Тема: Калібрую велокомп  (Прочитано 8543 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.


Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« : 27.06.2010, 23:58:51 »
Сьогодні зганяв по маршруту Тернопіль-Чернихівці-Збараж-Ліски-Тернопіль. Початок і кінець - будка ДАІ, що на вул. 15 Квітня.
Показники на компі: DST - 37,8 км; RT - 1:32, AS - 25,6
Знаю що показники залежать від параметрів коліс, то я виставляв по таблиці (в інструкції) 2174 це є 700 х 38с . Покришки у мене саме такі, накачані до 5 атмосфер. Не думаю, що деформація моєї покришки (під вагою) сильно вплинула на показники, але цікаво чи хто має інші дані по DST.

Offline Антон Одобецький

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 742
  • Карма: +105/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Jeunet "Captivante"
    • Перегляд профілю
    • Швидка комп'ютерна допомога в Тернополі
« Reply #1 : 28.06.2010, 09:41:18 »
Краще рулеткою поміряти при навантаженні і визначити довжину кола. Так буде точніше.
Люди крутят педали. Эти люди вращают мир!

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #2 : 28.06.2010, 10:46:59 »
Краще рулеткою поміряти при навантаженні і визначити довжину кола. Так буде точніше.

ОК, Спробую поміряти. То що, ніхто тим маршрутом не їздив?

Offline Andy

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1067
  • Карма: +69/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Magellan Polaris
    • Перегляд профілю
« Reply #3 : 28.06.2010, 11:09:53 »
Та їздили колись давно, але міліметраж вже не пам"ятаю :)
Хто в пробці постояв, з велосипеда не сміється.

Offline Антон Одобецький

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 742
  • Карма: +105/-0
  • Стать: Чоловіча
  • Jeunet "Captivante"
    • Перегляд профілю
    • Швидка комп'ютерна допомога в Тернополі
« Reply #4 : 28.06.2010, 12:24:11 »
Повыр, так не налаштуєш. У мене різняться показники поїздок по одному і тому самому маршруту близько +/- 1 км на 20 км пробігу.
Люди крутят педали. Эти люди вращают мир!

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #5 : 28.06.2010, 14:26:47 »
Повыр, так не налаштуєш. У мене різняться показники поїздок по одному і тому самому маршруту близько +/- 1 км на 20 км пробігу.
Кожний день їду на роботу на велосипеді. Відстань в одну сторону 2160 +/- 50м. Але цю похибку можна списати на різні незначні відхилення від уявного ідеального маршрута.
Дорога до Івачіва Горішнього (від театра до озера) коливається в межах 15100 +/- 200м.
Дорога до Підкаміня дала похибку 1 км (загальна відстань 57 км), але МИ там трохи додали зайвого у Залізцях.

Я собі просто досліджую чи варто купляти GPS навігатор.

Offline Avanar

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 367
  • Карма: +21/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #6 : 28.06.2010, 20:53:15 »
Я собі просто досліджую чи варто купляти GPS навігатор.
А що він тобі дасть? Проїхав я маршрут на компі-135 км, на GPS-132 км. Питання кому вірити, хоча як на мене точності велокомпа вистачає. А GPS більше потрібен щоб по полям і по селам від запланованого маршруту не відхилитись і точки потім легше комусь передати: де вода, де стоянка.

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #7 : 28.06.2010, 20:59:53 »
А що він тобі дасть? Проїхав я маршрут на компі-135 км, на GPS-132 км. Питання кому вірити, хоча як на мене точності велокомпа вистачає. А GPS більше потрібен щоб по полям і по селам від запланованого маршруту не відхилитись і точки потім легше комусь передати: де вода, де стоянка.
Точна відстань означає точну калькуляцію поточної і середньої швидкості. Деколи я просто катаюся, а деколи їду на результат. GPS має багато переваг, але один великий недолік - ціна.

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #8 : 29.06.2010, 10:14:05 »
Блін,  старші досвідчені люди, а чого виникає різниця між ЖПС і велокомпом недогадуються  :)
 Велокомп міряє ТРАЄКТОРІЮ ПЕРЕДНЬОГО КОЛЕСА, а ЖПС відстані між контрольними точками. А різниця тому що переднє колесо все ж йде не по прямій а трішки гуляє(ми ж тримаємо рівновагу), та й по дорозі ми рухаємось невеликими зігзагами, які ЖПС не ловить, а от на кілометражі пройденому колесом воно сказується.
 
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.

Offline Andrizzio

  • Ветеран
  • *****
  • Повідомлень: 1912
  • Карма: +54/-6
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #9 : 29.06.2010, 11:24:51 »
Блін,  старші досвідчені люди, а чого виникає різниця між ЖПС і велокомпом недогадуються  :)
 Велокомп міряє ТРАЄКТОРІЮ ПЕРЕДНЬОГО КОЛЕСА, а ЖПС відстані між контрольними точками. А різниця тому що переднє колесо все ж йде не по прямій а трішки гуляє(ми ж тримаємо рівновагу), та й по дорозі ми рухаємось невеликими зігзагами, які ЖПС не ловить, а от на кілометражі пройденому колесом воно сказується.
 

можна виставити контрольну точку щосекунди.
" ВАЖАЙ, БО ЇДУТ ТИМИ РОВЕРАМИ !!! "

Offline GreenFox

  • Постійний користувач
  • ***
  • Повідомлень: 126
  • Карма: +0/-0
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
« Reply #10 : 29.06.2010, 12:00:13 »
можна виставити контрольну точку щосекунди.
Який ЖПС це підтримує?

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #11 : 29.06.2010, 16:22:30 »
можна виставити контрольну точку щосекунди.
Я ніколи не користувався ЖПСом, але навіть при можливості синхронізації положення посекундно, виникає певна похибка. Тому велокомп має перевагу в цьому плані. Але недолік у тому що він залежить від колеса, твердості покришки і від ваги велосипедиста. Можна довго сперичатися що краще, але якби знати точний DST короткометражки про яку писав, то знав би похибку свого велокомпа.

Offline Andy

  • Кшатрій
  • Ветеран
  • ***
  • Повідомлень: 1067
  • Карма: +69/-1
  • Стать: Чоловіча
  • Magellan Polaris
    • Перегляд профілю
« Reply #12 : 29.06.2010, 17:37:50 »
Точність звичайного ЖПСа-до 10 метрів на точку, можна виставити і щосекунди встановлення точок, але навіть мій ЖПС підтримує лише до 9999 точок на один трек, потім починає терти попередні точки...
Хто в пробці постояв, з велосипеда не сміється.

Offline Штир

  • Старожил
  • ****
  • Повідомлень: 453
  • Карма: +7/-1
    • Перегляд профілю
« Reply #13 : 29.06.2010, 19:15:07 »
Точність звичайного ЖПСа-до 10 метрів на точку, можна виставити і щосекунди встановлення точок, але навіть мій ЖПС підтримує лише до 9999 точок на один трек, потім починає терти попередні точки...
Яка модель ЖПСа? Багато чого залежить від самої програми у навігаторі. Якщо шлях подається як ламана, тоді похибка в обчисленні DST може бути значною, особливо, якщо відстані між точками великі. А якщо, подати як послідовність кривих Безе тоді суттєво зменшиться, при умові, що велосипедист їде як нормальна людина, тобто повертає руль тільки там де треба, а не хаотично.

Offline Erazel I-st

  • Головний модератор
  • Ветеран
  • *
  • Повідомлень: 6615
  • Карма: +63/-18
  • Стать: Чоловіча
    • Перегляд профілю
    • Erazelium
« Reply #14 : 29.06.2010, 19:30:38 »
але навіть мій ЖПС підтримує лише до 9999 точок на один трек, потім починає терти попередні точки...
В годині 3600 секунд. Получаємо 9999/3600=2,77 години ~ дорівнює 2 години, 46 хвилин. Як для якогось шосерного спрінта то має хватити. Для серйозної довгої поїздки трішки малувато буде.
Ви звали? Я прийшов. Помріть же флудерасти.