Тема: Педалюючи зміни!  (Прочитано 6789 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Romko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 102
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • ...тойво!
    • Перегляд профілю
« : 18.10.2010, 18:04:27 »
Вітаю!
Тут є така справа. 16-17 жовтня в Івано-Франківську відбувся Велофорум 2010 (http://veloforum.org/), на якому були обговорені питання, що цікавлять велосипедистів в різних куточках України. З наших рядів був я і Янек. Ще Зєля в останній момент не поїхав, бо то вибори на носі і т.д. Детальніше про результати форуму дещо згодом, а є пропозиція, яку можна втілити вже зараз.
Нижче лист від Асоціації велосипедистів Києва (АВК) www.avk.org.ua

Шановні велосипедні активісти!

Ми пропонуємо вам просту дію щодо включення розвитку велоінфраструкутри в програми партій, які зараз балотуються в обласні та міські ради. Вважаємо, що зараз саме час писати пропозиції до партій, тому що, якщо вони пройдуть у місцеві ради, то від них можна буде вимагати реалізації такої програми.

У додатку – чернетка листа, у якому наводяться аргументи, чому треба розвивати вело інфраструктуру, і що для цього потрібно. Ми пропонуємо внести назви своїх організацій замість нашої, змінювати назви партій та розіслати цей лист факсом на місцеві штаби усіх партій або занести особисто. Зараз важлива саме швидка доставка цього листа до передвиборчих штабів, тому що до виборів лишилося два тижні.
Дякуємо за допомогу!

Зразок листа:

Керівнику передвиборчого штабу
Блоку Юлії Тимошенко

Шановне керівництво передвиборчого штабу!
Асоціація велосипедистів Києва звертається до Вашої партії із проханням включити в програму дій Вашої партії розвиток велосипедної інфраструктури (велодоріжок, велопарковок) та популяризувати велотранспорт у вашому місті та області.
Розвиток велосипедної інфраструктури сприятиме:
а) зниженню транспортного навантаження – використання велосипеду як транспортного засобу сприятиме скороченню кількості машин на дорогах;
б) скороченню викидів шкідливих речовин та парникових газів – у великих українських містах автотранспорт є найбільшим забруднювачем атмосферного повітря, сягаючи 90% від загальної кількості викидів шкідливих речовин;
в) покращенню здоров’я населення.
Система розвитку велоінфраструктури передбачає:
а) встановлення велосипедних парковок у місцях загального користування (лікарні, інститути, бібліотеки, залізничні станції тощо); зобов’язання супермаркетів, торговельних та офісних центрів встановлювати велопарковки так само, як зараз встановлюють автомобільні парковки;
б) облаштування мережі зручних та безпечних велосипедних доріжок;
в) популяризація велотранспорту через комунальні засоби масової інформації та соціальну рекламу.
Асоціація велосипедистів Києва готова безкоштовно та швидко надавати Вам допомогу у розробці нормативних документів, брати активну участь у розробці стратегії, цільової програми міста та області з розвитку велосипедної інфраструктури.
Голова Асоціації велосипедистів Києва
Віктор Загреба.


Цікавить добро на внесення назви "Шприхи" в заяву. Не знаю, хто має дати остаточну згоду чи то вийде колегіальне рішення активних форумчан, чи як? *dontknow*
Хочеться це зробити пошвидше, бо часу ніц нема. Готовий розвести/рознести завтра і після завтра. Можна зробити командос, які в велообмундируванні покатають між нашими палатічними штабами і полякають люд. :D
Чекаю пропозицій та зауважень 8)

 
..я буду довго гнати велика...

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 18.10.2010, 19:55:30 »
оното кагбе і да, але нашу міськраду вже переобрали, такшо то скорше до "мерских" кандидатів тра бігати

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #2 : 18.10.2010, 20:03:28 »
Непоняв, коли? Чи ти може з Облрадою путаєш?
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 18.10.2010, 20:06:16 »
на жаль можу тільки морально підтримати - маю купу справ до того ж ще й прихворів :(
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Romko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 102
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • ...тойво!
    • Перегляд профілю
« Reply #4 : 18.10.2010, 20:19:12 »
Вітаю teodor4ikа як найбільш незаангажовану політикою людину в місті! :D

То кагбе є добро - Шприха підтримує :question1:
..я буду довго гнати велика...

Offline Andrizzio

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1912
  • Карма: +54/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 18.10.2010, 20:50:09 »
Вітаю teodor4ikа як найбільш незаангажовану політикою людину в місті! :D

 :laugh: :laugh: :laugh:
" ВАЖАЙ, БО ЇДУТ ТИМИ РОВЕРАМИ !!! "

Offline xlibes

  • Качка - то мій тотем
  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 100629
  • Карма: +19/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Качка - то є бажане перевтілення у сансарі
    • Перегляд профілю
    • http://picasaweb.google.com/xlibes/
« Reply #6 : 18.10.2010, 21:58:18 »
Якщо чекати якогось колегіального рішення, то це безперспективно.
Більшість учасників досить малоініціативні та інертні.

Я думаю внесення "Шприхи" в заяву не треба боятися.
Але не знаю тоді як бути із нашою неофіційністю.
Плюс в нас нема єдиного органу який би представляв велосипедистів Тернопільщини.

Більш вдало на мою думку, щоб ми фігурували у списку серед інших організацій чи клубів, які мають стосунок до велосипеда, а не були б єдиними у списку. Але якщо ви готові все самі зробити і більше нікого нема щоб вписати, то пишіть. Ітак більше ніхто ні на що не зголоситься.
В наступному житті певно буду качкою...

Offline Romko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 102
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • ...тойво!
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 19.10.2010, 00:02:28 »
Неофіційність, то діло таке - Шприха за рік робить набагато більше заходів ніж більшість зареєстрованих в Тернополі організацій (таких, доречі, бл 130 мго, активних десь 15-20).

Ідея створення якоїсь об'єднуючої організації для координації зусиль та діяльності роверистів різних напрямів витає в повітрі. Зокрема після Велофоруму є думки створити асоціацію велосипедистів Тернополя, яка ні до чого не буде зобов'язувати прихильників, але буде можливість колегально вирішувати питання, які потроху постають на шляху поширення велоактивності. Думаю, про це вже згадати після виборів і за зиму вирішити чи на чи не на воно нам тра :).

Ок. Про результати партійних "наїздів" буду писати в звітах))))
..я буду довго гнати велика...

Offline GreenFox

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 126
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 19.10.2010, 08:47:17 »
Цілком підтримую і звернення і об`єднання в організацію. Тілько на рахунок об`єднання потрібно щоб воно було аполітичним, бо інакше ми себе скомпрометуємо.

Offline Мальцев Олександр

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 871
  • Карма: +9/-5
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #9 : 19.10.2010, 10:14:15 »
Не хочу, звичайно, нікого засмучувати. Але ж ніхто не вірить в те що, в разі як, наприклад, прийде до влади ПР, то всім дадуть по 10 сотих землі. Те саме в принципі очікує і велосипедні ініціативи. Партії включають пункти до своєї передвиборчої програми не за принципом раціональності, а за відсоток електорату. І якщо довести до відома ПіаРщіків що велоспидене питання додасть, хоч 1 % на виборах, одразу в програмах більшості партій, особливо найпотужніших, з’являться всі задекларовані нами пункти. Найцинічніші ще й пообіцяють безкоштовні прокати велосипедів і всілякі інші супер привілеї. Але годі сподіватися щоб хоч одна задекларувала утиск прав автомобілістів - оскільки це явно призведе до зниження рейтингів.
Найкраще що ми можемо зробити, як колегіальний орган, це обговорити та спрогнозувати,  яка партія/мер реально будуть дбати про місто, стан доріг, зони відпочинку і т.д. І проголосувати за них на виборах. Отже пропоную відкрити відповідну тему у "теревенях" або "флуді" і почати обговорення.
Наступне, на данний час  програми вже сформовані і тиражуються повним ходом. Найімовірніше ніхто нічого вносити в них не буде, оскільки це процес досить тривалий - особливо це стосується найбільших партій. Та й не до того зараз передвиборчим штабам.
Не зважаючи на все вищезгадане, адміністрація Шприхи, нічого проти не має ініціативи, треба  ж робити хоч щось.

Вибачте якщо когось розчарував.


Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #10 : 19.10.2010, 11:38:43 »
Особисто я ЗА. І за те щоб Шприху вписали в заяву і за те щоб створили єдиний представницький орган велосипедистів. Хоча друге то гибле діло. Почнуть до влади в ньому рватися всі. а це до добра не призведе. Хоча добіса песимізм, треба спробувати, а там вже буде що буде.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Romko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 102
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • ...тойво!
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 19.10.2010, 22:33:53 »
Ок, добре, що є трохи підтримка :)
На даний момент є таке: відповідні звернення отримали основні учасники наших перегонів. Хіба що до Чубака не їздив, бо впадло було так далеко педалювати ті зміни).

Щодо втілення ініціатив. Є мінімальний досвід Луцька і Києва. В столиці основним реактивом до дій були, на жаль, нещасні випадки з велосипедистами, після яких були проведенні так звані "Велонаїзди". В Луцьку вчились працювати безпосередньо з владою. Але основна суть в тому, що ініціатива не втрачалась, за кожним словом та обіцянкою чи розпорядженням мерів чи інших держслужбовців слідкували і вимагали виконання. А ще трохи журналістська братія заглядає в рот і є стимулом.
Загалом алгоритм роботи із владою напрацьований саме в Києві. В АВК готові надавати будь яку підтримку для праці в цьому напрямку. Зокрема в них напрацьована глобальна база нормативних документів, які необхідні для внесення в документи різноманітних міських управлінь причетних до доріг, транспорту,... Короч, я веду до того, що ніхто не буде нічого робити коли не знає як і не хоче, тому нашим завданням є повчитися самим і навчити владу. А, що слабо?

Про спільне. Думаю, таки варто про це продовжити розмову, бо простіше буде звертатися однією об'єднаною організацією ніж ефимерною сплкою офіц і неофіц клубів. А "рватися до влади" тут мали б ті роверисти, які готові в даний момент конструктивно працювати. Отаке.
..я буду довго гнати велика...

Offline Romko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 102
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • ...тойво!
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 27.10.2010, 22:51:48 »
Отакі справи із велозверненням..

Пройшов тиждень після того як в Тернополі було поширено велоініціативу "Педалюючи зміни..".

Такі короткі підсумки:
1. Штаби найрейтинговіших кандидатів та партій отримали звернення в руки.

2. Про це написали фактично усі інтернет видання міста. Можна знайти:
http://provse.te.ua/?page=news&newsid=17312
http://t-pravda.te.ua/news/5464/
http://te.20minut.ua/news/10185315

3. Обговорення велоініціативи:
http://forum.shpryha.te.ua/index.php/topic,4272.0.html
http://forum.te.ua/showthread.php?t=99830.

4. Відгукнулися:
а) під час вручення велозвернення багато хто в штабах - "Та я! Я! Я взагалі на ровері катаюся, я вас підтримую!" - і ще трохи в тому ж дусі. На цьому і все.
б) діючий мер Роман Заставний - http://rada.te.ua/news/view/3414. Трішки більше він розповів на зустрічі з молоддю. Може є якась надія, що це не все? Поживемо-побачимо.
Ще відгуком можна назвати коментар в 20 хвилин "Де можна отримати звернення?". Важко певне віднайти тих велоактивістів або шукали не активно.

Висновки.
Є думка, що кандидати ще мало бачать нас на дорогах, в парках; ще мало наших роверів потрапляло під колеса їх крутих машин (на щастя), а ми не наїжджали на гарні лаковані мешти; ми їм просто не заважаємо і вони не бачать в нас таких очікуваних 1,2,3,... % підтримки.
Не вважайте за крик відчаю просто пишу, що думаю, навіть не все, бо цензура, то така штука:).
Мораль буде згодом. Не багато залишилось :P
..я буду довго гнати велика...

Offline Romko

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 102
  • Карма: +1/-0
  • Стать: Чоловіча
  • ...тойво!
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 05.11.2010, 00:18:16 »
Так, щоб було про що почитати.
Такі собі післявиборчі роздуми можна прочитати http://romkoua.livejournal.com/4091.html
..я буду довго гнати велика...