатива: діодний налобний ліхтарик

Блимак
Блимак - червоний блимаючий ліхтарик ззаду, щоб водій авто вчасно помітив велосипедиста ввечері, в тумані чи в дощ.   
   
Окуляри
В поході захищають очі від пилу та комашок, також іноді  від сонця. Тому мають бути достатньо світлі для комфортної їзди в хмарну походу чи в сутінках. 

Спальник
Розрахований на мінімальну температуру (екстрім) - 5 - 0 градусів. Вага спальника має бути в межах 1 - 1.5 кг. 
   
Килимок
Бажано щоб складався, а не скручувався в довгий рулон. Тому варто використовувати якнайтонші моделі.
Альтернатива: будівельна плівка (поліізол) з фольгою з однієї сторони (товщина 0.5 см) 
   
Ложка, миска, горня
Бажано металеві, неважкі. Зручно, коли горня поміщається в миску, а миска має кришку.   
Альтернатива: звичайний посуд

   
Ніж
Простий, маленький складний. 
   
Туалетний набір
Зубна щітка, паста, мило, маленький рушничок, туалетний папір

Особиста аптечка
Ліки від індивідуальних хвороб (якщо такі є), гігієнічна помада. 
   
Фотоапарат

Посвідчення особи та гроші


Взято: http://www.tourclub.com.ua/info/kor_info/sporyaha_velo.htm
« Останнє редагування: 19.05.2007, 11:52:18 від bhagavan »
Life is good...Life is great...Life is sow beautiful....

Offline wolf

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 105
  • Карма: +0/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 19.05.2007, 11:00:55 »
Оскільки KAMYANETS визнав своє авторство, моє ставлення до нього радикально змінилося в позитивний бік. Прошу пробачення за свої негативні висловлювання. Я ж не знав, що список складено для туристів, які приїжджають на комерційний тур. ULKA питала про спорядження для самодіяльного походу. В мене дійсно було враження, що список спорядження складала людина, яка ніколи не була в велопоході навіть з однією ночівлею в наметі. В порядку сатисфакції з метою примирення пропоную пиво, рукопашний двобій), або ще щось на вибір KAMYANETS в міру моїх можливостей. Мій тел 050-3377497, аська 160690302, прохання вночі не турбувати.
Що я напишу далі, прохання сприймати без образ, як мою особисту точку зору, яка не претендує на істину в останній інстанції.
Болотники. Мені легше протирати вел від болота, коли на ньому болотників нема. При розборі вела для перевезення його в потягу болотники теж зручності не додають. В дощ я їду в костюмі з гортексу. Після висихання болото з нього легко струшується.
Катафоти не тотожні світодіодним фарі і задній блималці. Я в темний час використовую фару і блималку, коли по місту їзжу, але в ВЕЛОПОХОДІ не треба в темряві їздити. Що стосується „страшно стає, коли селяни на українах іноді вихоплюються з темряви.”, то ті селяни цей форум не читають. Нехай вже якось собі їздять) Типа офтопік.
Мене постійно питають, коли я в шлемі: Що, часто падаєш? Відповідаю, що досить без шлему один раз впасти так, що більше шлем не знадобиться.
В самодіяльній групі бувають різні вели, відповідно і запасні камери до них потрібні різні. Так само на різних велах використовуються різні частини, так що потрібен індивідуальний ремнабір. А беручи до уваги низький рівень організації вело подорожей (ЗОМБІ, сподіваюсь ти це читаєш), вважаю за доцільне брати все, що мені може знадобитися.
Свою куртку з полартека я кофтою називати не буду. Імхо виправдане витрачання грошей, бо цілком реально використовувати в повсякденному житті.
Куртка від дощу мені без капюшона подобається. Бейсболка для мене зручніше, по сторонах краще дивитися.

Я два сезони їздив з контактними педалями, доки туфлі не порвалися. Якщо треба, можу виложити фото. Нові купувати все збираюся, але контактні вело туфлі співставимі по ціні з цілим велом. Імхо останню пару контактних педалей в Тернополі можна купити в Спорт+, бо передостанню я вчора купив) З туфлями напряг)
Пару тукліпсів від Старт-шоссе купив на базарі за 5 грн і поки з ними катаю.
Кому не подобаються 28”, то не я один на такому катаюся. Зомбі і Дрім теж. До екстремалів я точно не належу)
Якщо кілька годин їхати під дощем під час походу, для мене наявність болотників значення не має.
Велопітер веде такий Ілля Гуревич, вельми амбіційна людина. І використовує він цей сайт неявним чином для своєї комерційної діяльності, тобто рекламує свої комерційні вело тури, спорядження, самопальні книжки. Я одну їх книгу - „Современный велосипед” навіть купив. Імхо дилетанти писали. Можу дати бажаючим почитати.
Нема там „злобних типів.    „ тому , що не любить Гуревич коли його критикують ті, хто своєю головою хоче думати. Він все більше за комерційний туризм для матрасників, а як всі почнуть самі їздити, вони ж йому грошей не принесуть)
Та що казати – той самий Старичков свій сайт не з альтруїстичних міркувань тримає...

Мені особисто трьохсекційний вело рюкзак більше подобається. Але то вже справа смаку кожної окремо взятої особи.
Мені подобаються великі Іжевські пінки! см. http://activeinfo.ru/articles/caremat/
Бо хочу нормально висипатися, а не в лікарню потрапити.
   
Мені байдуже, чи МІЙ особистий досвід визнають. Мені неприємно, коли попереджуєш, а все одно наступають на ті граблі, якими вже багато хто отримав.

Я Старичкова поважаю, але на даному етапі свого життя він НЕ дасть суттєвої фори більшості тернопільських туристів.
З поваги до Старичкова не буду розголошувати, де і як закінчився його активний туризм.

Поки що вважаю себе надто молодим для ностальгії, тому фотографую просто щоб показати, де я був. Якщо треба, можу десь викласти фото.

Далі я напишу що звичайно в похід беру, так що тепер можна буде мене позгадувати по різному. Попереджаю ще раз, що ця інфа суб’єктивна.


Особисте
- паспорт внутрішній (або закордонний)
- годинник, я використовую спортивний CASIO
- мобільний телефон –  в Польщу не брав
- ручка, блокнот, візитки, адреси
- гроші
- сумочка на шию для грошей і документів
- велосипед – дома не забудь)
- велосипедні фляги –  по кількості фляготримачів + пластикова пляшка під воду. Щоб було де - нормальної води для стоянки набрати
- всякі сумки на руль, під сідло, під раму, велорюкзак. Я беру ще малий рюкзак на спину
- гумки з крючками для кріплення речей поверх велорюкзака
- фара и задня мигалка –не конче потрібні,  самі вирішуйте чи брати
- продукти тривалого зберігання і в поїзді поїсти, решта  купувати по дорозі
- медаптечка - краще брати все, що тобі може знадобитися, бо на організаторів краще не розраховувати
- ремнабор – аналогічно до мед аптечки.
- горня, ложка, миска
- спальний мішок
- килимок під спальник – каримат – типа того, що в Іжевску рохай йому грець
- туалетні  причандалля

Туалетні причандалля
- зубна щітка
- зубна паста
- мило
- рушник
- туалетний папір
- станок для гоління + дзеркало
- зубочистки

Ремнабор
- масло рідке для ланцюга після дощу
- ганчірка для рук
- ножниці
- нитка, ігли
- булавки
- камера 28” – 2 штуки
- гайки, болти, шайби
- клей, заплати, наждачний папір
- гальмівний тросик
- гальмівні колодки
- тросик перемикача
- плоскогубці
- комбінований ключ
- ключ для шприх
- скотч

Одяг – я пишу, що беру для себе
- велотруси
- веломайка
- футболка
- термобілизна
- штани спортивні
- куртка и штани від дощу з гортекса - мембранний дощовик
- куртка з полартека
- в’язана шапка або бейсболка
- велошлем
- шкарпетки – 3 пари
- кроссовки
- вело рукавиці

Груповепишу, що я завжди беру
- карта
- намет 2-х місний, вага 1,4 кг, розмір дна 200х120 см, висота 105 см.
- поліетилен на намет –  намет без зовнішнього чохла + 8 прищіпок для кріплення поліетилену
- ліхтар – я беру налобний на світлодіодах, самий дешевий
- фотоапарат – якщо маю
- ніж маленький столовий хліб/ковбасу різати
- кружка з нержавійки на 1 літр для газового пальника. Сирники/запальничка
- газовий пальник KOVEA, балон на різьбу, підходить американський Coleman 
- насос + переходник – один на двох, я один беру
- замок на велосипед – один на двох, я один беру

Медична аптечка
- Анальгін
- Валідол
- Бісептол
- Левоміцетин
- Аспірин
- Бинт
- Пластир
- Йод
- «Золотая звезда»
- Стрептоцидна мазь
- Спирт
- Запасні окуляри + серветка

Продукти
- Цукор 0,5 кг
- Кава розчинна 100 гр
- Хліб 1 булка
- Сало
- Лук, часник
- Гірчиця
- Чай
- Сіль


« Останнє редагування: 19.05.2007, 12:00:08 від bhagavan »
полоса неудач заканчивается там, где начинается территория кладбища

Zombie [Coffe]

  • Гість
« Reply #2 : 19.05.2007, 13:59:07 »
АЛЕКС уточни будьласка які в тебе претензії щодо організації поїздок?

Offline wolf

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 105
  • Карма: +0/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 20.05.2007, 00:17:04 »
АЛЕКС уточни будьласка які в тебе претензії щодо організації поїздок?
Я так розумію питання по аптечці і ремнабору
До тебе конкретних претензій нема, просто прохання взяти до уваги, не сприймаючи як наїзд на твою репутацію
В загальному випадку чомусь в аптечці нема або анальгіна або аспіріна або йода/зеленки або стрептоцидної мазі - вельми корисна при подряпинах
В ремнаборі або нема такого насосу, що підходить до будь-яких камер, або власне камер з вузьким ніпелем, а хтось чомусь обовязково саме цю камеру проколе), або гальмівних тросиків/колодок, або ключа на 15)
простіше кажучі, чомусь завжди бракує саме того, що необхідно, при тому що групові аптечка/ремнабір подеколи досить багато важать

полоса неудач заканчивается там, где начинается территория кладбища

Zombie [Coffe]

  • Гість
« Reply #4 : 20.05.2007, 00:54:27 »
В мене в аптечці немає стрептоцидної мазі, проте є наприклад перекесень водню, немає аспірина, проте є кетанов, є знеболююча мазь для суглобів і м’язів. як не дивно є ключ на 15 (принаймні був в останній поїздці), єнасос для вузьких ніпелів і звичайних. Взгалі в мене може опинитися досить багато різних речей про які я не зобов’язаний нікому звітувати. Це я до того, що не потрібно робити передчасних висновків.
Тросиків і колодок - немає.
Зрештою на найближчу поїздку комусь треба буде взяти повний набір. Я був би радий якщо б ти взявся за техніку.

Offline Sonce

  • Головний модератор
  • Старожил
  • *
  • Повідомлень: 436
  • Карма: +2/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 20.05.2007, 09:35:02 »
про насос в мене і в веталя насос підходить і до  тоньших і до грубших ніпелів...
Life is good...Life is great...Life is sow beautiful....

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #6 : 20.05.2007, 10:39:12 »
У мене в рюкзаку багато всякої херні ремонтної. Дві камери 26, два набора ключів: шестигранки і збірний набір(шестигранки, викрутка, і т.д.) куплений в Алекса, ізолента, заплатки, плоскогубці(але їх напенов возити небуду, тьак як практичної необхідності в них небачу), насос на два види ніпелів, технічний спірт(щоб обезжирювати поверхні), серповидний складний ніж, набір шприх. Планую ще купити запасний скат попростіше(поїздка в Камянець показала шо і він може понадобитися).
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline kamyanets

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 197
  • Карма: +8/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 21.05.2007, 20:22:23 »
А я з собою в поїздки беру тільки запасну камеру, клей-латки, набір шестигранок, лопатки для зняття камери і насос. Серйозніші поломки можна ремонтувати в найближчих населених пунктах, або просто ловити транспорт додому.
Аптечку на 2-3 дня не беру.
В Перемишлі контактні туфлі бачив за 250 грн. - можу дати тел магазину.
Будівельні килимки мені все одно подобаються :) Певен, що це найкраще для велотуризму (принаймні, коли надворі 0 і вище).



Zombie [Coffe]

  • Гість
« Reply #8 : 21.05.2007, 20:32:54 »
Цікаво, що то за будівельні килимки. Якесь посилання, і де можна дістати. І як він використовується за призначенням?

Offline Sonce

  • Головний модератор
  • Старожил
  • *
  • Повідомлень: 436
  • Карма: +2/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 21.05.2007, 22:55:22 »
Цікаво, що то за будівельні килимки. Якесь посилання, і де можна дістати. І як він використовується за призначенням?
будівельні килимки це така пінка з якої з одної сторони фольга, використовує в будівельних цілях для утеплення стін і підлог в квартирах або гаражах...продається в будь якому будівельному магазині або на базарі...
Life is good...Life is great...Life is sow beautiful....

Offline kamyanets

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 197
  • Карма: +8/-0
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 22.05.2007, 09:54:02 »
Цікаво, що то за будівельні килимки. Якесь посилання, і де можна дістати. І як він використовується за призначенням?
будівельні килимки це така пінка з якої з одної сторони фольга, використовує в будівельних цілях для утеплення стін і підлог в квартирах або гаражах...продається в будь якому будівельному магазині або на базарі...

Точно так. Товщина має бути 5мм. При цьому кусок на 2х чол складається до розмірів середнього спальника. 

Ось картинка http://www.tourclub.com.ua/images/velo/sporyaga/sporya17.jpg

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 23.05.2007, 07:19:02 »
Також рекомендую крем від сонця. Як не крути а цілий день на сонці потрібно крутити - а шкіра після зими не готова взяти на себе такий великий і довгий сонячний удар. Тому бажано кожному мати крем відповідно до його типу шкіри. Наприклад я використиовував крем з індексом 8 або 16. Чим більший індекс тим більший захист. Індекс 40 - це максимум захисту і ніякого загару і відповідно ніяких опіків для неготової до сонця шкіри.

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #12 : 23.05.2007, 10:31:55 »
захист від сонця - майка з рукавами, і кашкет з "козирком".
Крем від сонця - маст дай .... і головна причина - він дуже гарно збирає на себе пилюку і пісок..... + недає шкірі нормально охолоджуватись вітром....

Звичайно хто катається на короткий рукав - то тре вибирати менше зло, але я б не хотів так - з кремом їздити

Offline Dreamland

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1382
  • Карма: +11/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 23.05.2007, 11:08:46 »
...недає шкірі нормально охолоджуватись вітром....
ІМХО якшо їхати в штанах і на довгий рукав то охолодження шкіри буде ще гірше ніж з кремом... але я не хочу маринуватися в своїх лахах - тому шорти і футболка + крем оптимальний варіант. Минулого року юзав крем - нічого не липне - оскільки він швидко вбирається в шкіру. Тай пилюка і так липне без крему.

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #14 : 29.05.2007, 15:18:46 »
Крем в перший день трьохденки мені допоміг. Я в Сонця взяв трохи крему і намастив відкриті ділянки рук. Після 6 годин на сонці ніяких неприємних наслідків для рук небуло. так шо крем можна використовувати. Перевірено особисто мною.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.