Тема: 12 червня 2011 року - 5 років велоклубу  (Прочитано 12785 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #15 : 25.11.2011, 08:29:12 »
Автором самої назви "Шприха" є Xlibes. Чому саме Шприха? А це вже ніхто не памятає напевне. Здається тому що "Просто гонсько". Так що причини походження саме такої назви загубились в аналах історії.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline bhagavan

  • Брахман
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 1333
  • Карма: +24/-1
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Шприха
« Reply #16 : 25.11.2011, 17:33:28 »
У Славка  Xlibes-a десь є корінець від чайного пакетика ліптон, на ньому серед багатьох інших назвиськ красується якраз та сама "шприха.те.юа" яку ми, засідателі в Ґазді (генделик на місці "Джелато Мафії") здається тоді відсіяли і за результами проведеного голосування сайт і спільнота мали називатися "razom.te.ua". Оцінивши результат голосування як маргінальний і неяскравий, я запропонував наплювати на демократію і зайнятися підпільною тиранією і заодно розробкою сайту у вузькому колі :). За тимчасову назву при розробці було прийнято чайно-пакетикове "shpryha.te.ua" і коли справа дійшла до якихось менш-більш схожих на  продакшн версій ми так полюбили це слово (воно справді дуже вдале і ще й іменник - от як було б від "разом" утворити такі гарні слова як "шприхаль" і "шприхатий" ... чи навіть та сама Янекова "Шприха Дністровьска") що про якусь іншу назву навіть думки в голову не закладалися....

Колись у нас був ще і сайт і там було багато гарних, творчих і мистецьких самвидавів ... дуже шкодую, що не зміг втримати і вкотре обіцяю повернути його в цілості і правдивості.... :)

Offline Ruslan 75

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 824
  • Карма: +45/-7
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #17 : 25.11.2011, 17:51:47 »
читаю Етимологію слова Шприха  - цікаво... *rtfm*
Операція "Квадрокоптер"!

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #18 : 29.11.2011, 13:08:59 »
Все скидається на якусь іронію долі.

Коли в нас ще була головна сторінка і час від часу подавала ознаки життя у вигляді публікацій про Шприху, то тоді цим мало хто цікавився. Публікований матеріал ще й часто породжував дискусії. Це можна пояснювати як давністю подій, які описувалися, так і авторською однобокістю подачі. Оскільки ніхто бути хранителем шприх не брався, то цим скористався знову ж я. Відповідно все подавалося присмаченим саме моїм баченням. І я чесно старався бути максимально точним і об"єктивним.

Ось наведу кавалок із статті "Становлення Шприхи" із нашої головної (бо поки-що матеріал є офлайновим), який висвітлює питання поставлені Ruslan 75 і доповнює те, що вже встиг до мене написати товариш Bhagavan :


"Народження власне Шприхи

З початком 2007 року нудьгуючі велосипедисти своє натхнення скерували у напрямку створення єдиної спільноти. Зокрема відбулися такі акції:

•   14.01.2007 – колективне усвідомлення потреби у сайті і спроби визначитися із назвою сайту та затвердити її голосуванням;
•   18.02.2007 – обговорення структури сайту і базових концепцій дизайну;
•   25.02.2007 – «корпоративний» шашлик;
•   11.03.2007  – обговорення планів на рік, спілкування у неформальній обстановці, очікування тепла.

Варто зазначити, що все ішло відносно добре, до моменту коли довелося вибрати назву. Голосування із його кількома турами провалилося, а його організатор, Tiger, втратив терпець і вмив руки. Щодо мене, то я можу тішитися, бо якось само собою, тишком-нишком, мій варіант назви сайту, підкрався непомітно до інших кандидатів і обіграв їх у шахи.

Просто сталося так, що Bhagavan в якості робочої назви прописав Шприху, а вона вкоренилася і від того часу так і залишилася. Крім того форум сайту почав називатися шприхатим, а ми відповідно шприхалями. Так що у березні 2007 року ми вже точно були Шприхою. А мені на пам’ять залишилася лейба від чайного пакетика від 14.01.2007 , на якому серед інших варіантів красується shpryha.te.ua.
Щоправда серцем сайту став форум, де й киплять усі наші велосипедні пристрасті, а головна сторінка – то наша візитівка і місце для художніх вправлянь."


Вже згадана лейба від чайного пакетика, яка у мене збереглася. Зараз покоїться у рамочці:



Писалося на лейбі, бо не було паперу у кнайпі, де ми пили чай, а ручка і бажання генерувати домени - були.
Думалося про щось пов"язане із велосипедом. Щось, щоби мало галицький колорит і вже не було розтиражоване у неті.
Були і інші варіанти, там на паперчику гляньте.

Над етимологією слова "шприха" не задумувався ні тоді, ні тепер. Бо так звично у нас на селі називали і називають спиці у роверовому колесі.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Ruslan 75

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 824
  • Карма: +45/-7
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #19 : 29.11.2011, 14:19:08 »
 і вам Плюс до карми!
 щодо етимології - постараюсь написати замітку - ну не тільки в вас в селі ) це слово має цікаву історію
 а загалом  - інтересно! колись фільм був -  Скраби нації вроді -  а це як Скарби Шприхи!-)
« Останнє редагування: 29.11.2011, 15:35:47 від Ruslan 75 »
Операція "Квадрокоптер"!

Offline Ruslan 75

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 824
  • Карма: +45/-7
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #20 : 29.11.2011, 17:23:00 »
Етимологія слова - ШПРИХА

Лінгвістика № 2 (20), 2010

ТЕРИТОРІАЛЬНІ Й ЧАСОВІ НАШАРУВАННЯ ЗАПОЗИЧЕНОЇ З НІМЕЦЬКОЇ МОВИ ЛЕКСИКИ В ПІВДЕННО-ЗАХІДНИХ ГОВОРАХ УКРАЇНИ

Німецькі лексичні запозичення мають в українській мові давню
історію. Це можна пояснити різними історичними причинами.
Специфікою Західної України було те, що внаслідок першого поділу Речі
Посполитою в 1772 р. по 1918 р. під владою Австро-Угорщини
опинилася Галичина, Північна Буковина – з 1774, а Закарпаття частково
вже з 1526 р. Тут тривалий час мовою адміністрації, освітніх закладів,
військової служби була німецька мова, що внаслідок безпосередніх
німецько-українських контактів спричинило засвоєння великої кількості
лексем, зворотів, конструкцій німецького походження.


До запозичень з раннього нововерхньонімецького періоду (1350- 1650 рр.) відносимо
посторонків при хомуті” з рнвн. hanthabe „ручка, держак”; барт (бойк.),
бáрда (гуц., надд.) „тесло з коротким топорищем, сокира для тесання” з рнвн. barte „широка сокира”; борк (бойк.)
 „борг, кредит” з рнвн. borgen „те саме”; вáлах (надд.), валашóйник (бойк.)
„кастрований кінь, мерин” з рнвн. Wallach „те саме”; вáрувáти (бойк.,
гуц.) „стерегти, пильнувати, оберігати” з рнвн. wahren „зберігати;
берегти, охороняти”; варстáт (бук.), верстáт (надд.), вирстáт
„ткацький верстат” (вол.) з рнвн. werkstatt „майстерня”; вінчовáти (бойк.,
закарп.), вінчувáти (бойк., бук., надд.) „вітати, бажати, складати
побажання (на Різдво, Богоявлення, Новий Рік)” з рнвн. wünschen
„бажати”; ґáнок (бойк., вол., гуц., лемк.) „прибудова перед входом до
хати, ґанок” з рнвн. Gang „ходьба, крок, хід; коридор”; драб (гуц.)
„негідник” з рнвн. Drabant „солдат особистої охорони шляхтича”;
лю́шня (бойк., гуц., надд.) „частина воза, люшня” з рнвн. liuhse „люшня”; 

шпрéха (вол.),          шпри́ха         (бойк., надд.) „спиця” з рнвн. speiche „тесаме”;


а також

НАШЕ СЛОВО http://nslowo.pl/content/view/156/99/


Мова спомину – українська літературна мова з виразною часткою лемківського діалекту Шляхтівської Русі. Автор публікації вважав за потрібне залишити текст без зайвих правописних втручань і старався передати вірно як його змістовну, так і фонетичну сторону, застерігаючись заразом, що подеколи можливим є недокладне відтворення окремих діалектних слів, географічних назв чи прізвищ. З огляду на уривчастість спонтанної розповіді авторки текст поділено на частини з окремими заголовками.


ВІЗ

Вози були «драбняк», яким возили сіно, перев’язане «павузом» і шнуром; «гнояк», віз до гною, але ним могли і ґрулі везти чи солому. Віз був збудований так: «дишель», «ось», «коловрат», «кланиці», «розвора». Колесо було збудоване так: «голова», «шприхи», «багро», «рявки», «обруч». Для гамування була на ланцюгу «гамуля», яку підкладали під колесо. Ще був віз, що на ярмарки ним їздили, подібний до драбняка, але в драбняку «щеблі» були кругли, а в тім були пласки дошки, на нім якби плетений кошик «пулкишок», куди клали порося чи вівцю. Спереду, де сидів фірман, скринка на оброк для коня і дешо таке.
Операція "Квадрокоптер"!

Offline Ruslan 75

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 824
  • Карма: +45/-7
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #21 : 30.11.2011, 10:20:51 »
між іншим - колись давно ще до 2008 року  зустрів біля Петриківського ставу шприхаля
незнаю як звати Сергій вроді - він розповідав що є така Шприха і там вже люди багато проїхали по області
якщо його хтось знає - то йому ВелоРеспект!
фото внизу
Операція "Квадрокоптер"!

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #22 : 30.11.2011, 10:32:18 »
О, та це ж Сергій Sonce. Мда, пропав він трішки від нас, сім'я, дитина, робота  :)
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Ruslan 75

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 824
  • Карма: +45/-7
  • Добра людина
    • Перегляд профілю
« Reply #23 : 30.11.2011, 10:42:52 »
О! бачиш як добре! йому вітання! :) просто дуже давно його сфоткав і перший раз почув про Шприху!
Операція "Квадрокоптер"!