Тема: Re: ножі туристичні  (Прочитано 8240 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Andrizzio

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1912
  • Карма: +54/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« : 31.07.2010, 11:20:02 »
а шо таке стропорєз?  *dontknow*
" ВАЖАЙ, БО ЇДУТ ТИМИ РОВЕРАМИ !!! "

Offline Vadila

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1554
  • Карма: +11/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #1 : 31.07.2010, 11:25:13 »
напевно ніж яким ріжуть шнурки

Offline wuwuzange

  • Контр-Адмірал
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 644
  • Карма: +26/-14
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 31.07.2010, 11:39:27 »
Стєчкін, яка різниця між стропорєзом і звичайним ножем?
той чорний зацікавив!

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 31.07.2010, 11:44:15 »
а шо таке стропорєз?  *dontknow*

я навмисно неправильно написав це слово українською, імхо російське слово "стропорез" точно не перекладається на українську.
отже "стропорез" в первинному значенні - це ніж що входить в комплект спорядження парашутиста. Парашутист повинен мати можливість в разі необхідності швидко обрізати стропи.
в більш широкому розумінні "стропорез" - ніж, призначений для швидкого перерізання шнурів і мотузок.
Є особливо актуальним для тих, хто може в тих мотузках заплутатися і через це загинути.
Використовується водними туристами, дайверами, яхтсменами і тп.

Дописано : 31.07.2010, 11:51:20
Стєчкін, яка різниця між стропорєзом і звичайним ножем?
той чорний зацікавив!


цей чорний ніж призначений виключно для мотузок.
він мало придатний щоб хліб різати або палки строгати.

взагалі на ТВ-каналі "Охота і рибалка" (точно назву не памятаю) проводиться тест ножів приблизно по таким показникам:
1. шнур
2. огірки
3. палка
4. ковбаса  :( :( :( :( :( :( :( :( :(
« Останнє редагування: 31.07.2010, 23:15:27 від Стечкин »
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Мальцев Олександр

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 871
  • Карма: +9/-5
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #4 : 31.07.2010, 14:23:04 »
3-ій ніж НЕтиповий стропоріз. Використання його в екстремальних ситуаціях бачиться мені проблематичним. Хоча от з парашутом не стрибав. Парашутистів  певне спеціально тренують швидко розкривати складені стропорізи. (Жарт, хто не зрозумів).

Незрозуміло чому це хліборобу-українцю  слово потрібно перше формулювати російською,а потім намагатися перекласти на  українську. Взагалі-то  в в слові стропоріз - російської мови і близько не стояло. Стропа - strop - a strip of rope. Різати - різнити, різьбити, різець, різник - українське слово. Це росіяни його в нас позичили.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 31.07.2010, 15:36:50 »
3-ій ніж НЕтиповий стропоріз. Використання його в екстремальних ситуаціях бачиться мені проблематичним. Хоча от з парашутом не стрибав. Парашутистів  певне спеціально тренують швидко розкривати складені стропорізи. (Жарт, хто не зрозумів).

Незрозуміло чому це хліборобу-українцю  слово потрібно перше формулювати російською,а потім намагатися перекласти на  українську. Взагалі-то  в в слові стропоріз - російської мови і близько не стояло. Стропа - strop - a strip of rope. Різати - різнити, різьбити, різець, різник - українське слово. Це росіяни його в нас позичили.


чуєш, сонечко, ти взагалі колись стропорез бачив?

так той стропорез, що входить в спорядження парашутиста - складаний.

ти на форму клинка би подивився спочатку, а потім писав, що в Червоній армії заняття з парашутно-десантної підготовки проводилися українською мовою.
а не совісно мої пости терти?


розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Мальцев Олександр

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 871
  • Карма: +9/-5
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #6 : 31.07.2010, 15:48:54 »

Номерний стропоріз радянської армії

Дописано : 31.07.2010, 15:58:47
Напиши дисертацію на тему: "Залежність мови проведення занять з парашутно-десантної підготовки в радянській армії від форми клинка стропоріза".
« Останнє редагування: 31.07.2010, 16:01:39 від Zombie »

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 01.08.2010, 00:16:13 »
бач, яка проблема: я служив в авіації і бачив, які стропорєзи були в пілотів МіГів.
типу щось таке: http://www.afgan.od.ua/forum/index.php?showtopic=381

но вже точно не то чудо, що ти нарив в інтернеті. До речі, ті ножі були недосконалими і їх намагалися на щось замінити.

назву "стропорез" кляті москалі не могли вкрасти в бідних українців просто тому, що перші парашутисти як росіяни, так і українці розмовляли російскою мовою...
в УПА хіба були повітряно-десантні підрозділи і авіація?



Дописано : 01.08.2010, 00:21:04
http://ru.wikipedia.org/wiki/Стропорез
« Останнє редагування: 01.08.2010, 00:21:04 від Стечкин »
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline mlad

  • Кшатрій
  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 204
  • Карма: +3/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #8 : 01.08.2010, 01:14:59 »
Стопоріз (Для Андріцціо) дійсно призначений для швидкого перерізання шнурів тобто строп (парашутних)... В теперішньому розумінні все зводиться до типу заточки клинка... Ножі для дайвінга (для інших), дійсно, отримали відповідний тип заточки клинка з одної сторони оскільки під водою, в теперішній час, більше шансів заплутатись в сітках під час занурення...

Чи має зміст в ножі з "стропорізною" заточкою - наврят... Маючи досвід в скелелазінні, туризмі, (занурюватись не доводилось) можу констатувати наступне - як бонус до ножа ніби непогано, однак потреби в перерізанні шнура в мене не було... І як висновок - нафіг потрібна та заточка... Краще визначитись в формі клинка, якшо вже пішла така мова, а також в типу заточки, в залежності від застосування...

От моя мрія - кукрі... Для тривалої подорожі краще нема... Можна і дрова наколоти і м"ясце нарізати )))...
Шкода шо воно дороге...
Наразі користуюсь китайцем, тип клинка танто... Сталь погана, ціна низька, практичне застосування максимальне... Маю ще "Кизляр", заточка: "Клинок с выпуклыми (линзовидными) спусками. Клинок особой прочности при рубящих ударах"...
однак ковбаску ним не так просто рівно порізати )))
Так шо простій складний ніж (бажано кліпер) набагато корисніший ніж специфічний дорогий...

Offline wuwuzange

  • Контр-Адмірал
  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 644
  • Карма: +26/-14
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 01.08.2010, 01:46:56 »
Стопоріз (Для Андріцціо) дійсно призначений для швидкого перерізання шнурів тобто строп (парашутних)... В теперішньому розумінні все зводиться до типу заточки клинка... Ножі для дайвінга (для інших), дійсно, отримали відповідний тип заточки клинка з одної сторони оскільки під водою, в теперішній час, більше шансів заплутатись в сітках під час занурення...

Чи має зміст в ножі з "стропорізною" заточкою - наврят... Маючи досвід в скелелазінні, туризмі, (занурюватись не доводилось) можу констатувати наступне - як бонус до ножа ніби непогано, однак потреби в перерізанні шнура в мене не було... І як висновок - нафіг потрібна та заточка... Краще визначитись в формі клинка, якшо вже пішла така мова, а також в типу заточки, в залежності від застосування...

От моя мрія - кукрі... Для тривалої подорожі краще нема... Можна і дрова наколоти і м"ясце нарізати )))...
Шкода шо воно дороге...
Наразі користуюсь китайцем, тип клинка танто... Сталь погана, ціна низька, практичне застосування максимальне... Маю ще "Кизляр", заточка: "Клинок с выпуклыми (линзовидными) спусками. Клинок особой прочности при рубящих ударах"...
однак ковбаску ним не так просто рівно порізати )))
Так шо простій складний ніж (бажано кліпер) набагато корисніший ніж специфічний дорогий...

млад, вистав навпроти назв тих ножів , що ти описав, їх зображення.
бо хочу собі шось купити для подорожей, але не шарю ніц.  ::)

Offline Мальцев Олександр

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 871
  • Карма: +9/-5
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #10 : 01.08.2010, 09:04:31 »
бач, яка проблема: я служив в авіації і бачив, які стропорєзи були в пілотів МіГів.
типу щось таке: http://www.afgan.od.ua/forum/index.php?showtopic=381

но вже точно не то чудо, що ти нарив в інтернеті. До речі, ті ножі були недосконалими і їх намагалися на щось замінити.
так на "чудо" і замінили.

назву "стропорез" кляті москалі не могли вкрасти в бідних українців просто тому, що перші парашутисти як росіяни, так і українці розмовляли російскою мовою...
Я цього і не стверджував. Читай уважніше, що я пишу.
Крім того перші парашутисти розмовляли французькою.



Дописано : 01.08.2010, 00:21:04
http://ru.wikipedia.org/wiki/Стропорез
[/quote]

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D1%80%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%82%D0%BE%D1%80

Дописано : 01.08.2010, 09:15:25
Під час сплаву дуже багато шансів залетіти  в мотки старої лєски, в сіть або ще в якесь гівно. Отже стропоріз є необхідним. Але навіть не уявляю, щоб він був складений.
Має бути прямий і з округлим кінцем щоб ще й не покалічитись.
« Останнє редагування: 01.08.2010, 09:15:25 від Zombie »

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 01.08.2010, 10:42:34 »
так на "чудо" і замінили.
Я цього і не стверджував. Читай уважніше, що я пишу.
Крім того перші парашутисти розмовляли французькою.

Під час сплаву дуже багато шансів залетіти  в мотки старої лєски, в сіть або ще в якесь гівно. Отже стропоріз є необхідним. Але навіть не уявляю, щоб він був складений.
Має бути прямий і з округлим кінцем щоб ще й не покалічитись.

та ж не на чудо замінили, а чудо замінили на нечудо.
під час війни в німців був складаний стропорєз, в росіян - нескладаний.
нині - навпаки.
я так зрозумів що кляті москалі вкрали в українців слово "стропорез", але не просьок як тим хитрожопим московітам вдалося вкрасти то, що їм належало?
"Читай уважніше, що я пишу. "
вот я пишу:
"в більш широкому розумінні "стропорез" - ніж, призначений для швидкого перерізання шнурів і мотузок.
Є особливо актуальним для тих, хто може в тих мотузках заплутатися і через це загинути.
Використовується водними туристами, дайверами, яхтсменами і тп. " - це я набрехав, чи шо?
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline Мальцев Олександр

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 871
  • Карма: +9/-5
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • www.ture.ua
« Reply #12 : 01.08.2010, 11:04:46 »
Незрозуміло чому це хліборобу-українцю  слово потрібно перше формулювати російською,а потім намагатися перекласти на  українську. Взагалі-то  в в слові стропоріз - російської мови і близько не стояло. Стропа - strop - a strip of rope. Різати - різнити, різьбити, різець, різник - українське слово. Це росіяни його в нас позичили.

Йдеться про слово різати. Я гадав, що це очевидно,  якщо перша частина слова позичена з англійської, то слово цілком вже ніяк українським не назвеш.

в більш широкому розумінні "стропорез" - ніж, призначений для швидкого перерізання шнурів і мотузок.
Є особливо актуальним для тих, хто може в тих мотузках заплутатися і через це загинути.
Використовується водними туристами, дайверами, яхтсменами і тп. " - це я набрехав, чи шо?

Я думаю що ти набрехав що той ніж   ТИПОВИЙ СТОРОПОРІЗ. А щодо того чи то стропоріз взагалі в мене є сумніви до сих пір.

Використання його як стропоріза в екстремальних умовах взагалі не передбачається.
Хотілося би подивитися як хтось буде скидати рукавиці і вікривати його на морозі занімівшими пальцями (Наприклад в горах зимою). Або як під водою навпомацки намацувати  з якої ж то сторони воно відкривається між іншим розмірковуючи як довго ще товктися каскою по дну, і у яку це фігню весло заплуталось, що ніяк не вдається встати. А потім від того що камінням руку прижало до живота виявити що випадково зробив собі харакірі.

Offline Стечкин

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 3762
  • Карма: +105/-54
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 01.08.2010, 11:06:37 »
млад, вистав навпроти назв тих ножів , що ти описав, їх зображення.
бо хочу собі шось купити для подорожей, але не шарю ніц.  ::)


зображення в інтернеті :)

для чого конкретно тобі ніж потрібен під час подорожі ?

кукрі - ніж екзотичний, купується для душі.

мені наприклад подобається Кизляр Стрела, але практичної необхідності в ньому нема, і так квартира іграшками захламлена.

якщо не збираєшся наслідувати американського дауна Рембо і бігати по околицях Петриків розмахуючи тесаком з 40-см клинком, то в турподорожі вистачає самого простенького кухонного ножа достатньо довгого, щоб хліб порізати.
тільки чехол на нього зроби, щоб не порізати речі в рюкзаку.
я всеж не втримався і купив собі вчора швейцарський ніж-мультітул - в основному щоб консерви відкривати.

а ще бачив дуже хороший ніж в Віталіка Вахіса, я собі теж такий купив невідомо для якої потреби )))))
справа в тому, що консерви ми відкривали ножем Вінтажа, бо Вахісу і мені шкода було псувати заточку в своїх ножів :)

взагалі, якби тему перенесли в спорядження, я би написав детальніше, бо на ножах таки дещо розуміюся

Дописано : 01.08.2010, 11:22:49
Я думаю що ти набрехав що той ніж   ТИПОВИЙ СТОРОПОРІЗ. А щодо того чи то стропоріз взагалі в мене є сумніви до сих пір.

Використання його як стропоріза в екстремальних умовах взагалі не передбачається.
Хотілося би подивитися як хтось буде скидати рукавиці і вікривати його на морозі занімівшими пальцями (Наприклад в горах зимою). Або як під водою навпомацки намацувати  з якої ж то сторони воно відкривається між іншим розмірковуючи як довго ще товктися каскою по дну, і у яку це фігню весло заплуталось, що ніяк не вдається встати. А потім від того що камінням руку прижало до живота виявити що випадково зробив собі харакірі.

мабуть не варто далі ділити, хто в кого слово "різати" позичив ?
якщо історики не брешуть - нинішня Росія пішла з території нинішньої України, яка раніше називалася Київська Русь, а Київ - Мать Городов Русских. тільки незрозуміло чого українці називають росіян Старшим Братом, якщо він молодший від свого "молодшого" брата?

той ніж я назвав типовим стропорєзом тому що він призначений тільки для перерізання шнурів, тросів і тп.
ним навіть ковбасу  :( :( :( не порізати.
він не складаний - там же на фото є ножни.


« Останнє редагування: 01.08.2010, 11:22:49 від Стечкин »
розпродаж
через стан здоровья не можу їздити

Offline teodor4ik

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 4812
  • Карма: +173/-13
  • Стать: Чоловіча
  • крокодил, carrera-banshee, спеш-enduro, аркус
    • Перегляд профілю
« Reply #14 : 01.08.2010, 15:34:29 »
якшо тра можу помогти з покупкою бразильских Трамонтін..

Цитувати
Длина общая: 63см.
Длина лезвия: 50см.
Ширина клинка: 5см.
Толщина обуха: 1мм.
Материал клинка: углеродистая сталь SAE 1070.
Твёрдость металла: 55-60ед. HRC.
Материал рукояти: дерево.


Дописано : 01.08.2010, 15:38:59
http://www.bgopory.com/index.php?idth=4&idn=2498

укр мугузин де їх продають... раньше не замічав...
« Останнє редагування: 01.08.2010, 15:38:59 від teodor4ik »